سوسیال دموکرات های سکولار-لائیک ایران پشتیبانی از خیزش های انقلابی زن-زندگی- آزادی 

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

شانزدهم سپتامبر سال پیش (۱۴۰۱) رژیم جمهوری اسلامی، مهسا- ژینا امینی را به اتهام عدم رعایت حجاب اجباری در تهران بقتل رساند.

زنان و به همراهشان مردان، دانش‌آموزان و کودکان در سطح وسیعی از جامعه و در اقصی نقاط ایران به خیابان ها آمدند و اعتراضات خود را علیه حجاب و قوانین تبعیض آمیز جنسیتی و ضد بشری رژیم جمهوری اسلامی اعلام داشتند. این جنبش به سرعت سراسر ایران و جهان را در برگرفت و بمانند آتشفشانی از دل کوهی پرآذر و خاکستر برخاست.

پژواک شعار «زن-زندگی-آزادی» از مقاومت حق‌خواهانه مهسا-ژینا، دختر کرد که بلافاصله تبدیل به دختر ایران زمین شد، با محتوایی از لائیسیته-سکولاریسم، ضد تبعیض، (به ویژه تبعیض جنسیتی)، و برای دموکراسی، برابری، رفاه و آزادی، در ایران و جهان طنین افکند، شعار مشترک مردمان ایران شد، در داخل و خارج از مرزهای ایران، آزادیخواهان را همراه خود ساخت.

شاید در تاریخ ایران این جنبش به عنوان بزرگترین جنبشی شناخته شود که در مقابله با سنت فاجعه بار فرهنگ پدر – مرد سالاری توانست قد راست کرده، پدیده حجاب اجباری زنان، پاشنه آشیل ایدئولوژی رژیم را، نشانه گرفته و آن را  به چالش کشاند.

در جهان امروز حاکمیتی مشروعیت حقوقی دارد که حقوق شهروندان را بر اساس حقوق سیاسی، اجتماعی، فرهنگی مبتنی بر منشور جهانی حقوق بشر رعایت کند. رژیم جمهوری اسلامی تمامیت خواه که کوچکترین ارزشی برای حقوق مردم قائل نیست، و خود را متعهد به رعایت حقوق شهروندی نمی داند نامشروع بوده و محکوم به نابودی است.

مردم ایران پس از ۴۴ سال مقاومت، مبارزه و اعتراضات و دادن تلفات بی وقفه، امروز با شعار مشخص زن-زندگی-آزادی نشان‌ دادند که خواهان زندگی، آزادی، عدالت‌اجتماعی، عدالت زیست‌بومی، رفاه و امنیت هستند و برای استقرار حاکمیتی مبرا از تبعیض، سکولار-لائیک و برابری خواه تلاش می کنند. بنابراین گذار از جمهوری اسلامی برایشان امری انکار‌ناپذیر می‌باشند.

ما امضا کنندگان این بیانیه باور داریم که این خیزش های متواتر  انقلابی، از آغاز تاکنون بطور مداوم به پیش رفته و اکنون شاخص‌های جامعه ایران، دیگر مانند روز قبل از قتل مهسا نیست. زنان به همراه  شهروندان شرافتمند با مبارزات بی‌امان و پر ثمر، خالق دستاوردهایی شده‌اند که چشم انداز مبارزه را هویت بخشیده و شفاف‌تر کرده است، بطوریکه رژیم فاشیستی ایران از شدت ترس از سرنگونی به سرکوب هر چه بیشتر روی آورده و از هر ترفندی استفاده می کند تا چند صباحی بیشتر در قدرت بماند.

ما باور داریم که زنان و مردان و تمامی اقلیت های جنسی و جنسیتی، تمامی مردمان، اقوام، اقشار، طبقات زحمتکش و کارگران ایران برای مقابله با شدت سرکوب رژیم، به تاکتیک های مبارزاتی تازه و منطبق با شرایط روز روی آورده این هیولای ضد بشری را در هم خواهند شکست.    هم میهنان مبارز، ما دور از میهن، اما همراه شما هستیم و در کنار شما ایستاده ایم و آنچه در توان داریم بکار می گیریم تا انعکاس صدای شما باشیم و راه را برایتان هموارتر سازیم.

پیروز باد فراروند انقلاب زن-زندگی-آزادی

۱۵ سپتامبر ۲۰۲۳  برابر با ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ خورشیدی

اندیشکده آگاهی و شناخت

حزب آزادی و رفاه ایرانیان ( آرا)

حزب جمهوریخواه سوسیال دموکراتیک و لاِئیک ایران (عضو جبهه ملی ایران)

صدای زنان سوسیال دموکرات ایران

همگرایان سوسیال دموکراتیک ایران

مطالب مرتبط با این موضوع :

یک پاسخ

 1. درود بر شما و چرا سایت شما سایت مطرحی نیست. با این همه کیفیت! و اما فرزند من دیروز برای مزخرفات آدمی بنی صدری که بر علیه شهید راه آزادی شاپور بختیار تهمتهائی زده بود نظری فرستاده بود که من برخی اطلاعات را به او داده بودم. او از اینکه نظرش را منتشر نکرده اند بسیار دلگیر شده. و من نظری مجددا نوشتم و فرستادم که آن هم منتشر نشده. پس آنرا در اینجا میگذارم امیدوار اولا شما نظر مرا منتشر کنید و دوم اینکه دیگران هم نظرشان را در مورد تهمتهای این بنی صدراللهی بنویسند.
  من برای گویا نوشتم که:

