«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش چهارم)

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

بهرام رحمانی

بازتولید مداوم ظرفیت ‌های آیینی شیعه و کارنامه سازی برای خامنه ای
شیعه‌ عامه پسند و آیینی و فقهی، بر سه داستان بنیادی استوار است: ۱- کشته شدن امام علی، به عنوان «نماد عدالت» در قدرت؛ ۲- کشته شدن امام حسین به عنوان نماد مبارزه‌ اپوزیسیون با «ظلم» حاکم؛ ۳- غیبت امام دوازدهم در دوران حاکمیت ظلم به عنوان فقدان زمینه برای حضور نمایندگان خداوند بر روی زمین.

حکومت اسلامی، از دو داستان اول به اندازه‌ کافی در دوران انقلاب ۵۷ و جنگ بهره برده است. از این رو، امروز به سراغ داستان سوم رفته اند و داستان «سیدخراسانی» را کشف کرده اند. یعنی خامنه‌ ای، به عنوان یکی از یاران امام زمان معرفی می شود. حال از این ماجرا بگذریم که سیدخراسانی یا مشرقی می شود سیدعلی خامنه‌ ای، آذربایجانی است و چند سالی نیز در مشهد بوده است.
تا سه چهار هفته پیش از این، احمدی نژاد هم به عنوان یار دیگر امام زمان «شعیب‌ بن صالح» نامیده می شد اما اکنون با بروز اختلاف با رهبر، احمدی نژاد و یارانش مورد غضب رهبر و طرفدارانش قرار گرفته و حتی تنی چند از طرفدارانش او در دولت، از جمله معلم اخلاق دولت را دستگیر و زندانی کرده اند.
در همین حال، امام جمعه ها، سخن گویان، ارگان ها و رسانه های تبلیغی حکومت اسلامی، برای خامنه ای شجره نامه تاریخی درست می کنند: «جد مطهر مقام معظم رهبری، امام سجاد بودند که امامزاده عبدالله مدفون در بلوار کشاورز قم نیز عموی نسبی ایشان هستند. هم چنین امامزاده سید معصوم نیز که در منطقه نیروگاه قم مدفون هستند به عنوان پسر عموی نسبی مقام معظم رهبری به شمار می‌ آیند.» (غلامرضا ناظمی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم، تابناک، ۲۵ مهر ۱۳۸۹)
تنظیم سیاست خارجی حکومت اسلامی ایران در عراق و سیاست های این حکومت در رابطه با حضور آمریکا در منطقه، در دولت احمدی نژاد به روایت ها گره زده شده است. به اعتقاد طرفداران موعودگرا حکومت، یکی از شخصیت های برجسته عصر ظهور، سیدخراسانی است که بنا بر روایات با سپاهی انبوه از ایران قیام کرده و به سمت عراق پیش می رود. سیدخراسانی چند ماه مانده به ظهور و در ماه رجب به همراه سفیانی و یمانی در یک روز قیام می کند و هدف همه این ها عراق است. سیدخراسانی و سپاهش با اصلی ترین دشمن امام زمان که سفیانی است و عراق را اشغال کرده (دولت آمریکا) وارد کارزاری سخت شده و بعد از شکست او، با امام زمان بیعت کرده و لشگریانش را تحت اختیار امام زمان قرار می دهد.

نشانه‌ های ظهور امام زمان
در بازخوانی تازه داستان امام زمان، همه‌ عناصر و نشانه‌ های ظهور به گونه ای باز تفسیر می شوند که شرایط امروز منطقه در آن لحاظ شده اند تا به سفارش مدیران دستگاه تبلیغاتی حکومت پاسخ داده شود. در بازخوانی جدید ایدئولوژی اسلام گرا و موعودگرایی حاکم، چنین اشاره می شود: «ظلم و ستم بر امت اسلامی بیش تر می شود، یهود مجددا مسلط می شوند و بر جهان حاکم می شود و دولتی هم در منطقه تاسیس می کنند… اختلاف داخلی بین آنان (قوم سلمان انقلابی) به وجود می‌ آید و طرفداران امام پیروز می شوند، سیدخراسانی که فرمانده نیروهای ایرانی هست، به خدمت امام در عراق می رسند و با او بیعت می کنند و پرچم ایران را به دست حضرت می دهند… از جمله اشغال عراق توسط غربی‌ ها و عقب نشینی آن‌ ها، که در «احادیث» ذکر شده است. در عربستان نیز بین خانواده حاکم اختلاف می شود و حالت خلاء سیاسی قبل از ظهور حضرت صورت می‌ گیرد.» (سیدخراسانی پرچم ایران را تسلیم امام زمان‌ می کند، علی کورانی، شیعه آنلاین، ۷ مرداد ۱۳۸۹)

