حجه السلام رفیق ….!؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

اسماعیل هوشیار

« ما به سمت دمکراسی و انتخابات آزاد نخواهیم رفت اگر نتوانیم فهم حکومت و اپوزیسیون را از یکدیگر تغییر دهیم. مهمترین حلقه کشف عناصر مشترک بین این حلقه هاست… یک طرف جامعه ماست و بخش دیگر حکومتیان هستند. ما در رژیم گذشته تمام تلاشمان این بود که حداکثر فاصله و تقابل را بین نیروی سیاسی و حکومت درست کنیم و موفق شدیم. اما امروز باید بفهمیم نگرانی و دغدغه‌های حکومت چیست….. باید ترس حکومت از اپوزیسیون بریزد تا ما گذار مسالمت آمیز به سمت دمکراسی داشته باشیم. تا ترس حکومت وجود دارد با فجایعی که در جنبش سبز پیش آمد مواجه خواهیم بود. بخشی از جامعه ما می خواهد این ترس از حاکمیت هم درست کند و بگوید اگر حکومت یک قدم بنشیند فرو می ریزد. وقتی من این ها را دیدم به آقای خامنه ای نوشتم که در فجایعی که در مملکت اتفاق می افتد ما همه مسئولیم.»

پاراگراف بالا مربوط به فرخ نگهداراست که درنشستی درشهرکلن آلمان غایبین به حاضرین اطلاع رسانی کردند . ما که کلا قصد دخالت مستقیم درسیاست و منتظرهدف چمباته زده ایم ….سریعا خودمان را به حجه السلام رفیق اعلا ؛ رساندیم و پرسیدیم که : پرکردن فاصله بین حکومت اسلامی و اپوزسیون یعنی چی !؟ الان چه باید کرد …..

رفیق نگهدار : بسمه تعالی . با سلام خدمت رهبرکبیرمسلمین جهان …..و باتبریک خالصانه به مناسبت عید سعید قربان به ولایت و امت و ننم و بی بی سی….من فکرمیکنم که این موضوع راباید درکادرنوینی دید ….

س : ببخشید رفیق که کلام مبارکتان را قطع میکنم ؛ ولی شما مگه فکرهم میکنید !؟

رفیق : بله . بعضی وقتا هم فکرمیکنم و هم به خودم انتقاد که چرا زیاد شدن فاصله بین حکومت و مردم را هنوز پر نکرده ام !؟ به نظرمن همه باید تلاش کنیم تا فاصله بین حکومت با اپوزسیون کم شود تا مردم را بهتر بپیچانیم ! حدود 33 سال پیش موضوع و هدف ما فاز تثبیت حکومت الهی خمینی بود…..

امروز ما درمرحله و فاز فوق تثبیت هستیم . شما الان دقت کنید که دلارتثبیت ناپذیرشده ….قیمت مرغ تثبیت نداره …..جان مردم تثبیتی نداره …اقتصاد و سیاست و حتی سلاح سنگین …..فقط زمانی تثبیت پیدا میکند که حکومت به تثبیت برسد . به نظرمن همه باید با هم به سوی خامنه ای برویم . ربنا…..

به رفیق خامنه ای نامه بنویسیم . خایه مالی کنیم . اگه خامه مالی اثری نکرد تخم عظما را بوسه باران کنیم تا فاصله پرمیشود . حکومت اسلامی تثبیت میشود . مردم راحت میشوند . ما هم به عنوان حلقات مفقوده هرروز کشف میشویم !

س : جناب رفیق اعلا …؛ اخیرا رفیق عبدالکریم سروش از اعضای انقلاب فرهنگی اسلام در یکی از سخنرانی هایش اذعان می کند که من اگر چه خواستار یک انقلاب نیستم ولی متاسفانه باید بگویم که این حکومت کار را به جایی رسانده است که کوچکترین اصلاح در درون نظام منجر به فروپاشی نظام و وقوع یک انقلاب می گردد……نظرشما چیه ؟

رفیق : این همون چیزیه که رفیق سروش و بقیه نمیفهمن و من میفهمم . همون ۳۳ سال پیش هم بقیه نمیفهمیدن و من میفهمیدم . الان و این روزا ، بی بی سی هم نمیفهمه ولی من همیشه میفهمم که حفظ نظام ازواجبات عینی و ذهنی است . حفظ نظام یک تاکتیک نیست بلکه عشق است . عشق به مقامهای مختلف عظما . اغلب بحثهای بسیار تند بین مقام عظما و آق محمود هست که طرفین درباره موضوع مورد بحث دلایل کافی ندارند. من منطق الهیات را ترجیح میدهم . سلاخی در الهیات به کار میرود مثل عید قربان ، در الهیات عقیده قربانی شدن و قربانی کردن هم وجود دارد ……

جناب رفیق ؛ تو الان چیزی گفتی ….

رفیق : سوال خوبی بود . من چی گفتم ؟ به نظرمن هر دو طرف محمود و عظما ممکن است بر حق باشند ، اما هر دو نمیتوانید بر خطا باشند . این طرز فکر زاینده نوعی پفیوزی است . همه ما، اهل هر جا که باشیم ، متقاعد شده ایم که حکومت اسلامی برای ما بهترین است . ما با وجود دانستن این که هر حکومتی محاسن و معایب خاص خودش را دارد ، ولی اپوزسیون معیارهای ارزشی را به گونه ای باید تعریف کند که معایب حکومت تقریباً ناچیزند . به خاطر داشته باشیم ولایت فقیه جزء ناچیزی از توحید و نجات دهنده ما است . در دیگر بخشهای کهکشان راه شیری هم ممکن است موجوداتی باشند که نسبت بزرگیشان به ولایت فقیه مثل نسبت بزرگی من به یک سروش استحاله شده است .

مرگ برضد ولایت فقیه …مرگ برمردم …..درود برخودم……

۲۶.۱۰.۲۰۱۲

اسماعیل هوشیار

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.