هجوم نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به کارگران و نویسندگان ایران در آستانه اول ماه مه

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

در آستانه اول ماه مه، روز جهانی کارگر، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با هجوم به محل زندگی و کار برخی از فعالان کارگری، آنان را دستگیر کردند تا از برگزاری مراسم‌ مستقل روز جهانی کارگر در ایران پیش­گیری کنند.

هم‌چنین، بر اساس اطلاعیه­ کانون نویسندگان ایران، ماموران امنیتی رژیم، روز یکم اردیبهشت، محل زندگی بکتاش آبتین، شاعر، فیلم­ساز و عضو هیات دبیران کانون نویسندگان را مورد بازرسی قرار دادند و بسیاری از صورت‌جلسات کانون و وسایل شخصی و عکس‌های خانوادگی وی را با خود بردند و از بکتاش آبتین نیز خواستند که روز 6 اردیبهشت برای بازجویی در وزارت اطلاعات حاضر شود. بکتاش آبتین تا کنون چندین بار بازجویی شده است.

روز نهم اردیبهشت نیز، ماموران امنیتی خانه رضا خندان‌‌(مهابادی)، نویسنده، منتقد ادبی و عضو هیات دبیران کانون نویسندگان را بازرسی کردند و ضمن دادن اظهاریه­ای که در آن رضا خندان به «فعالیت تبلیغی علیه نظام» متهم شده است، از وی خواستند که روز 13 اردیبهشت برای بازجویی به ساختمان مرکزی وزارت اطلاعات مراجعه کند. هم‌چنین صبح روز دو‌شنبه 14 اردیبهشت، نرگس محمدی، فعال حقوق بشر را در منزل‌اش در تهران بازداشت کردند.

 

مردم آزادی‌خواه ایران و جهان

اکنون، در زمانی که رژیم به خاطر سیاست­های نابکارانه اتمی­اش با عجز تمام به زانو درآمده، هجوم­های تازه­اش، در راستای سیاست و شیوه‌ای ست که جمهوری اسلامی کوشیده است تا در شرایط بحرانی و مناسبت­های مهم مبارزاتی در پیش گیرد و با ایجاد ترس و بیم از حرکت فعالان کارگری، هیدت دبیران کانون نویسندگان ایران و دیگر جنبش‌های اجتماعی جلوگیری کند و فضای اجتماعی جامعه را هم‌چنان در خفقان نگه­ دارد.

انجمن قلم ایران در تبعید، برای مقابله با سیاست‌های تبه­کارانه جمهوری اسلامی از همه تشکل‌ها و نهادها و نیروهای آزاده و نویسندگان و هنرمندان، به ویژه پن جهانی درخواست می‌کند که این تعرض تازه ارگان‌های امنیتی جمهوری اسلامی به کارگران و اعضای هیات دبیران کانون نویسندگان ایران و دیگر کنشگران فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را محکوم کنند و خواهان آزادی زندانیان سیاسی و لغو سانسور و خفقان، شکنجه و اعدام در ایران شوند.

 

انجمن قلم ایران در تبعید

چهارم مه 2015

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.