سیزده زن در دولت امام زمان
به گزارش خبرگزاری آینده روشن، «در دولت امام مهدی (عج) سیزده زن با نام های قنواء دختر رشید هجرى، ام ایمن، حبابه والبیه، سمیه (مادر عمار یاسر)، زبیده‏ ام خالد احمسیه، ام سعید حنفیه، صیانه ماشطه، ام خالد جهنیه ایثارگری» خواهند کرد که در وبلاگ «انتظار منتظر» به معرفی اختصاری آن ها پرداخته شده است.
«حمیدرضا.ش»، وب نویس این وبلاگ، درباره «صیانه ماشطه» از «بانوان همراه امام زمان (عج)»، می نویسد: او یکى از همان سیزده بانویى است که در دولت حضرت مهدى (علیه‏السلام) زنده شده، به دنیا باز مى ‏گردد. او، همسر «حزقیل»، پسر عموى فرعون، و شغلش آرایشگرى دختر فرعون بود. او همانند شوهرش به پیامبر زمان خود، حضرت موسى، ایمان آورده بود اما هم چنان ایمان خود را پنهان مى ‏کرد.
یکی دیگر از «بانوان والا مقام دولت امام زمان (عج) مادر عمار یاسر» است که این وبلاگ نویس درباره ایشان نیز می نویسد: او و شوهرش یاسر در دام ابوجهل گرفتار آمدند و او نخست آن ها را اجبار کرد که پیامبر خدا را دشنام دهند، اما آن ها حاضر به چنین ‏کارى نشدند. او نیز زره آهنى به سمیه و یاسر پوشانید و آن ها را در آفتاب سوزان نگه داشت. پیامبر که گاه از کنارشان عبور مى‏ کرد، آن ها را به صبر و مقاومت سفارش مى ‏نمود و مى‏ فرمود: اى خاندان یاسر، صبر پیشه سازید که وعده گاه شما بهشت است.
او، در ادامه درباره «بانوان دیگر دولت امام مهدی (عج)»، این چنین می نویسد: «نسیبه» دختر کعب مازنیه: او معروف به «ام ‏عماره» و از زنان فداکار صدر اسلام است که در برخى از جنگ هاى پیامبر اسلام، صلى‏اللَّه‏علیه‏وآله، شرکت جسته و مجروحان جنگى را مداوا کرده است. او در جنگ احد بهترین نقش را ایفا کرد. با دیدن صحنه فرار مسلمانان و تنها گذاشتن پیامبر به دفاع از جان شریف پیامبر پرداخت و در این راه بدنش زخم هاى فراوان برداشت.
«ام ایمن»: از زنان پرهیزکار و خدمتکار حضرت رسول، صلى‏اللَّه‏علیه‏وآله، است. پیامبر به ‏او مادر خطاب مى‏ کرد و مى‏ فرمود: این زن، باقى‏ مانده ‏اى از خاندان من است. وى همواره در کنار زنان مجاهد، در جبهه جنگ به مداواى مجروحان مى ‏پرداخت.
ام ایمن از شیفتگان خاندان امامت بود که در ماجراى فدک، حضرت زهرا، علیه السلام، او را به‏ عنوان شاهد معرفى کرد. وى پنج یا شش ماه پس از پیامبر از دنیا رفت.
«ام خالد»: که به ام خالد مقطوعه الید (دست بریده) باشد که یوسف ‏بن عمر، پس از به‏ شهادت رساندن زیدبن على بن الحسین در کوفه، دست او را به جرم شیعه بودن قطع کرد.
«زبیده»: زن هارون الرشید بود و یکى از هواداران و پیروان اهل بیت است. هنگامى که هارون دانست از شیعیان است قسم خورد که طلاقش دهد. زبیده کارهاى خدماتى بسیارى داشت که یکى آب رسانى به عرفات است.
«حبابه والبیه»: از زنان والامقامى است که دوره زندگى هشت امام معصوم را درک کرد و پیوسته مورد لطف و عنایت ایشان قرار داشت. در یک یا دو نوبت به‏ وسیله امام زین‏ العابدین و امام رضا (علیهم السلام) جوانى ‏اش به او بازگردانده شد. اولین ملاقات وى با امیر مومنان، علیه‏ السلام، بود که از آن حضرت دلیلى بر امامت درخواست کرد. حضرت در حضور وى سنگى را برداشت و بر آن مهر خود را نقش کرد و اثر آن مهر در سنگ جاى گرفت و به او فرمود: پس از من هر که توانست در این سنگ چنین اثرى بر جاى بگذارد او امام است.
از این رو حبابه پس از شهادت هر امامى نزد امام بعدى مى‏ رفت و آنان مهر خود را بر همان سنگ مى زدند و اثر آن نقش مى ‏بست. نوبت که به امام رضا (علیه ‏السلام) رسید حضرت نیز چنین کرد. حبابه نه ماه پس از رحلت امام رضا، علیه‏السلام، زنده بود و پس از آن بدرود حیات گفت.
«قنواء»: دختر رشید هجرى، یکى از شیعیان و پیروان على، علیه‏ السلام، و خود از یاران باوفاى حضرت امام جعفر صادق، علیه‏ السلام، است. وى دختر بزرگمردى است که در راه محبت و دوستى امیر مومنان به‏ طرز دل خراشى به ‏شهادت رسید.
و اما چهارمین گروه از زنان که در زمان ظهورش زنده می ‌شوند، پرهیزکاران هستند که پیش از ظهور حضرت بقیه اللَّه، علیه ‏السلام، رحلت کرده‏ اند. به ایشان گفته مى‏ شود: امام تو ظاهر گشته است، اگر مایلى مى‏ توانى حضور داشته باشى. آنان نیز به اراده پروردگار زنده خواهند شد.
شما ای زن مسلمان و مومن برای آن که بتوانی در خدمت آن حضرت باشی هر روز صبح دعای عهد را بخوانید تا از یاوران امام زمان (عج) باشید.
این وبلاگ نویس، یکی از صدها وبلاگ نویس در حکومت اسلامی ایران است که با کمک های بی کران مادی و معنوی حکومت، شبانه روز چنین داستان هایی را می بافند و به خورد جامعه می دهند.

اجرای طرح «۳۱۳ یار موعود» در ۱۸ استان
خبرگزاری حکومتی مهر، نوشت: رضا فرخ‌ شاهی‌ نیا، مسئول کانون تخصصی مهدوی کرمانشاه، از برگزاری دوره سوم آموزش بصیرت در طرح «۳۱۳ یار موعود» در اوایل بهار در ۱۸ استان خبر داد.
نام گذاری این طرح به روایت شیعه، در مورد حکمرانی ۳۱۳ تن از یاران نزدیک امام زمان بر جهان پس از آخرالزمان اشاره دارد.
رضا فرخ ‌شاهی ‌نیا، اهداف عمده «طرح ۳۱۳ یار موعود» را «شناخت بیش تر حضرت مهدی، توسعه و ترویج فرهنگ مهدویت و افزایش آگاهی جوانان در زمینه‌ های مختلف و آموزش بصیرت مهدوی»، توصیف کرد و افزود که هم ‌اینک در کرمانشاه، به علت کمبود اعتبار کافی قادر به پذیرفتن ۵۰۰ جوان بیشتر در هر دوره نیستیم.
پیش از این نیز علی ‌رضا پناهیان، مشاور رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ ها، در مراسم عزاداری خانه آیت‌ الله خامنه ‌ای گفته بود: «در روایات آمده ‌است که ۳۱۳ یار حضرت مهدی، مانند کنیزانی در برابر مولای خود از آن حضرت اطاعت می کنند و آداب ولایت مداری نیز این گونه است.»
 
