اجتماعی

برف سنگین، تهران و بسیاری از نقاط ایران را فلج کرد

4 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=117004

لینک کوتاه

بارش سنگین برف در ۱۷ استان ایران، باعث قطع برق، تعطیلی مدارس، بسته شدن جاده‌ها و راهها و اختلال در رفت و آمدهای شهری شده و لغو پروازها شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، بهنام سعیدی، سخنگوی سازمان مدیریت بحران امروز یکشنبه (۲۸ ژانویه/۸ بهمن) اعلام کرد که در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، سمنان، گلستان، کردستان، مازندران، قزوین، کرمانشاه و مرکزی برف باریده است.

به گفته آقای سعیدی، ۱۶ تن در این استان‌ها به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و هزار خودرو که دربرف گرفتار شده بودند، رها شده‌اند.

گزارش شده که مدارس نوبت صبح و عصر تهران امروز یکشنبه (۲۸ ژانویه/۸ بهمن) تعطیل اعلام شده است.

گزارشها از ایران همچنین حاکی از آن است که برخی از پروازهای به مقصد تهران به دلیل بارش برف شدید در فرودگاههای دیگز از جمله فرودگاه اصفهان به زمین نشسته‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم “مسافران قطارهای مشهد – تهران که قرار بود در حرکت های مختلف از ساعت ۵ صبح به ایستگاه تهران برسند با گذشت حدود ۴.۵ ساعت هنوز به تهران نرسیده‌اند.”

در همین رابطه گزارشها حاکیست که قطار گرگان-تهران هم در محدوده ورامین به شهرری به دلیل بارش سنگین برف و یخ‌زدگی متوقف شده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز دستکم ۷۰۰ مورد قطع برق در تهران گزارش کرده است.

ایسنا به نقل از آرش کردی، مدیر عامل توانیر، نوشته است که “ممکن است رفع خاموشی‌ها زمانبر باشد، اما پیش‌بینی می‌شود که نهایتا تا غروب وضعیت این ۷۰۰ مورد نیز پایدار شود.”

براساس پیش بینی سازمان هواشناسی، بارش برف و کاهش محسوس دما در تعدادی استان‌های ایران تا روز دوشنبه نهم بهمن، ادامه خواهد یافت.

برف سنگین، تهران و بسیاری از نقاط ایران را فلج کرد
Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما