۸۰۰ کارگر پیمانکاری شرکت “فراساحل” به اعتصاب خود پایان دادند

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

اتحادیه آزاد کارگران ایران: بدنبال اعتصاب ۸۰۰ کارگر پیمانکاری شرکت “فراساحل” (یکی از دو مجموعه بزرگ شرکت “صدرا” در بوشهر) که روز دوشنبه هفته گذشته صورت گرفت کارفرما برای جلوگیری از گسترش اعتراضات کارگران اعتصابی، اقدام به تعطیلی شرکت تا روز شنبه هفته جاری کرد اما با شروع کار در روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه (دیروز) کارگران همچنان بر خواست خود برای دریافت دستمزد معوقه تاکید کردند و حاضر به شروع کار نشدند.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران با ادامه اعتصاب ۸۰۰ کارگر پیمانکاری شرکتهای ساحل سازان، عمران ذوبان و ایمن سازه از مجموعه شرکتهای پیمانکاری شرکت “فراساحل”، نماینده های این شرکتها بناچار در میان کارگران حضور پیدا کردند و به آنان اعلام کردند صبح روز چهارشنبه هفته جاری دستمزد دی ماه کارگران به حسابهایشان واریز خواهد شد. مسئولین این شرکت دوشنبه هفته گذشته (روز اول اعتصاب) به کارگران گفته بودند از آنجا که شرکت صدرا به ما پولی نداده است ما نیز فعلا قادر به پرداخت دستمزدهای شما نیستیم.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران حوالی ظهر دیروز و پس از وعده مسئولین شرکتهای پیمانکاری، کارگران اعتصابی بر سر کارهای خود بازگشتند و اعلام نمودند چنانچه روز چهارشنبه دستمزدهایشان پرداخت نشود بار دیگر اعتصاب ر ا از سر خواهند گرفت.

بنا بر اظهار کارگران شرکت فرا ساحل، همزمانی شروع اعتصاب کارگران با غرق پایه سکوی نفتی در آبهای خلیج فارس، شرایط بحرانی تری در شرکت “فراساحل” ایجاد کرد و همین امر باعث دستور تعطیلی شرکت تا روز شنبه هفته جاری شد. لازم به یادآوری است پایه عظیم سکوی نفتی که دهم بهمن ماه در میدان مشترک نفتی هنگام در مرز آبی مشترک ایران و عمان در خلیج فارس غرق شد ساخت شرکت “فراساحل” بود.

یکی از کارگران این مجموعه در همان روز به سایت اتحاد اظهار داشت: متاسفانه سازه عظیم فلزی که حاصل زحمت چند صد کارگر فرا ساحل صدرا بود به قعر دریا رفت و سرنوشتی مانند حقوق آنها پیدا کرد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۱

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.