وثیقه به خدا برای ظهور امام زمان…
بنا به گزارش ایرنا، آیت الله محی الدین حائری شیرازی، «استاد حوزه و دانشگاه»، گفت: هنوز دادن وثیقه به خدا برای ظهور امام زمان (عج) کامل نشده چرا که این وثیقه باید هم شان و منزلت حضرت مهدی باشد و معلوم است که با وجود این همه شهید گران قدر هنوز حد کاملی از وثیقه الهی برای تشکیل حکومت جهانی امام زمان (عج) فراهم نشده است.
او، اضافه کرد: پیروزی لبنان در جنگ سی و سه روزه علیه دشمن و اخیرا فرار دیکتاتور مصر، خود و به تدریج فراگیری آن در تمام کشورهای عربی، وثیقه ای دیگر برای ظهور امام زمان (عج) است که البته تا رسیدن به نقطه ظهور، نیاز به استقامت و بصیرت دارد.
حائری شیرازی، گفت: اگر افراد به دنبال حقیقت و زمینه های ظهور امام زمان (عج) هستند، باید برای تحقق آن سرمایه گذاری کنند و در این مسیر مراقب توطئه ها و دسیسه های رنگین دشمن باشند.

نظر مدیر مدرسه امام خمینی در خصوص امام زمان
خبرگزاری آینده روشن، پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۵، «به منظور آگاهی از نظرات حجت الاسلام و المسلمین مهدویان مدیر مدرسه امام خمینی (ره) در دمشق در خصوص امام مهدی (عج) و انتظار» با او گفتگویی انجام داده است که در زیر می خوانید:
تلاش های انجام شده در زمینه ارتقاء فرهنگ مهدوی (ع) را چگونه ارزیابی می کنید؟
من خیلی دردمندانه باید بگویم که نسبت به مهدویت نه دولت و نه روحانیت و نه موسسات تحقیقاتی ما در قم و نه در تهران و نه در کشورهای خارجی آن طور که باید سرمایه گذاری نکرده اند، سرمایه گذاری درست نشده است این نشان دهنده عدم شناخت مهدویت از یک طرف و کارکرد بد کسانی که در این جهت کار کرده اند و چهره مساله مهدویت را آلوده اند از طرف دیگر و عوامل دیگری که روحانیت و عوامل دولتی و غیر دولتی در صدد شناخت اصلی درد ها و درمان ها نبوده اند شاید این حرف سنگین باشد ولی واقعیت است.
اگر غیر از این بود می توانستیم خیلی ها را جذب بکنیم و فرهنگ انقلاب را بشناسانیم انقلابی که اگر عنایات آن حضرت نبود اصلا شاید به پیروزی نمی رسید و اگر ارادت حضرت امام (ره) به این ساحت نمی بود و اگر عنایات امام مهدی (ع) از انقلاب گرفته می شد راه به جایی نمی برد.
باید هم دولت و هم روحانیت و هم موسسات تحقیقاتی ما هم در داخل و هم در خارج سرمایه گذاری کنند. ما گرفتار تعارف هستیم با خود و با مردم تعارف می کنیم. مدیران باید خود و مهدویت را بشناسند و سرمایه گذاری اساسی بکنند…
باید حضرت مهدی را درست شناخت. الان شناخت ما از امام زمان یک شناخت شناسنامه ای است وقتی من در حوزه ها و دانشگاه ها که صحبت می کردم می پرسیدم که ببینم مخاطبان من چقدر با امام زمان آشنا هستند متاسفانه بسیار ضعیف و ناچیز و سطحی بود.
گرچه شناسنده ها هم که روحانیت در درجه اول بوده اند متاسفانه خود آشنایی چندانی ندارد. مرحوم کافی کسی است که در منبرهای خود به طور عام از امام زمان سخن می گفتند ولی واقعا ایشان چقدر امام زمان را می شناختند؟ و به عمق آن پی برده بودند تنها یک تعداد خاطره ها و سرگذشت هایی را که به نظر من باید در آن ها تجدید نظر کرد. ایشان این ها را دستمایه کار خود کرده بودند و چقدر با ظرافت همان مقدار را که می دانستند به جامعه شناساندند.
کاش درصد قابل توجهی از روحانیت ما به همان مقداری که ایشان عشق داشت می توانستند بشناسند و بشناسانند این یک هزارم کاری است که باید انجام شود، امام زمان (عج) را باید به عنوان یک پروژه جهانی شناخت کسی که می آید و جهان را زیر یک حکومت می برد این مساله ابعاد مختلفی دارد مثلا باید کسانی بیایند و ببینند که مثلا مدیریت حضرت نسبت به اقتصاد بین الملل چگونه است، سیاست بین المللی چگونه خواهد بود؟ وزارت خانه ها چطور توزیع می شود؟ امور اجتماعی چگونه است؟ آیا ایشان مثل امام علی (ع) مامورینی از طرف خود به این طرف و آن طرف ارسال می کنند؟ باید دید چطور است؟ همه دنیا زیر چتر اطلاعاتی یک حکومت و یک شخص قرار خواهد گرفت و وکلای حضرت جهان را اداره خواهد کرد. اصلا در این قسمت ها کار نشده است.
کسانی که در این زمینه ها کار می کنند وقتی سخن به پیشرفت های تکنولوژیکی در زمان حضرت می رسد تازه یک مقدار با احتیاط صحبت می کنند، این ها باید جزء مسلمات قرار بگیرد که حضرت از شمشیر استفاده نمی کنند و قتل و غارت نخواهند کرد و با سلاح منطق جلو خواهند آمد و عقول را پرورش می دهند و مردم را به گونه ای آماده پذیرش حق می کنند که همه شنوای حق و حقیقت باشند. حضرت کسانی را پرورش می دهند. ما عیب بزرگ مان این است که در طول انقلاب کادر سازی نکرده ایم و گزینش ها بر اساس شناخت های جزئی و سوابق افراد بوده است یا به خاطر انگیزه های بوده است که خود طرف داشته است برای تصدی سمت ها.
حضرت مهدی (عج) الان هم دارند کادرسازی می کنند. نه در ایران، بلکه در همه دنیا. مثلا در حوزه علمیه سوریه از سی و دو کشور دنیا درس می خوانند شاید یکی از ایشان کادر امام زمان باشد. حضرت سال های سال کار کرده اند تا کادر خود را بسازند…
غرب هیچ چیزی ندارد یک «مرد عنکبوتی» یا «بت من» درست می کند که ناتوانی خود را در غالب مهارت ها عرضه می کند. به نظر من غرب خیلی زیبا دارد عمل می کند، برخاسته از آرزوهای غربی ها هست وقتی یک انسان می خواهد آنی باشد که نمی تواند باشد خوب فیلمش را می سازد و نمونه ها بسیار است. در فیلم سازی غربی به طور روشن می توان یافت که غرب توهمات خود را به شکل چیزهای واقعی دارد به خورد مردم دنیا می دهد و بزرگ ترین آفت آن همین است که مردم بیچاره دنیا باور کرده اند که آمریکا ابرقدرت است…

