کمیته بین‌المللی علیه اعدام خواهان روشن شدن فوری وضعیت محمدعلی طاهری است!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

کمیته بین‌المللی علیه اعدام خواهان روشن شدن فوری وضعیت محمدعلی طاهری است!

از پنج سال قبل محمدعلی طاهری را به گروگان گرفته‌اند. او در سال ۱٣۸۰ در ایران مؤسس «عرفان حلقه» بود و یا آن‌طور که خودش و طرفدارانش میگویند «طب مکمل ایرانی»، این تشکل در ایران به برگزاری کلاسهای آموزشی و تدریس اصول عرفان حلقه پرداخته و با گسترش یافتن فعالیت‌های گروه، توجه وزارت اطلاعات و نیروهای سرکوبگر حکومت اسلامی به‌سوی این فعالیت‌ها جلب شد.

مؤسس این نهاد محمدعلی طاهری بارها دستگیر و زندانی و سپس آزاد می‌شد. آخرین بار در اردیبهشت ۱٣۹۰ او را دستگیر کرده و با پرونده‌سازی سنگین و اعلام اتهاماتی که هر یک می‌توانست منجر به صدور حکم اعدام شود، او را روانه زندان و سلول‌های انفرادی کردند.

اکنون چهار سال است که محمدعلی طاهری را زیر بدترین فشارهای جسمی و روحی قرار داده و خانواده او و برخی از طرفداران او را نیز مورد اذیت و آزار قرار داده و با پرونده‌سازی تعداد زیادی را به حبس‌های طویل‌المدت محکوم کرده‌اند.

طاهری در اعتراض به وضعیت خود بارها دست به اعتصاب غذا زده است. در ماه‌های اخیر شایعاتی مبنی بر مرگ محمدعلی طاهری در زندان به بیرون درز کرد، چرا که حکومت اسلامی نه به او ملاقاتی می‌دهد و نه در دادگاه‌های کذایی که برای رسیدگی به پرونده او تشکیل می‌دهد از خود «متهم» خبری هست.

همه چیز بر توطئه وزارت اطلاعات و دست‌اندرکاران قوه قضاییه و سرکوبگران حکومت اسلامی برای از بین بردن محمدعلی طاهری و سرکوب خشن و وحشیانه طرفداران او دلالت دارد. حکومت اسلامی ایران، با یک بازی خطرناک سعی در سرکوب تمام و کمال این حرکت داشته و در مقابل اعتراضات و تجمعات و یا ارسال نامه‌های اعتراضی و طومارهای اعتراضی فعلاً به همین بازی ادامه می‌دهد. یک روز می‌گوید طاهری به اعدام محکوم‌شده، روز دیگر می‌گوید این حکم هنوز تائید نشده است، یک روز می‌گوید دادگاهی می‌شود و روز دیگر از وکالت یکی از وکلای او جلوگیری می‌کند و یک روز می‌گوید تکلیف او معلوم نیست و روز دیگر تعدادی از طرفداران او را به زندان‌های طولانی‌مدت محکوم می‌کند.

این بلاتکلیفی و نا روشن بودن وضعیت محمدعلی طاهری و زنده بودن و یا نبودن او، یک رفتار غیرانسانی دیگر از حکومتی است که روزانه می‌کشد و شرم و ابایی ندارد که با خانواده‌های محکومین به اعدام و یا حتی اعدام شدگان نیز رفتاری خشن و سرکوبگرانه کرده و حتی در موارد زیادی پیکر اعدام شدگان را نیز به گروگان می‌گیرد.

کمیته بین‌المللی علیه اعدام از همگان دعوت می‌کند که به این سیاست ضد انسانی و سرکوبگرانه حکومت اسلامی اعتراض کنند. ما از همگان دعوت می‌کنیم که بهر طریق ممکن، به این حکومت فشار بیاورند که رسماً اعلام کند که حکم اعدام محمدعلی طاهری را لغو کرده و او را آزاد کند.

کمیته بین‌المللی علیه اعدام

4 تیر 1394

 

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.