محکومیت دخالت بیگانگان در امور سوریه

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

محکومیت دخالت بیگانگان در امور سوریه

هموطنان عزیز، آزادی خواهان،

رژیم بشار اسد رژیمی مستبد و خونریز است که مشروعیتی از رای آزاد مردم نداشته و حقوق آنان را بصورت گسترده تضییع کرده است. جای هیچ تردیدی نیست که رژیمهایی از نوع رژیم سوریه هرگز توان پاسخ دادن به خواستهای دمکراتیک ملت را ندارند و فساد سراسری که ساختار این قدرتها را در برگرفته است راهی جز لزوم تغییر این نظام ها باقی نمی گذارد.

جهانی که در آغاز شاهد جنبش قهرمانانه مردم سوریه برای آزادی بود متاسفانه اکنون شاهد برخوردهای مسلحانه خونینی است که نتیجه ای به غیر از کشتار انسان های بیشمار و ویرانی کشور نداشته است. در یکسال اخیر کشورهای غربی، ترکیه، عربستان و قطر هر یک گروههای خاصی را در سوریه حمایت مالی و مادی و تسلیحاتی کردند و از سوی دیگر رژیم مافیایی جمهوری اسلامی، روسیه و چین نیز به پشتیبانی از رژیم بشار اسد ادامه دادند. مسلما قدرتهای خارجی هر یک برای خود در آینده سوریه منافع طلب می کنند. بدین سان استقلال و آزادی و حق حاکمیت مردم سوریه در گرو منافع این کشورها به گروگان گرفته شده است. تجربه یکسال اخیر در سوریه بار دیگر نشان از آن دارد که دخالت قدرتهای خارجی و حضور فعال گروههای شبه نظامی افراطی مسلمان نه تنها کمک به پیشبرد امر دمکراسی در منطقه خاورمیانه نمی کند، بلکه به بیرون رفتن مردم از صحنه سیاست، بالا رفتن میزان خشونت و سرکوب و باز کردن جا برای گروههای سیاسی وابسته به قدرتهای اجنبی می انجامد.

قدرتهای خارجی سلطه گر و دول مرتجع منطقه خود را قیم مردم تصور کرده و چنانچه شاهدیم بدور از تصمیم گیری مردم سوریه از جانب آنان برای آینده سوریه دولت تعیین کرده اند. آنچه در سوریه می گذرد قبلا در لیبی با دخالت ناتو به نوع دیگری روی داد و سرانجام رقت باری برای لیبی ببار آورد. به نحوی که وزیر دفاع آمریکا، اکنون لیبی را شریک استراتژیک آمریکا اعلام می کند و شرکتهای نفتی اروپایی و امریکایی گوی رقابت در بستن قرار دادهای نفتی با لیبی را از یکدیگر می ربایند. اما دیگر از وضعیت لیبی و مردمش سخنی بمیان نمی آید چنانکه گویی دمکراسی وعده داده شده در آنجا مستقر شده است! و مردم لیبی در امنیت و آزادی زندگی می کنند! ولی از هنگام دخالت ناتو در لیبی و مسلح کردن شبه نظامیان، مسئله فعالیتهای مخرب گروه های مختلف تبدیل به یکی از بزرگترین نگرانی های داخلی شده است و گرایشهای قدرتمدار تجزیه طلب آینده لیبی بعنوان یک کشور واحد را در ابهامی جدی فرو برده اند.

ما جمهوریخواهان ایرانی دخالتهای بیگانگان در امور منطقه را محکوم می کنیم و همبستگی خود را با ملت سوریه برای بدست گرفتن حق حاکمیت خود اعلام می داریم. به هموطنان خود هشدار میدهیم که دخالت قدرتهای خارجی در مورد ایران نیز نه تنها کمکی به پیشبرد خواسته های بالحق ملت ایران ندارد، بلکه باعث انحراف و ایجاد خطرهای بسیار بزرگ برای میهن خواهد شد. ما شدیدا رفتار کسانی که تن به همکاری با قدرتهای بیگانه می دهند و از آنان طلب کمک می کنند و همراه با سیاستهای آنان گام بر می دارند را محکوم می کنیم. اعلام می داریم که خواهان آتش بس فوری و حل تمامی مسائل مربوط به آینده سیاسی سوریه از طریق مسالمت آمیز و گفتگو با برقراری آزادیهای مشروع برای جناح های سیاسی سوریه هستیم.

هموطنان عزیز،

سرنوشت منطقه خاورمیانه باید بدست مردم منطقه تغییر کند. تجربه تلخ لیبی و سوریه در مقابل چشمان ما می گذرد. از این تجربه درس آموزیم و تنها به نیروی مستقل خود تکیه کنیم که پیروزی برای استقرار آزادی، مردمسالاری و سکولاریسم تنها از طریق جنبش مردم ایران و ایستادگی تا نهادینه ساختن آنان ممکن می شود.

همبستگی جمهوری خواهان ملی برای استقرار و استمرار آزادی و دمکراسی در ایران

۳۰ آذرماه ۱۳۹۱

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.