نرخ بیکاری درایران۲۰.۵ درصد- جدول نرخ بیکاری در ۴۳ کشور

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

 

جدیدترین تغییرات نرخ بیکاری در ۴۳ کشور جهان نشان دهنده ثبت بهترین وضعیت در کشور تایلند به میزان ۸ دهم درصد و بدترین وضعیت در یونان به میزان ۲۶.۴ و اسپانیا ۲۶.۳ درصد است. بیکاری در ایران نیز به میزان ۲۰.۵ درصد برآورد شد.

بررسی جدیدترین نرخ های بیکاری در مناطق مختلف جهان نشان می دهد که با وجود بهبود اوضاع بازار کار در برخی کشورها، در نقاطی دیگر اوضاع بازار کار و اشتغال کارجویان مناسب نیست و برخی کشورها در این بخش چالش های جدی ای را تجربه می کنند.

کشور اورپایی اسپانیا در یکی دو سال اخیر با موضوع بیکاری و افت شدید فرصت های شغلی مواجه شده و هم اکنون نرخ بیکاری در این کشور به ۲۶.۳ درصد رسیده است. همچنین این وضعیت در مورد کشور یونان نیز دیده می شود و در این کشور نیز به دلیل بروز مسائل مختلف اقتصادی و مشکلات بحران های مالی نرخ بیکاری به ۲۶.۴ درصد رسید.

در آمریکا نرخ بیکاری ۷.۶ درصد، در چین ۴.۱ درصد و در ژاپن نیز ۴.۳ درصد است. بریتانیا دارای نرخ بیکاری ۷.۸ درصدث و کانادا نیز نرخ ۷.۲ درصدی است.در حوزه یورو نرخ بیکاری ۱۲ درصد، اتریش ۴.۸ و در بلژیک نیز ۸.۱ درصد است.

فرانسه در اروپا نرخ بیکاری دورقمی ۱۰.۸ درصدی را تجربه می کند و آلمان نیز ۶.۹ درصد بیکاری دارد. همچنین ایتالیا دارای ۱۱.۶ درصد نرخ بیکاری و هلند ۷.۷ درصد بیکاری است. نرخ بیکاری در جمهوری چک ۸ درصد و در دانمارک ۶ درصد است.

کشور مجارستان ۱۱.۶ درصد و نروژ دارای ۳.۶ درصد بیکاری است. در لهستان نرخ بیکاری ۱۴.۳ درصد و در روسیه نیز ۵.۸ درصد است، این نرخ در کشور سوئد ۸.۵ درصد، سوئیس ۳.۱ درصد و ترکیه نیز نرخ بیکاری ۱۰.۱ درصدی را تجربه می کند.

استرالیا ۵.۶ درصد، هنگ کنگ دارای ۳.۴ درصد نرخ بیکاری و هندوستان نیز ۹.۹ درصد بیکاری است. اندونزی ۶.۱ درصد بیکاری را تجربه می کند و این نرخ در مورد کشور مالزی ۳.۳ درصد و پاکستان نیز ۶ درصد است، تجربه سنگاپور در حال حاضر ۱.۸ درصد را نشان می دهد.

کره جنوبی نرخ بیکاری ۳.۵ درصدی و تایوان نرخ بیکاری ۴.۲ درصدی دارد. تایلند نرخ بیکاری ۸ دهم درصدی و آرژانتین ۶.۹ درصد بیکاری دارد، برزیل ۵.۶ درصد بیکاری و شیلی نیز ۶.۲ درصد بیکاری را تجربه می کند.

کلمبیا دارای نرخ بیکاری ۱۱.۸ درصدی و مکزیک نیز ۴.۸ درصدی است. ونزوئلا در آمریکای لاتین ۷.۶ درصد بیکاری و مصر دارای ۱۳ درصد بیکاری است. همچنین در عربستان نرخ بیکاری ۵.۵ و در آفریقای جنوبی نیز ۲۴.۹ درصد اعلام شده است.

در مورد ایران نرخ بیکاری اعلام شده ۲۰.۵ درصد است، با این حال طبق آخرین اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری کشور در پایان سال گذشته به میزان ۱۲.۲ درصد بوده است.

جدول نرخ بیکاری در ۴۳ کشور جهان

کشور نرخ بیکاری – درصد
ایران 20.5
آمریکا 7.6
چین 4.1
ژاپن 4.3
بریتانیا 7.8
کانادا 7.2
حوزه یورو 12
اتریش 4.8
بلژیک 8.1
فرانسه 10.8
آلمان 6.9
یونان 26.4
ایتالیا 11.6
هلند 7.7
اسپانیا 26.3
چک 8
دانمارک 6
مجارستان 11.6
نروژ 3.6
لهستان 14.3
روسیه 5.8
سوئد 8.5
سوئیس 3.1
ترکیه 10.1
استرالیا 5.6
هنگ کنگ 3.4
هندوستان 9.9
اندونزی 6.1
مالزی 3.3
پاکستان 6
سنگاپور 1.8
کره جنوبی 3.5
تایوان 4.2
تایلند 0.8
آرژانتین 6.9
برزیل 5.6
شیلی 6.2
کلمبیا 11.8
مکزیک 4.8
ونزوئلا 7.6
مصر 13
عربستان 5.5
آفریقای جنوبی 24.9

 

 

منبع:مهر-۲۹خرداد

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.