​گرامی‌ باد روز جهانی‌ کارگر

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

روز اول ماه مه، روز نمایش همبستگی بین‌المللی کارگران و زحمتکشان جهان در مبارزه برای دست یافتن به مطالبات دمکراتیک، کار و شرایط زندگی بهتر است.
در سالی که گذشت، کارگران و زحمتکشان ایران با موج بسته شدن کارخانه‌ها و اخراج؛ با رواج روز افزون قراردادهای موقت و سفید امضا؛ با سرکوب، بازداشت، زندان و محرومیت‌های دیگر روبرو شدند.
سیاست‌های ضد کارگری و ضد مردمی جمهوری اسلامی ایران وضعیت معیشتی و اجتماعی کارگران و زحمت‌کشان کشور ما را تا زیر خط فقر تنزل داده است.
به خاطر تامین‌نکردن شرایط ایمنی محیط کار از طرف کارفرما و نبود نظارت دولتی در این زمینه، در صدها سانحه کاری ده ها کارگر جان خود را از دست دادند. به صورت گسترده‌ای بهره‌کشی از کار کودکان نیز رواج داشت.
کارگران ایران هم‌چنان از هرگونه امکان و آزادی برای ایجاد تشکل و سندیکای مستقل کارگری به منظور دفاع از حقوق خود محروم اند. اما به رغم سرکوب، بازداشت و زندان، مبارزات آنها ادامه داشته و در سال گذشته ده ها اعتصاب و تظاهرات کارگری در شهرهای مختلف برگزار شده است.
امسال، هماهنگی‌ ایرانیان برای اول ماه مه‌ با برپایی چادر و میزگذاری در مسیر راهپیمایی سندیکاهای کارگری فرانسه، تلاش می‌کند خواست‌های کارگران و زحمتکشان ایران را منعکس کرده، فریاد اعتراض آنها را به گوش همگان رسانده و همبستگی خود را با مبارزات‌شان اعلام کند.
هماهنگی‌ ایرانیان برای اول ماه مه
 
 
 
محل چادر و میزگذاری هماهنگی‌ ایرانیان برای اول ماه مه :
روبروی شماره 222 بولوار ولتر ، ساعت 14
222 Boulevard Voltaire, 75011 Paris – Metro rue des Boulets
 

 
2 pièces jointes

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.