طوری کار کنید که امام (زمان) ما را در موضع خود ابقا کند
محمود احمدی، در سخن رانی روز پنج شنبه ۱۱-۱۱-۲۰۱۰ خود، خطاب به مدیران دولتی استان قزوین گفت: «طوری کار کنید که امام (زمان) ما را در موضع خود ابقا کند.»
به گزارش خبرگزاری مهر، احمدی نژاد که در جمع مدیران دولتی در استان قزوین سخن می گفت، افزود: «همه دین و همه عالم خلاصه در یک کلمه است که آن کلمه هم امام است. همه هستی برای امام است که اصلا کعبه بدون امام معنا ندارد. همه دور کعبه می‌ چرخند و کعبه به دور امام. مسیر رسیدن به خدا امام است. امام هم راه است هم مقصد.»
احمدی نژاد، با بیان این که ما معتقدیم که انقلاب اسلامی یک گام در ادامه و امتداد گام های انبیای الهی و مقدمه ‌ای برای گام های بعدی برای پیوستن بشریت به امام است، گفت: «بوی عطر امام در عالم پیچیده است و جهان به سرعت وارد مرحله‌ ای می‌ شود که تنها راه خود را اتصال به امام بداند.»
احمدی نژاد، در بخش دیگری از سخنانش به موضوع کنترل جمعیت در اشاره کرد و افزود: «جمعیت ما کجا زیاد شده است که بعد دستور می ‌دهیم که آن را کنترل کنند. غربی‌ ها رشد جمعیت‌ شان منفی شده است و از ترس این که جمعیت به آن جا سراریز شود دستور کنترل جمعیت را به ما می‌ دهند.»
سخنان احمدی نژاد، درباره کنترل جمعیت بارها انتقادهای بسیاری را در محافل سیاسی و اقتصادی ایران، حتی در میان اصول گرایان و اصلاح طلبان روبرو شد. به گفته منتقدان افزایش جمعیت نیازمند زمینه سازی اقتصادی است که ایران هم اکنون آن را دارا نسیت.
اما احمدی نژاد، در جواب منتقدین گفت: «این حرف ‌ها مال ما نیست مال مادی ها است. روزی دست خدا است. این نیست که نسلی را بکشیم تا روزی‌ مان بیش تر شود.»

اعدام یکی از فرماندهان سابق سپه در جنگ…
یکی از فرماندهان سابق سپاه در جنگ به اتهام «ارتباط با امام دوازدهم شیعیان» به حکم دادگستری استان خوزستان اعدام شد. خانواده عبدالرضا غرابات از فرماندهان سپاه در سوسنگرد، شنبه ۲۹ ژانویه ۲۰۱۱، در گفتگوی تلفنی با العربیه، گفتند که آقای غرابات، دو روز پیش به جرم ارتباط با امام زمان، در استان اهواز اعدام شد و تاکنون موفق نشده اند که جسدش را تحویل بگیرند. اما جرم او، نه در تبلیغ امام زمان، بلکه در این بوده است که او ادعا کرده بود امام زمان از رهبر حکومت اسلامی ایران ناراضی است.
خانواده این عضو سپاه پاسداران در سوسنگرد، اعلام کرده ‌اند که بعد از اعدام وی در اهواز، هنوز موفق به دریافت جنازه نشده‌ و تاکید کرده‌ اند که «خبر اعدام را از رسانه‌ ها شنیدیم.» اما در این گزارش، اشاره ‌ای به منبع خبری منتشرکننده اعدام این فرد نشده است.
یکی از اعضای خانواده عبدالرضا غرابات، گفته است: «نظام خود مروج افکار امام زمانی است و احمدی‌ نژاد بارها از تلویزیون به طور مستقیم و غیرمستقیم از ارتباط با امام زمان گفته است. چرا فقط فرزند ما اعدام می‌ شود.»
او، افزوده: «ما انتظار نداشتیم که عبدالرضا اعدام شود، چرا که در دوران جنگ خدمات فراوانی داشته است. به خصوص این که اتهام ارتباط با امام زمان تازگی ندارد و خود دولت‌ مردان برخی اوقات این نوع ادعاها را مطرح می کنند.»
بر اساس گزارش ها عبدالرضا غرابات، پس از ادعای ارتباط با امام دوازدهم شیعیان توسط ماموران وزارت اطلاعات در شهر ‏سوسنگرد بازداشت شده و برای محاکمه به اهواز انتقال یافته بود. پس از صدور حکم اعدام در دادگاه روحانیت و تایید آن در دیوان عالی قضایی، حکم اعدام وی بامداد پنج شنبه ۲۷ ژانویه ۲۰۰۱، در زندان کارون اهواز اجرا شد.‏
این عضو خانواده غرابات، هم چنین اضافه کرده است: عبدالرضا در زمان شاه فردی خوش‌ گذران بود و هیچ گرایش دینی نداشت، اما پس از پیروزی انقلاب و آغاز جنگ به عضویت سپاه درآمد و در هشت سال جنگ، حضوری مداوم در خط مقدم جبهه داشت. پس از توقف جنگ عبدالرضا از ارتباط خود با امام زمان سخن گفت و ادعا کرد که امام زمان از نظام حاکم به رهبری آیت ‌الله خامنه‌ ای ناراضی است.»
وی افزوده است که غرابات، در مسجد جامع سوسنگرد برای تعدادی از جوانان این شهر درس اخلاق برگزار می‌ کرد و برای سال ‌ها آزادانه به تبلیغ افکار خود می‌ پرداخت: «به تدریج بر پیروان آقای غرابات افزوده شد، به طوری که صدها نفر از شهرهای مختلف دیگر نیز با وی ارتباط برقرار کرده و به عضویت مجموعه‌ ای که با نام «خط سیر و سلوک» بین مردم معروف شده بود در آمدند.»
وی تاکید کرد: «فعالیت این گروه پس از پرداختن به رهبر جمهوری اسلامی ایران متوقف شد و عبدالرضا غرابات به اهواز تبعید اما پس از مدتی بازداشت و به اتهام ارتباط با امام زمان اعدام شد.»

