امروز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

ساعت ۰۸:۰۴

 
معرفی

حمایت سندیکاهای کارگری انگلیسی از کارگران سندیکایی ایرانی

6 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=12372

لینک کوتاه

سازمان کودیر در انگلیس با انتشار یک بیانیه در عصر روز پنج شنبه گذشته ( ۹ آبان)از نامه خانواده رضا شهابی در رابطه با خواست آزادی این سندیکالیست مقاوم حمایت و خواهان گسترش مبارزه سندیکا ها برای آزادی فوری او شد. اتحادیه کارگران راه آهن و حمل و نقل (آر.ام.تی.) بر پایه بیانیه کودیر در روز پنج شنبه گذشته ۳۱ ااکتبر، در روز جمعه ۱ نوامبر ( ۱۰ آبان)حمایت خود از کارزار کودیر را اعلام کرد و از «آی.تی.اف.» (فدراسیون بین المللی کارگران حمل و نقل) و فدراسیون جهانی WFTU خواست که در این مورد اقدام کنند. فدراسیون بین المللی کارگران حمل و نقل روز شنبه ۲ نوامبر( ۱۱ آبان ) نامه ای خطاب به آقای روحانی رییس جمهور نوشت و رونوشت آن را به سندیکای شرکت واحد فرستاد.

همچنین اتحادیه هنرپیشه ها و کارگردانان انگلیس ( اکوئتی) و «بکتو» (اتحادیه کارگران و تکنسین های سینما، تئاتر و تلویزون انگلیس) با انتشار بیانیه مطبوعاتی در سایت های خود، محکومیت به زندان پگاه آهنگرانی را محکوم کرده و خواهان آزادی او شده اند.

کنگره اتحادیه های کارگری انگلستان در بیانیه ای از اقدامات کودیر و مشخصاٌ کارزار دفاع از آزادی شهابی و همچنین پگاه آهنگرانی حمایت کرد و در روز ۲ نوامبر ( ۱۱ آبان ) مطلبی در این رابطه منتشر کرده اند.

سندیکای کارگران فلزکار ومکانیک ضمن سپاسگزاری از خواهران برادران سندیکایی انگلیسی اعتقاد راسخ دارد که این حمایت ها به همبستگی بیشتر کارگران ایرانی و انگلیسی منجر خواهد شد.

با امید بهروزی زحمتکشان سراسر جهان

سندیکای کارگران فلزکارومکانیک ۱۵ آبان ۱۳۹۲

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما