ابهام در مورد سرنوشت سامان نسیم و پنج فعال سیاسی منتقل شده از زندان ارومیه!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

ابهام در مورد سرنوشت سامان نسیم و پنج فعال سیاسی منتقل شده از زندان ارومیه!

امروز پنج‌شنبه صبح زود طبق خبری که به وکیل سامان داده بودند، قرار بود سامان نسیم را اعدام کنند. اعتراضات گسترده جهانی باعث شد جمهوری اسلامی ایران امروز سامان را اعدام نکند؛ اما عدم وجود تماس با خانواده در روزی که احتمال اعدام سامان وجود داشت و ابهام در مورد محل نگهداری او سایه‌ای از نگرانی و شک و تردید در مورد سرنوشت سامان ایجاد کرده است.

 زندانبانان و قاضی پرونده و رسانه‌های حکومت اسلامی از سامان و پنج فعال سیاسی دیگر که از روز چهارشنبه از زندان ارومیه ظاهراً به جای دیگری منتقل شده‌اند، حرفی نمی‌زنند. ولی چون هیچ تماسی از سوی این شش نفر با بیرون زندان انجام‌نشده و خانواده سامان هم نتوانسته‌اند با فرزندشان حرف بزنند، احتمالات در فضای مجازی در مورداجرای حکم اعدام سامان و پنج نفر دیگر دارد شدت می‌گیرد. برخی نهادها از اعدام این شش نفر حرف می‌زنند. اخباری که هنوز تائید نشده است. این در حالی است تا این لحظه هیچ یک از مقامات قضایی جمهوری اسلامی به صورت رسمی توقف اجرای حکم اعدام سامان نسیم را اعلام نکرده اند.

کمیته بین‌المللی علیه اعدام از امروز صبح طی دو مصاحبه با وکیل و برادر سامان نسیم، از زبان آن‌ها اعلام کرد که به خانواده و وکیل گفته‌شده که سامان اعدام نشده است.

ما کماکان تلاش می‌کنیم که از سرنوشت سامان نسیم و پنج زندانی سیاسی دیگر اخبار دقیق‌تری به دست آوریم.

دبیرخانه کمیته بین‌المللی علیه اعدام

۱۹ فوریه ۲۰۱۵

 

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.