ادامه تجمعات کارگران منطقه ویژه عسلویه

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

ادامه تجمعات کارگران منطقه ویژه عسلویه دراعتراض به وضعیت نامبهم شغلی‌شان پس از تصمیمات اخیر وزارت نفت

ناصر آغاجری از ادامه اعتراض صنفی جمعی از کارگران شاغل در فازهای ۱۳، ۱۴، ۲۲ و ۲۴ منطقه ویژه عسلویه به وضعیت نامبهم شغلی‌شان پس از تصمیمات اخیر وزارت نفت خبر داد.

یک فعال کارگری در این باره گفت: علت اصلی این اعتراض، تصمیم اخیر وزارت نفت در خصوص توقف موقت پروژه‌های عمرانی‌ نا‌تمام و تزریق بودجه این پروژه‌ها برای حمایت از پروژه‌های نفتی رو به اتمام است.

وی افزود: بر اساس این سیاست جدید، وزارت نفت «تا اطلاع ثانوی» تنها اعتبارات مالی مورد نیاز برای تکمیل و راه‌اندازه فازهای رو به اتمام ۱۲، ۱۸ و ۱۷ منطقه عسلویه را تامین خواهد کرد.

به گفته این فعال صنفی کارگری، در پی تصمیم جدید وزارت نفت، فعالیت شرکت‌های پیمانکاری در فازهای تکمیل نشده ۱۳، ۱۴، ۲۲ و ۲۴ به رغم حضور کارگران در محل کار و آمادگی آن‌ها برای فعالیت روزانه متوقف شده‌ است.

گفتنی است، کارگران مدعی‌اند در پی استقرار وضعیت تازه، حدود ۹۰ درصد کارگران شاغل در فازهای ناتمام تعدیل شده‌اند و از آنجا که بیشتر این کارگران بابت مطالبات گذشته نیز از کارفرمایان طلبکارند در حال حاضر چند روزی است که اقدام به اعتراض صنفی کرده‌اند.

به گفته آغاجری وضعیت شغلی این کارگران به این دلیل مبهم است که در منطقه عسلویه به دلیل اجرای قانون کار مناطق ویژه نه تنها حقوق تصریح شده در قوانین کار و تامین اجتماعی که در سایر نقاط کشور جاری است رعایت نمی‌شوند بلکه هیچ نهاد بی‌طرفی نیز برای رسیدگی به امور صنفی کارگران وجود ندارد.

منبع:ایلنا-۱۴آبان

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.