تجمعات اعتراضی دانشجویان دانشگاه هرمزگان

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

تجمعات اعتراضی دانشجویان دانشگاه هرمزگان

به گزارش ۹آبان برنا ، دانشجویان دانشگاه هرمزگان در اعتراض به شرایط بد رفاهی دانشگاه به‌ویژه وضعیت نابسامان و اسف بار سرویس رفت و برگشتشان، طی هفته گذشته ۴ روز پیاپی دست به تجمع اعتراض آمیز جلوی درب ساختمان ریاست دانشگاه و درب خروجی دانشگاه زدند.

با توجه به موقعیت جغرافیایی دانشگاه هرمزگان و قرار گرفتن این دانشگاه در کیلومتر ۹ جاده بندرعباس-میناب سرویس مناسب رفت و برگشت این دانشگاه به شهر از ابتدایی ترین ملزومات دانشجویان به حساب می آید.

بدلیل عدم پیگیری و چاره اندیشی و تدبیر نامناسب مسئولان دانشگاه برای رایزنی و انعقاد قرارداد جدید و پرداخت بدهی پیشین این نهاد به سازمان اتوبوسرانی در فرصت یک ماهه با پایان مهرماه و اتمام توافق موقتی مابین دانشگاه و سازمان اتوبوسرانی آن سازمان طی اطلاعیه ای اعلام داشت که از چهارم آبان ماه به تعداد بسیار محدودتری (اتوبوس و مسیر آن) ارائه خدمات خواهد داشت.

پس از آگاهی از این اطلاعیه دانشجویان روز چهارشنبه بعدازظهر (۱/۸/۹۲) در محل پارکینگ دانشگاه دست به تجمع زدند. پس از به نتیجه نرسیدن تجمع روز چهارشنبه دانشجویان روز شنبه (۴/۸/۹۲) نیز دست به اعتراض زده و در مقابل ساختمان مرکزی تجمع کردند و خواستار پاسخ مسئولان ذی‌ربط شدند. دانشجویان از پاسخ تکراری مسئولان قانع نشدند و روز یکشنبه (۵/۸/۹۲) نیز اعتراضات خود را ادامه دادند. نمایندگان دانشجویان طی جلسه ای با ریاست دانشگاه-دکتر نوحه گر- مشکلات و مسائل را گوشزد کرده وخواستار رفع آن در کوتاهترین زمان شدند. دکتر نوحه گر در پاسخ به دانشجویان به جلسه روز سه شنبه هفتم آبان ماه اشاره کرد و وعده رفع مشکلات را داد.

لیکن فردای آن روز یعنی دوشنبه (۶/۸/۹۲) دانشجویان با هجمه تبلیغاتی (مظلوم نمایی) مسئولان در رسانه های داخلی مواجه شده و این امر موجب خشم مجدد آنها شد. روز دوشنبه اخباری در صدا و سیمای استان هرمزگان و همچنین در خبرگزاری فارس مبنی بر اعتراض دانشجویان به‌دلیل نارسایی های خدمات سازمان اتوبوسرانی منتشر شد که این امر موجب آشفتگی هرچه بیشتر فضای ملتهب این روزهای دانشگاه هرمزگان شد. چراکه دانشجویان از کارشکنی مسئولان دانشگاه و بدهی های دانشگاه به سازمان اتوبوسرانی آگاهی داشتند و این فرافکنی بار دیگر دانشجویان را بر آن داشت تا روز سه شنبه (۷/۸/۹۲) دست به تجمعی دیگر در مقابل دفتر ریاست دانشگاه زده و اینبار خواستار توضیحاتی مبنی بر این فرافکنی باشند.

در روز سه شنبه مورخ ۷/۸/۹۲ مسئولان دانشگاه و سازمان اتوبوسرانی جلسه ای در جهت رفع مشکلات موجود ترتیب دادند که پس از به نتیجه نرسیدن آن نشست و آگاهی دانشجویان دانشگاه هرمزگان از بی نتیجه ماندن آن جلسه، بار دیگر در حرکتی خود جوش، تعداد کثیری از دانشجویان ساعت ۱۸ تا ۲۱ چهارشنبه (۸/۸/۹۲) دست به تحصن زده و با نشستن در مقابل درب خروجی دانشگاه از تردد سرویس ها جلوگیری کردند تا شاید صدای ایشان به گوش مسئولان ذی‌ربط برسد؛ لیکن با وجود حضور معاون دانشجویی (دکتر شکراللهی) در حاشیه این تحصن، باز هم دانشجویان با بی توجهی مسئولان مواجه شده و بار دیگر صدای ایشان در بیابان های هرمزگان به گوش هیچ نهادی فراتر از دانشگاه نرسید…!

لازم به‌ذکر است که دانشجویان کماکان در بلاتکلیفی به سر میبرند و هیچ مساعدتی در راستای بهبود وضعیت موجود صورت نگرفته است…

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.