اخراج۱۲ کارگر کشتارگاه سیمرغ در استان خراسان رضوی

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

اخراج۱۲ کارگر کشتارگاه سیمرغ در استان خراسان رضوی

یک کارگر «کشتارگاه سیمرغ» در استان خراسان رضوی زیر مجموعه هلدینگ هرم طلایی ،‌ از تعدیل ۱۲ کارگر با سابقه این واحد تولیدی و رعایت نشدن حداقل‌های قانونی در خصوص سایر کارگران شاغل در این واحد تولیدی خبر داد.

به گزارش ۲اردیبهشت ایلنا،این کارگر با اعلام این خبر گفت: کارگران تعدیل شده که از ۳ تا ۷ سال سابقه کاری داشتند در سه ماهه آخر سال گذشته تعدیل شدند و در حال حاضر وضعیت بیمه بیکاری آن‌ها هنوز مشخص نیست.

وی افزود: کارگران تعدیل شده همچنین بابت آخرین دستمزد و عیدی پایان سال ۹۲ نیز مبالغی از کارفرما طلبکار بودند.

این کارگر کشتارگاه سیمرغ در خصوص وضعیت حدود ۱۲۰ کارگری که هم اکنون در شیفت‌های صبح و شب این واحد تولیدی مشغول کار هستند، گفت: دستمزدهای همه زنان و مردانی که به عنوان کارگر در این کشتارگاه مشغول کار هستند کمتر از حداقل‌های تعیین شده در شورای عالی پرداخت می‌شود.

وی گفت: علاوه بر این در این واحد تولیدی حق بیمه ماهانه کارگران هیچ وقت بطور کامل پرداخت نمی‌شود.

این کارگرافزود: به عنوان مثال دریافتی یک کارگر با ۸ سال سابقه کار نزدیک به ۴۰۰ هزار تومان است و در بهترین حالت تنها برای وی ماهانه ۲۰ روز حق بیمه پرداخت می‌شود.

وی بابیان اینکه حدود یک سوم از جمعیت کارگران شاغل در کشتارگاه سیمرغ را کارگران زن تشکیل می‌دهند، گفت: بیشتر این کارگران که در قسمت‌های بسته بندی مشغول هستند از نظر دریافت دستمزد و حق بیمه به نسبت همکاران دیگر خود دریافتی کمتری دارند.

او بابیان اینکه بیشترکارگران از حدود ۲ سال پیش تاکنون با قراردادهای سفید امضا مشغول کار هستند، گفت: کارفرما در روزهای پایانی سال گذشته به کارگران پیشنهاد تنظیم قرارداد اما هنوز کارگران از بابت اینکه در قراردادهای جدید حقوق قانونی آن‌ها بطور کامل مراعات شود مطمئن نیستند.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.