فقط بعضی بزرگان با امام زمان ارتباط دارند نه حلقه اطراف احمدی نژاد
روزنامه کیهان حکومت اسلامی، طی یاداشتی پنج شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۰، در رابطه با اختلافات اخیر دولت و مجلس بر سر ادغام وزارت خانه ها، به سیاست احمدی نژاد در این مورد حمله کرده و آن را تعطیل دولتی خوانده است.
یک نکته جالب دیگری که در این یادداشت آمده است، ماجرای ارتباط با امام زمان است. نویسنده یادداشت، به شدت ارتباط «حلقه» مشایی با امام زمان را رد کرده و حتی تاکید کرده است: «اگر کسى ادعاى ارتباط و خبر داشتن از امام عصر (عج) داشت به صورت او خاک بپاشید و او را تکذیب کنید.» اما نویسنده تاکید می کند که: «ملاقات برخى از بزرگانى با آن حضرت قطعى است.»
کیهان، این ارگان سانسور و سرکوب حکومت اسلامی، می نویسد: «… ۴- در میان حلقه مورد اشاره نوعى «خاص دیدن» از سال پایانى دولت نهم شروع به جوانه زدن کرد. این خاص بودن معانى و محدوده هاى فراوانى را دربر مى گرفت. یکى از جلوه ها طرح «مورد تایید خاص حضرت بقیه الله الاعظم (عج) بودن» است… به مرور این فکر در بعضى ها پیدا و ابراز شد که «ما هیچ کارى نمى کنیم مگر این که مورد تایید و عنایت باشد» و در موارد خاص به بعضى از عوامل دولت خبر داده مى شد که شما مورد تایید هستید یا فلان فعل شما امام زمان را خشنود کرد! این همه در حالى بود که اولا هیچ سندى براى صحت این ادعاها ارائه نمى شد و ثانیا اسناد قطعى و غیرقابل تردیدى وجود دارد که فرموده اند اگر کسى ادعاى ارتباط و خبر داشتن از امام عصر (عج) داشت به صورت او خاک بپاشید و او را تکذیب کنید البته این به آن معنا نیست که امکان ارتباط با آن حضرت وجود ندارد. ملاقات برخى از بزرگانى با آن حضرت قطعى است ولى چنین بزرگانى هرگز ادعاى ارتباط نمى کنند و بعضى با نشانه هایى درمى یابند که چنین ارتباطى وجود دارد یا وجود داشته است. یکى دیگر از جنبه هاى «خاص بودن» استثنا قایل شدن براى طیف خاص است به گونه اى گویا بعضى از افراد مبراى از خطا و در نتیجه مبراى از سئوال و پاسخ هستند.»
در کشمکش باند رهبری و ریاست جمهوری، مشایی در گفتگویی با «ایرنا»، ۲۳ اردیبهشت ۹۰، از جمله ادعا کرده است: «در شرایط فعلی، بنا به دلایلی قصد پاسخ گویی به شبهات بی اساس و اکاذیب را ندارم، اما در این مورد باید تاکید کنم که ولایت فقیه، آرمان مهم انقلاب اسلامی و بزرگ ترین یادگار ماندگار امام (رض) است و اصولا انقلاب اسلامی بدون ولایت فقیه شکل نمی گرفت و نمی توانست با اقتدار به حیات بالنده خود ادامه دهد. چنان که بارها گفته ایم ما زندگی در سایه ولایت فقیه را تمرین زندگی در حکومت جهانی امام زمان (عج) می دانیم و تبعیت از ولی فقیه از لوازم اعتقاد به غیبت امام عصر (عج) است.»
در حکومت اسلامی ایران، کم نیستند کسانی که با شبح و خرافه ای به نام «امام زمان» در ارتباطند. اما دعوا بر سر این است که چه کسی با امام زمان در باین ها و چاه جمکران و… ملاقات می کند. از این رو، اکنون کشمکش و دعوای رهبر و هوادارانش با تیم احمدی نژاد، ادعای ارتباط با عالم غیب است که باید در انحصار خامنه ای باشد. بنابراین، رهبر حکومت اسلامی، تلاش می کند موقعیت متزلزل خود و کل حکومت شان را با عوام فریبی حفظ کند.
از سوی دیگر، احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و امام جمعه تهران، بدون نام بردن از محمود احمدی نژاد، عملکرد او را زیر سئوال برده و گفته است هر فردی تا زمانی که در مسیر ولایت فقیه بود مورد قبول مردم است و جان شان را نثار می کنند اما «اگر پایش را کج گذاشت حمایت های مردمی هم از بین می رود.»
دبیر شورای نگهبان که از مدافعان احمدی نژاد بوده، گفت که مساله ای که دو هفته افکار را به خود مشغول کرد و «عده ای نیز واقعا ناراحت شده و غصه خوردند، تذکر داده و ملاقات کردند. این مطلب غیرمنتظره بود و مورد توقع ما نبود و نباید از آن به سادگی گذشت.»
جنتی، ولایت فقیه را «حلال مشکلات» خوانده و گفته است که «ولایت فقیه هر جا خلافی را مشاهده کند اول تذکر می دهد و اگر تذکر اثر نکرد، اعمال ولایت می کنند.»
امام جمعه موقت تهران، اختلاف اخیر را «شبه بحران» توصیف کرد و گفت که «تنها جنگ نیست که تلخی ایجاد می کند، فتنه هم جنگی بود که ختم به خیر شد و دشمنان نباید خوشحالی کنند.»
دبیر شورای نگهبان که مسئولیت نظارت بر انتخابات را بر عهده دارد، گفت که «جذب و توزیع برخی پول ها توسط این گروه از چشم مردم پوشیده نیست لذا اگر چه امروز طبق مصلحت، مردم چیزی نمی گویند، اما در صورت لزوم مردم به حساب این ها خواهند رسید.»
جنتی، گفت: «این ها از یک طرف روی خوش به آمریکائی ها و بیگانگان نشان می دهند و از طرفی ادعای تشرف به خدمت حضرت ولی عصر (امام دوازدهم شیعیان) را دارند، کسی را عزل می کنند و می گویند امام زمان گفته شما را این جا قرار دهیم.»
جنتی، با استناد به سخنان آیت الله خمینی، بنیان گذار حکومت جهل و جنایت اسلامی، گفت که «امام راحل می فرمودند مجتهد و ولی فقیه چیزی از خود نمی گوید لذا اگر این را رد کردید، خدا را رد کردید.»

