تجمعات اعتراضی کارگران پلی‌اکریل ادامه دارد

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

تجمعات اعتراضی کارگران پلی‌اکریل ادامه دارد

به گزارش۱۴آبان ایلنا،صبح امروز (سه شنبه۱۴ آبان ماه) بیش از هزار نفر از کارگران پلی اکریل ایران برای چهارمین بار در طی هفت روز اخیر در اعتراض به آنچه سیاست «کوچک سازی کارخانه» عنوان می‌کردند در محوطه داخلی کارخانه تجمع کردند.

یکی از نمایندگان کارگران کارخانه پلی اکریل ایران درباره دلیل استمرار تجمع کارگران گفت: ما انتظار داشتیم با شروع اعتراضات، مسئولان کارخانه و مقامات استانی نگرانی کارگران را درباره پروژه جداسازی شرکت‌های وابسته و انتقال قرارداد‌ها به شرکت‌های اقماری بشنوند اما در طول هفت روز گذشته واکنش قابل قبولی از جانب آنان دریافت نکردیم و به همین دلیل تصمیم به ادامه اعتراض داریم.

این کارگر از اضافه شدن مهندسان این کارخانه به تجمع اعتراضی کارگران خبر داد و افزود: جمعی از بازنشستگان پلی‌اکریل نیز امروز قصد داشتند به جمع کارگران معترض بپیوندند اما نمایندگان کارگری برای جلوگیری از تداخل مطالبات صنفی، آنان را از این کار منصرف کردند.

این کارگر که به نمایندگی از همکارانش سخن می‌گفت با تاکید بر اینکه با وجود اعتراض صنفی کارگران، تولید در کارخانه پلی اکریل متوقف نشده است، اظهار داشت: تجمع کارگران در حالی ادامه دارد که آنان با تشکیل تیم‌های کنترلی، سعی کرده‌اند در جریان اعتراضات، زیانی به تولید وارد نشود.

نماینده کارگران در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین مطالبات کارگران این واحد، استعفای مدیران است تصریح کرد: آینده شغلی و معیشت بیش از ۱۵۰۰ کارگر پلی‌اکریل به تصمیماتی بستگی دارد که در حیطه مسئولیت مدیران است اما کارگران به تجربه دریافته‌اند مدیران فعلی شایستگی چنین مسئولیتی را ندارند.

این کارگر در ادامه با انتقاد از آنچه «وارونه‌نمایی اعتراض کارگران توسط برخی رسانه‌ها» می‌خواند، گفت: خبرگزاری […] از قول مدیریت، اعتراض صنفی ما را مانع برگزاری نماز جماعت عنوان کرده است، در صورتی که تنها دلیل برپا نشدن نماز جماعت، حضور نیافتن امام جماعت کارخانه در مسجد بوده است.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.