نامه “همبستگی جمهوری خواهان ملی” به آنجلا مرکل

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

 

نامه “همبستگی ملی جمهوریخواهان برای استقرار و استمرار آزادی و دمکراسی در ایران به آنجلا مرکل

ما بعنوان بخشی از اپوزیسیون دمکرات و سکولار ایران از شما می خواهیم به فروش سلاح به کشورهای منطقه خاور میانه و نزدیک و حضور نظامی، پایان دهید. این بر عهده مردم منطقه هست که سرنوشت خود را دردست گیرند و یکبار برای همیشه به عمر رژیمهای مستبد مانند رژیم ایران پایان دهند.


دفتر صدارت عظمای جمهوری فدرال آلمان ،

خانم دکتر آنجلا مرکل ، صدر اعظم محترم جمهوری فدرال آلمان

با سلام و احترام ،

ما بخشی از اپوزیسیون دمکرات و سکولار ایران که بیش از سه دهه است برای آزادی و دمکراسی در ایران، با استبداد از هر نوع و تبعیض و بی عدالتی مبارزه ای مسالمت آمیز ولی بسیار دشوار و پیچیده ای را به پیش می بریم، از اظهارات شما در بخش خبری تلویزیون آلمان ، کانال آ.ار.د. ـ بسیار نگران و متاسف شدیم.

شما در پاسخ به سوال مجری برنامه خبر آ.ار.د. جمعه ۳ دسامبر ۲۰۱۲ مبنی بر اینکه چرا به دیکتاتور های عرب اسلحه می فروشید؟ گفتید که : بخاطر تهدید خیلی خیلی زیاد ایران!!

این پاسخ شما چند روز قبل از سفر آقای نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل به آلمان، خاطره تلخ فروش تسلیحات شیمیائی از سوی آلمان به صدام حسین، دیکتاتورعراق را زنده می کند. در اثر استفاده صدام حسین از سلاح های شیمیائی آلمانی هزاران نفر از مردم عراق و ایران به شکل دردناک و فاجعه باری کشته شدند و هزاران مجروع شیمیائی نیز دهها سال است که معلول شده ، با رنج و درد های سخت زندگی می کنند.

فروش روزافزون تسلیحاتی نظامی آلمانی به منطقه خاورمیانه و نزدیک و حضور نظامیان آلمانی در این مناطق، همراه با حضور عظیم نظامی دیگر کشورهای فرامنطقه ای و تبدیل منطقه خلیج فارس به انبار بزرگ تسلیحاتی به حساب هرچه بیشتر دلارهای نفتی ، نه تنها به هیچ وجه کمکی به روابط پایدار صلح طلبانه و دوستانه در بین کشور های منطقه نمی کند، بلکه روند دمکراتیزه شدن کشور های این منطقه را نیز بسیار کند می کند و چه بسا از بین می برد.

هدیه و یا فروش سلاح های تهاجمی و بشدت مخرب ،همچون زیر دریائی های توانا به حمل بمب های اتمی و تانک و نفربرهای پیشرفته به اسرائیل و دیکتاتورهای عرب ، البته سود سرشاری برای مجتمع های بزرگ تسلیحاتی آلمان به همراه دارد، ولی نگرانی وخشم مردم منطقه را نیز نسبت به مداخله نظامی بیگانگان در پی خواهد آورد.

ما هم با استفاده از چند کپسول گاز برای عمل تروریستی در راه آهن شهر بن با هدف کشتار مردم آلمان و هم با فروش و انبار هزاران بمب و موشک با هدف کشتارمردم خاورمیانه مخالفیم. ولی در تعجبیم که چگونه است که رسانه های آلمان مساله یافتن بمب دستی درراه آهن بن را به تمام و کمال بازتاب می دهند ،اما نسبت به فروش و انبار هزاران بمب و موشک با قدرت تخریبی بسیار زیاد و با هدف کشتار جمعی در منطقه، عکس العملی نشان نمیدهند و حتی این امر مورد دفاع صدر اعظم آلمان نیز قرار می گیرد؟

اپوزیسیون دمکرات ایران بطور عمومی با هرگونه تهدید حمله نظامی به ایران به هر بهانه مخالف است و آنرا در راستای تحکیم استبداد مذهبی در ایران و رژیم های دیکتاتوری در منطقه خاور میانه و نزدیک ارزیابی می کند.

ما بعنوان بخشی از اپوزیسیون دمکرات و سکولار ایران از شما می خواهیم به فروش سلاح به کشورهای منطقه خاور میانه و نزدیک و حضور نظامی، پایان دهید. این بر عهده مردم منطقه هست که سرنوشت خود را دردست گیرند و یکبار برای همیشه به عمر رژیمهای مستبد مانند رژیم ایران پایان دهند.

با احترام

پیمان همبستگی ملی جمهوریخواهان
برای استقرار و استمرار آزادی و دمکراسی در ایران

اذر ماه ۱۳۹۱ برابر با دسامبر ۲۰۱۲

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.