عزل وزیر به دستور امام زمان
احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان که امامت نماز جمعه‌ روز ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ را بر عهده داشت، تقریبا تمام دو خطبه‌ خود را به انتقاد و حمله به آن چه «فتنه داخلی» و «جریان انحرافی» خواند، اختصاص داد. این عنوانی است که حامیان علی خامنه ‌ای به نزدیکان محمود احمدی ‌نژاد داده اند. رهبری این «فتنه» به اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر و مشاور ارشد احمدی ‌نژاد نسبت داده می ‌شود.
امام جمعه موقت تهران، بدون نام بردن از احمدی ‌نژاد به اختلاف‌ های میان او و خامنه ‌ای در دو هفته‌ اخیر، از جمله عزل وزیر اطلاعات اشاره کرد و گفت: «این قبیل موضوع ‌ها مورد توقع ما نبود، اما این وقایع اتفاق افتاد که نباید به سادگی از آن گذشت.» احمدی‌ نژاد در پی مخالفت با کنار گذاشتن حیدر مصلحی و ابقای او به دستور خامنه ‌ای حدود ده روز به حالت قهر خانه نشین شد و در محل کارش حضور نیافت.
دبیر شورای نگهبان، گفت: «این ها از یک طرف روی خوش به آمریکایی ‌ها و بی گانگان نشان می ‌دهند» و از طرف دیگر ادعا می‌ کنند با امام زمان ارتباط دارند. به گزارش خبرگزاری فارس، جنتی در بخش دیگری از سخنانش گفت این افراد کسی را عزل می‌ کنند و می‌ گویند به دستور امام زمان بوده. گفته می ‌شود که رحیم ‌مشایی نقش مهمی در جابه‌جایی‌ ها در دولت دارد.
هم زمان با سخنان دبیر شورای نگهبان از تریبون نماز جمعه، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی «ایرنا»، گفتگویی را با رییس دفتر احمدی‌ نژاد منتشر کرد که محور اصلی آن انتقادهای اخیر به دولت عنوان شده است. رحیم‌ مشایی، در پاسخ به این پرسش که: «عده‌ ای تلاش می ‌کنند درباره اعتقاد شما به ولایت فقیه تشکیک کنند» اظهار داشت: «در شرایط فعلی، بنا به دلایلی قصد پاسخ گویی به شبهات بی ‌اساس و اکاذیب را ندارم.»
به گزارش «ایرنا»، اسفندیار رحیم مشایی، گفت: «ما زندگی در سایه ولایت فقیه را تمرین زندگی در حکومت جهانی امام زمان» می‌ دانیم. او، افزود به باور او تبعیت از ولی فقیه از لوازم اعتقاد به غیبت امام زمان است. رحیم مشایی، مدعی است: «آقای احمدی ‌نژاد و همکارانش در دولت، همواره التزام عملی خود را به ولایت فقیه، اثبات کرده ‌اند.» او تاکید دارد: کسانی که رییس دولت دهم را به ایجاد شکاف در حاکمیت و تلاش برای به وجود آوردن حاکمیت دوگانه متهم می ‌کنند، هدف شان «رسیدن به مقاصد کوچک باندی و جناحی… و کسب قدرت و منفعت» است.
 
منتقدان نیز احمدی‌نژاد و نزدیکانش را به تلاش برای کسب قدرت و زمینه‌سازی برای انتخابات آینده متهم می‌کنند. احمد جنتی با اشاره‌ی تلویحی به نزدیکان احمدی‌نژاد می‌گوید: «بسیاری از فعالیت ‌ها و اقدامات این گروه مقدمات انتخابات سال جاری است و جذب و توزیع برخی پول‌ها توسط این گروه از چشم مردم پوشیده نمی‌ماند.»
 
حسین قاسمی، فرماندار سابق شیراز که گفته می ‌شود به دلیل مخالفت با رحیم‌ مشایی برکنار شده مدعی است آن چه «جریان انحرافی» می ‌نامد حلقه ‌ای کوچک اما پرنفوذ در دولت هستند. او روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه، در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت: «جریان انحرافی موفق شد بعد ولایت پذیری احمدی ‌نژاد را به شدت زیر سئوال ببرد.» قاسمی معتقد است، این گروه پرنفوذ «به نوعی هماوردطلبی و تهدید نظام دست زدند» و امید داشتند در ضدیت با خامنه ‌ای از پشتیبانی مردم برخوردار شوند.
فرماندار سابق شیراز، به فعالیت اقتصادی بخشی از اعضای دولت اشاره می‌ کند و می‌ گوید: «این جریان در واقع یک مافیای اقتصادی بزرگ را شکل داده است در حدی که می ‌توان آن را یک باند تبه کار اقتصادی نامید.»
قاسمی، اعتقاد دارد: «این جریان به تداوم قدرت خود می‌ اندیشد و می ‌خواهد در دولت بعدی نیز مانند دولت دهم مطلق‌ العنان باشد.»

