اعلام موجودیت “کمیته دفاع از کارگران زندانی در ایران” – سوئد

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

سیستم سرمایه‌داری دچار بحران عمیقی شده است. سرمایه‌داران و صاحبان صنایع تلاش دارند که هزینه بار سنگین بحران اقتصادی خویش را بر دوش تهی دستان ستم دیده و زحمت کشان و کارگران بگذارند. اما کشمکش طبقاتی عمق یافتۀ کنونی روزنه‌ ها و افق های تازه ای از امید را بروی ستم دیگان جامعۀ جهانی می گشاید.

شرایط سیاسی کنونی در ایران نیز بخش گسترده ای از نیروی کار جامعۀ ما را به میدان مبارزه کشانده و تودۀ کارگران را به در پیش گرفتن روش های پایه ای تر در مبارزه سوق داده است. اکنون جنبش کارگری ایران سطح نوینی از مبارزه را تجربه می کند و خواست هایش را در ابعاد تازه ای بیان می دارد و می کوشد بدون توهم به ارگان های دولتی، با تکیه بر نیرو و اراده خود و با ایجاد تشکل های خودساخته، به جنگ سرمایه برود و از این راه خواست های خود را متحقق سازد.

نقش فعالین جنبش طبقه کارگر و جنبش‌های دانشجوئی و زنان نیز که بر این بستر رشد کرده‌اند در این راه اهمیت بسیار یافته است. رژیم اسلامی سرمایه با آگاهی از توان این فعالین در سازماندهی مبارزات همگانی و طبقاتی، بیشترین فشار را بر آنان وارد می کند و می کوشد با بازداشت و سرکوب آنان جلوی رشد این فراگرد را بگیرد. به ویژه سد کردن راه تشکل‌ های خود ساخته کارگری، سرکوب گردهم آئی ها و اعتراضات آنان، جلوگیری از برگزاری روز جهانی کارگر و اخراج و بازداشت فعالین کارگری سبب شده است که اکنون شمار بسیاری از آنان در زندان ها و در شرایط بسیار دشوار قرارگیرند و خانواده آنان در وضعیت بد روحی و معیشتی به سر برند.

«کمیته دفاع از کارگران زندانی در ایران» – سوئد، با آغاز حرکت خود می کوشد با دفاع از خواست‌ ها، مبارزات و تشکل‌های مستقل کارگری و به ویژه توجه به وضعیت بد مالی خانواده آنان، همه توان خود را بکار گیرد تا گشایش اندکی هم اگر شده در راه این پیکار طبقاتی پدید آید.

جدا از وظیفۀ گردآوری کمک مالی برای خانوادۀ فعالین کارگری زندانی به عنوان مهم ترین اقدام، وظایف دیگر ما عبارتند از:

دفاع از مبارزات کارگری و فعالین کارگری زندانی، بازتاب اخبار مبارزات کارگری ایران و ترجمه آن ها به زبان‌های دیگر، جلب پشتیبانی جنبش ها و نهادهای کارگری جهان در دفاع از مبارزات کارگران ایران و افشای ماهیت نیروهای ضد کارگری و نهادهای راست و امپریالسیتی.

ما به عنوان بخشی از جنبش سوسیالیستی طبقه کارگر، دست همکاری همه فعالینی را که امر مبارزات جنبش کارگری دغدغۀ آن هاست به گرمی می‌ فشاریم و از همه پشتیبانان جنبش کارگری دعوت می‌ کنیم که در این راه با ما همگام شوند و یاری برسانند.

«کمیته دفاع از کارگران زندانی در ایران – سوئد»

دوشنبه ۱٨ دی ۱۳۹۱

اسامی:

شاهین قزوینی، گلناز خواجه گیری، پریسا نصرآبادی، پیام شاکر، فریدا صفایی، سارا کریمی، مجتبی عباسی، بهرام رحمانی، ثریا فتاحی، فرشید غفارنژاد، سارا شریفی، عباس سماکار، صدیق اسماعیلی، سعید کریمیان

لیست پیوست به «کمیته دفاع» باز است.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.