شکایت کارگران پیمانی تعمیرکار لوکوموتیو به اداره کار طبس از شرکت فنی مهندسی «بافق شهاب»

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

به گزارش۲۵بهمن ایلنا، ۲۴کارگر پیمانی تعمیرکار لوکوموتیو و واگن خواستار اقدام شرکت راه‌ آهن جهت دریافت مطالبات معوقه خود از شرکت پیمانکاری سابق شدند.

براساس این گزارش،نماینده این کارگران گفت: شرکت فنی مهندسی «بافق شهاب» پیمانکار سابق تامین کننده نیروی انسانی شرکت راه آهن از پرداخت مطالبات ۲۴ کارگر خود خوداری می‌کند.

او افزود: با وجود خاتمه همکاری این شرکت پیمانکاری، کارگران تعمیرکننده لوکوموتیو‌های راه آهن در ایستگاهای طبس، تربت حیدریه، بیشه در و رباط پشت بادام هستند هنوز نتوانسته‌اند بخش اعظمی از مطالبات خود در خصوص اضافه کاری، مرخصی‌های سالانه و… دریافت کنند.

او با بیان اینکه این تعداد کارگران در زمینه کار خود تخصص داشته و دوره دیده‌اند تصریح کرد: با وجود آن که کار تخصصی آنان باید ضامن امنیت شغلی‌شان باشد اما متاسفانه به سبب اینکه بعداز هر دوره قرارداد‌ها شرکتهای تامین نیروی انسانی در تعمیرات لو کوموتیو‌ها و واگن‌ها با مناقصه تعویض می‌شوند امنیت شغلی این کارگران نیز به خطر افتاده و این موضوع دغدغه ذهنی آنان شده است.

نماینده کارگران ادامه داد: با وجود اینکه قرار داد شرکت بافق شهاب با راه آهن از موخه ۱۶ مرداد ماه سال ۹۱ به اتمام رسیده است و ما هم اکنون با پیمانکار جدید قرار داد داریم هنوز نتوانسته‌ایم مطالبات گذشته خود را از کارفرمای سابقمان دریافت کنیم.

این کارگر در تشریح مشکلات کارگران گفت: طبق توافق کارگران و کارفرما، هر کارگر در ماه ۱۸۰ ساعت اضافه کاری اجباری انجام داده است. اما پیمانکار سابق از پرداخت مبلغ این اضافه‌کاری‌ها خودداری کرد و با شکایت کارگران اداره کار تنها ۱۲۰ ساعت اضافه کاری که قانون مصوب کرده است را به رسمیت می‌شناسد.

او اضافه کرد: همچنین کارفرمای سابق با در خواستهای مرخصی کارگران مخالفت می‌کرد و از ما خواسته بود به ازای هر روز مرخصی معادل پولی آن را در پایان قرار داد طبق توافق پرداخت کند که این وعده هم عملی نشد وطبق قانون بیشتر از ۹ روز از مجموع مطالبات مرخصی‌مان محاسبه نخواهد شد.

این کارگر در ادامه از پرداخت نکردن معوقات نوبت کاری کارگران انتقاد کرد و افزود: در شغل ما به ازای هر ۱۲ ساعت کار مداوم ۲۴ ساعت استراحت داریم و کارفرما موظف است ۲۲/۵ درصد حق نوبت کاری را به کارگر پرداخت کند که کارفرمای ما در طول قرارداد کاری فقط چند ماه از این مبلغ را پرداخت کرده است.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.