جن خوب، جن بد
به روایت قرآن، کتاب «مقدس و آسمانی» مسلمانان، جن‌ ها مانند انسان خوب و بد و مومن و کافر دارند. افزون بر این جن توانایی‌ های خارق ‌العاده ‌ای دارد که از انسان دریغ شده. برخی مفسران معتقدند که شیطان گونه پلید جن است. اعتقاد به وجود جن در بسیاری دیگر از دین‌ ها نیز وجود دارد، اما بر خلاف اسلام اغلب فقط شرور تلقی می‌ شوند.
مطابق آن چه در آیه‌ های مربوط به سلیمان در قرآن آمده «جن خوب» حتا می‌ تواند در خدمت پیامبران باشد و خدماتی به آن ها بدهد که از عهده‌ انسان برنمی‌ آید. به عبارت دیگر جن، هم می ‌تواند انسان را تسخیر کند هم ممکن توسط او تسخیر شده و به خدمت گرفته شود. از این منظر در چارچوب اعتقادات مذهبی مسلمانان، و برخلاف آن چه در ادبیات سیاسی ماه‌ های اخیر رایج شده، «جن ‌گیری» الزاما مترادف شیادی و کلاهبرداری نیست.
یکی از معروف ‌ترین مسجدهای مکه، «مسجد الجن» نام دارد که در غرب شهر قرار دارد. این مکان محل نزول جنیان محسوب می ‌شود و ادعا می شود خواندن دو رکعت نماز در آن برای حاجیان مستحب تلقی می ‌شود.
در روایتی از محمد پیامبر اسلام، خطاب به امام اول شیعیان (در کتاب وسائل الشیعه) توصیه شده است که «ای علی، در شب اول، وسط و آخر ماه آمیزش مکن… همانا جنیان در این سه شب به پیش زنان خویش (برای مقاربت) می‌ روند.»
مرتضی نبوی، عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین و یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام می ‌گوید: «به نظر می‌ رسد این جریان انحرافی با توسل به یک سری مسائل شیطانی که دور از واقعیت هم نیست و طبق آیات قرآنی جزو اعتقادات مسلمانان هم هست، سعی می‌کنند افراد را تحت تأثیر قرار دهند.» به گزارش خبرگزاری فارس، نبوی در نشست هفتگی انصار حزب ‌الله ۱۱ اردیبهشت ۹۰، گفت: «اجنه امروز نیز در دنیا زندگی می ‌کنند که داستان آن ها در قرآن مفصل آمده است و سخن از توانایی آن ها بسیار است.» او معتقد است: «شاید این جریان انحرافی با توسل به بعضی از افرادی که از طریق راه باطل، فسادانگیز و انحرافی به برخی توان مندی ‌های ماورائی رسیدند، سوء استفاده می ‌کنند و جاذبه ‌های این گروه توانسته است، تاثیری روی برخی افراد بگذارد و حمایت ایشان را جلب کند.»
به گزارش فارس، مصباح یزدی نیز هشتم اردیبهشت گفته است: «شیاطین انسی مانند مرتاض‌ ها از قدرتی برخوردارند که می ‌توانند به کمک آن دیگران را بفریبند؛ اما مردم باید با انتخاب صحیح سعی کنند از دام شیاطین ‌رها شوند.»
در حالی که به اعتقاد روحانیان، از آن جا که در قرآن بر وجود جن تاکید شده، خرافات خواندن آن نفی کتاب آسمانی مسلمانان و شرک محسوب می ‌شود. در قرآن سوره ۷۲ سوره‌ جن نام دارد و آیه ‌های بسیاری به توصیف ویژ‌گی ‌های این «مخلوقات» اختصاص داده شده است.
مطابق آموزه ‌های قرآن، جن مانند شیطان از آتش آفریده شده، اما مصداق «شر» به شمار نمی‌ آید. در سوره حجر تاکید می ‌شود که خلقت جن پیش از آفرینش انسان انجام شد. در سوره انعام آمده است که برای جن و انس رسولانی از جنس خودشان فرستاده شده تا احکام الهی را به آن ها ابلاغ کند.
این تناقض آشکار در حکومت اسلامی، از یک سو بیش از پیش مصرف اسلام و ابزار مهمی در دست سیاست مداران حکومتی را به نمایش می گذارد و از سوی دیگر پوچ و دروغین بودن قرآن و خدا و پیامبر وجن و پری و امام زمان را به نمایش می گذارد. کسانی که تا دیروز این خرافات مذهبی را با هم در جامعه بازتولید می کردند امروز با بروز اختلاف سیاسی میان شان، جناحی بازتولید این خرافت را در انحصار خود می بیند و طرفداران دیگری را حتی بازداشت و زندانی می کند؟
در روزهای اخیر نزدیکان احمدی‌ نژاد بیش از پیش از سوی حامیان حامنه ای به سوء استفاده‌ های کلان اقتصادی متهم می ‌شوند. احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و یکی از حامیان پیشین احمدی‌نژاد، «جریان انجرافی» را متهم می‌ کند که یک مافیای اقتصادی درست کرده ‌اند.
سایت‌ های خبری حامیان آیت ‌الله خامنه ‌ای نیز تقریبا هر روز گزارش تازه ‌ای از اقدامات این «مافیا» را منتشر می‌ کنند. این در حالی است که فساد مالی در تمام سه دهه گذشته وجود داشته و دولت احمدی ‌نژاد نیز این سیاست را ادامه داده است. از سوی دیگر، برخی از نمایندگان مجلس می ‌گویند، پیگیری یک پرونده فساد اقتصادی مهم که مسئول اصلی آن محمدرضا رحیمی، معاون اول احمدی ‌نژاد عنوان شده، به دستور مستقیم آیت ‌الله خامنه‌ ای مسکوت مانده است.
بنابراین، شواهد نشان می ‌دهد که فساد مالی و اعتقاد به وجود جن یا ارتباط با «جن ‌گیران» تنها یا مهم ‌ترین دلیل اختلاف نیست. دستگاه ‌های متعدد امنیتی و اطلاعاتی که گفته می‌ شود برخی از آن ها مستقیما زیر نظر خامنه ‌ای فعالیت می‌ کنند در شش سال گذشته در دولت، تقریبا به حاشیه رانده شده اند. اکنون این سئوال برای طرفداران رهبر پیش آمده است که به لحاط قدتر سیاسی تیم احمد نژاد – مشایی در حال جلو زدن است که باید جلو آن گرفته شود تا موقعیت رهبر تضعیف نگردد. ظاهرا یکی از ریشه ‌های اختلاف اعتقادات این «جریان انحرافی» در مورد نزدیکی ظهور امام غایب شیعیان است. رحیم‌ مشایی، از دولت انتظار سخن می‌ گوید و احمدی‌ نژاد برخی از تصمیم ‌های خود را ملهم از دستورات امام زمان عنوان می‌ کند.
حین فدایی، دبیرکل جمعیت ایثارگران و نماینده مجلس نهم اردیبهشت در جمع دانشگاهیان یزد گفت که احمدی‌ نژاد و نزدیکانش «عصر غیبت را پایان‌ یافته و عصر حاضر را عصر حضور می‌ شمارند.» به گزارش خبرگزاری فارس، او می‌ افزاید این افراد ادعا دارند: «وقتی که مستقیم از ولیعصر دستور می‌ گیرید، چه نیازی به ولی فقیه ‌و ولی امر دارید.» بنابراین، مساله مهم در این دعوا، چندان به خرافات مذهبی آن ها ربطی ندارد و دعوا بر سر قدرت مطلق ولی فقیه است.