  چرا نوشته ی فرزند مرا منتشر نکردید!؟ آقا و یا خاتنم گویا چ را سانسور میکنید!؟ ما فغقط سایت شما را داغریم! این آقای حنیف یزدانی همانند دین حنیفش راستگو ست. اما یادمان باشد که چه کسانی ایرانم را این چنین سیه روز کردند. چه کسانی با تهمت به شاپور بختیار که حتا سیگار هم نمی کشید تهمت تریاکی و پشت منقلی دادند. آن خانم کریستین اوکرانت که فرانسوی ست در زمانی که بسیار جوان و زیبا بود بر ای رپرتاژ به ایران آمده بود شب را با صادق قطب زاده در هتل مجللی طی کرد و صبح آن روز با پارتی بازی و طنازی برود به دیدار امیرعباس هویدا برود و در آن وضعیت با کنار زدن تمامی اخلاقیات و شرافت انسانی با او گفتگو کند. باید دید این خانم بابت آن گفتگو چه چیزی را به صادق قطب زاده دوست بسیار نزدیک ابوالحسن بنی صدر چه پرداخته!؟ دوست ایرانی فرانسوی ما میگوید که خانم کریستین اوکارانت در نشستهای مختلفی که داشته از جنس پرداختی کرده امناع کرده و با نوعی خجالت مصنوعی آنرا لای گیس مبارکش رد کرده است. چرا که این خانم میدانسته که قرار است امیرعباس هویدا را بکشند و اما تمامی انسایت و اخلاقیات را زیر پا گذاشته و فقط برای بالا رفتن از نردبان ترقی آن گونه غیر انسانی و با پرداخت «صمیمیت» به حاج صادق قطب زاده آن گفتگو را با مرحوم هویدا انجام داده. هویدائی که قرار بوده فردای همان شب هادی غفاری و خلخالی به گردنش شلیک کنند و بکشندش. اینرا حاج ابوالحسن بنی صدر و صادق قطب زاده هر دو حلالزاده میدانسته اند برای همین کریستین خانوم را با گرفتن « وجه طبیعی» از او فرستند نزد امیر عباس هویدا که شجاعانه خودش را اسیر هم اعلاحضرتش کرد و قربانی او شد و هم قربانی کت و شلواریها و کرواتی هائی همچون بنی صدر و قطب زاد ه و یزدی و جبهه ملی ها و ۲۸ مردادیها مصدقی ها و الببته شخص شاه هم و اسلام هم. این آقای حنیف یزدانی در تمامی نوشته هایش شرف و انسانیت و راستی را فدای غرضهای شخصیش میکند همچون شخص بنی صدر که تا پایان عمر شغلش همچون حاج اکبر گنجی و علی افشاری و ابراهیم نبوی و د و ستانشان فحاشی به محمدرضا شاهی بود که با همه ی معایبش برای ایران مار های بسیار بسیار مهم و ارزنده و سازنده ای کرد و ایران را روی ریا تاریخ و تمدن و فرهنگ و هنر مدرن و مدرنیته گذاشت. البته تهمت زدن به شاپور بختیار آن مرد بزرگوار و با شرف که دوستان بنی صدر و همین حاج حنیف یزدانی او را تکه تکه کردند در راستای دین حنیفشان است و ایرادی دینی بر آن نیست. لازم است یادآوری شود که بنی صدر دست لیس و دست بوس خمینی برای فرار از دست دوستان خودش حتا دخترش را دذر آن سن سال داد دست مسعود رجوی رئیبس فرقه رجویه و با سرداری لجکی ها و خانم مریم ماه تابان با آن افتضاح انقلاب زناشوئیشان همچون پویامبرشان که در یک شب میبایست دست کم نه زن را در کوچه پس گوچه های مدینه خدمت سکسی بکند. پس من به آنها پیشنهاد میکنم تا در این انبان نجاست را باز نکنند تا کسانی همچون من که هم جمهوری خواهم و هم عادلانه و با ادله حرف میزنیم قلشمان و کیبردشان و زبلانشان بسته بماند. پس آقای حاج حنیف یزدانی لطفا ساکت شوید. این مصاحبه را ببینید:
  youtube.com/watch?v=QCsgCjW0gqg
  و همچنین این فتوای تهمت را هم ببینید که در آن دوستان روحانی بنی صدر و همین حاج حنیف صادر میکنند. بر همین اساس همه ی دروغها را میگویند و تریاکی بودن و پا منقلی بودن شهید راه آزادی شاپور بختیار را بر همین اساس مشروع و اسلامی و علوی و نبوی میدانند. لطفا اینرا نطز ببینید که در همین گویا موجود است.
  news.gooya.com/2023/09/post-79139.php
  من و ما امیدواریم که نظرات ما از ایران را که با هزار زحمت وم خطر می فرستیم را منتشر کند و فقط به اشترکیونش اکتفا ننماید. با سپاس دبیر باز نشانده ی دبیرستان های تهران.

  در پایان اضافه کنم که دوستان میتوانند مقاله ی این با «شرف» را زیر عنوان:
  شاپور بختیار: عراق جزیره خارک را بزند، بنی صدر: این کار جنایت است
  در گویا بخوانند.
  با سپاسگزاری و هم امیدوار بر الینکه کسانی نظراتشان را در این مورد بنویسند. خصوصا که آدمهائی تا این اندازه نفهم مغرض باعث تفرقه شده و میشوند.

  دبیر بازنشانده با زور از تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.