چند ماه است که واژه تازه ‌ای وارد ادبیات سیاسی ایران شده است: عده‌ ای ادعا می‌ کنند یک «جریان انحرافی» را در دولت محمود احمدی ‌نژاد شناسایی کرده‌ اند که حتی با «جن‌ گیران و رمالانی» در ارتباط هستند که بر تصمیم‌ گیری های قوه مجریه، تاثیری تعیین ‌کننده دارند.
بیش تر حمله‌ ها نیز متوجه‌ اسفندیار رحیم‌ مشایی، رییس دفتر و مشاور ارشد احمدی‌ نژاد است که به گفته مصباح‌ یزدی، او را سحر و طلسم کرده است. بنابر گزارش‌ ها در چند هفته گذشته، تعدادی از نزدیکان تیم احمد نژاد – مشایی بازداشت شده‌ اند. برخی از این افراد «مدعی علوم غریبه» و یکی از آن ها متهم به رمالی و جن ‌گیری معرفی شده ‌اند.
رییس قوه قضائیه حکومت اسلامی، صادق لاریجانی نیز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت۱۳۹۰، ضمن تایید دستگیری عده ‌ای «رمال و جن‌ گیر»، آن ها را عضو «جریان انحرافی در دولت» و کسانی معرفی می ‌کند که به «اسلام منهای روحانیت» معتقدند.
سه چهار هفته پیش نیز مجتبی ذوالنور، جانشین نماینده‌ آیت ‌الله علی خامنه ای، رهبر حکومت اسلامی در سپاه پاسداران با اشاره به رحیم‌ مشایی گفته بود: «این آدم‌ ها سرسوزنی به ولایت فقیه و روحانیت اعتقاد ندارند و اسلام بدون آخوند را القا می کنند.»
ذوالنور معتقد است: «امروز رییس جمهوری اصلی در ایران اسفندیار رحیم مشایی است که سرمنشا برکناری منوچهر متکی از وزارت امور خارجه و عزل حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات بوده است.»
اکنون طرفداران احمدی نژاد، به جاسوسی نیز مهم شده اند. روزنامه «جوان»، ارگان سپاه پاسداران، یک روز پس از انتشار گزارش ‌هایی در رابطه با «جاسوسی» پریوش سطوتی» (همسر دکتر فاطمی) برای بریتانیا٬ از رابطه عباس غفاری جن ‌گیر مخصوص احمدی‌ نژاد با اسرائیل خبر داد.
این روزنامه روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰، بدون اشاره به نام عباس غفاری نوشته که او، «علاوه بر جریان انحرافی٬ دارای ارتباطاتی نیز با رژیم صهیونیستی بوده است.» به نوشته «جوان»، غفاری «قدرت شیطانی و تصرف خود را از طریق اهانت به قرآن و عدم اهتمام به فرائض دینی هم چون نماز بدست آورده است.»
این رسانه وابسته به سپاه در ادامه ادعا کرده که عباس غفاری در سال‌ های گذشته نیز با «برخی اصلاح‌ طلبان» ارتباط داشته است.
عباس غفاری، چندی پیش توسط نیرو‌های سپاه پاسداران دستگیر و آن طور که گفته شده در زندان اوین، زندانی است. گزارش شده که او، به همراه علی یعقوبی دیگر جن‌ گیر احمدی‌ نژاد از «قدرت اجنه» برای تحقق برخی اهداف حامیان رییس دولت استفاده می‌ کرده است.
پس از انتقال عباس غفاری از سلول انفرادی به سوئیت، وی به سلول عبدالله رمضان زاده، سخن گوی دولت خاتمی که در حوادث پس از انتخابات دستگیر و به زندان محکوم شده، منتقل شده است. به گزارش وب سایت آینده، عبد الله رمضان زاده که در سلول خود سرگرم فعالیت علمی و ترجمه بوده است، پس از آشنایی با غفاری متوجه می شود که وی با وجود آشنایی کامل با ادعیه و تسلط به قرآن کریم، روح آلوده ‌ای داشته و در زمان خواب اصوات عجیب و ناله های خاصی از وی به گوش می رسد که موجب وحشت‌ ز‌‌‌‌‌‌‌دگی او می گردد.
در این سه و سه حاکمیت جمهوری اسلامی در ایران، کتاب ‌های خرافات مذهبی فراوانی از جمله در مورد جن نوشته و منتشر شده. هم چنین در تمام تفسیرهای قرآن، بخشی به این موضوع اختصاص دارد. مرتضی مطهری که یکی از نظریه‌ پردازان اصلی حکومت اسلامی محسوب می‌ شود، دو کتاب در مورد جن نوشته است. به باور مسلمانان، جن به عالم نامحسوس تعلق دارد و اعتقاد به وجود آن نیازمند استدلال عقلی و علمی نیست.
در حال حاضر پرسش سران حکومت اسلامی این است که چرا در حکومتی که وجود جن، از آموزه‌ های دینی و ایدئولوژیک است، بحث ارتباط دولت مردان با جن و جن ‌گیران نیز  در سه دهه‌ گذشته بازتولید شده و کسی هم معترض نبوده است چرا اکنون این مساله به این شکل خشونت آمیزی به یک جنگ لفظی بین هواداران رهبر و رییس جمهور حکومت اسلامی تبدیل شده است؟ در واقع ورود «جن ‌گیری» به ادبیات سیاسی حکومت اسلامی، از زمانی اوج گرفت که جنگ قدرت در جناح حاکم بالا گرفته است. محمود احمدی ‌نژاد که تاکنون مورد تایید و حمایت صددرصد علی خامنه ای، رهبر حکومت اسلامی بود و در واقع در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، در حالی که احمدی نژاد رای نیاورده بود با فرمان خامنه ای دوباره به ریاست جمهوری منصوب شد؛ و در شش سال گذشته، هم چنان از حمایت بی ‌دریغ او برخوردار بود اکنون به این شکل خشن و به طور سیستماتیک مورد حمله طرفداران رهبر قرار می گیرد؟!
این دعوای تازه جناحی حکومت اسلامی، آشکارا نشان می دهد که خدا، قرآن، پیامبران، امامان، امام زمان، جن و پری، بهشت و جهنم و غیره ابزارهای سنتی گرایش پوسیده و عقب مانده بورژوازی، برای حاکمان مستبد و تبه کار کاربرد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارند اما همه خرافه و دروغی بیش نیستند.
bahram.rehmani@gmail.com
سه شنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۰ – هفدهم می ۲۰۱۱
ادامه دارد
 

«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش سوم)

«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش دوم)

«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش اول)

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.