نامه کورش زعیم به دادستان یاسوج، درباره نابودی تندیس آریو برزن

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

از دستور شما که، در هر حال بدون دادرسی و حکم دادگاه غیرقانونی، مغایر با خواست مردم یاسوج و ضد ارزشهای ملی است، اینگونه برداشت خواهد شد که هیچ احساسی نسبت به ایران و فرهنگ و تاریخ "میهن" خود ندارید. اگر کسی شکایتی نسبت به موجودیت و یا نصب تندیس بزرگمرد ارتش ایران دارد باید به دادگاه مراجعه کند. دادستان یک "داد"ستان در برابر تجاوز به حقوق مردم است نه تابع سلیقه هر فرد قدرتمند. تخریب نمادی که غرور ملی ماست قلب همه ایرانیان راستین را جریحه دار خواهد نمود و مسببان آن در تاریخ کشور و استان، به نیکی یاد نخواهند شد.

جناب دادستان شهرستان یاسوج
یاسوج، کهکیلویه و بویراحمد
درباره: دستور برداشتن تندیس آریو برزن، سردار بزرگ ایران

 جناب دادستان،

آریو برزن، سردار بزرگ ایرانی، نه تنها افتخار مردم کهکیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج است که افتخار ملی همه مردم ایران می باشد. آریو برزن یک شخصیت جاویدان است که همه مردم ایران زمین از زمان یورش اسکندر تا امروز مدیون از جان گذشتگی او و خواهر دلاورش یوتاب، سردار بزرگ زن ایرانی که دوش به دوش او جنگید، هستند و به آنان عشق می ورزند. آریوبرزن نماد سربازان دلاوری است که تحت فرماندهی او و تحت فرماندهی خواهرش، با عشق و جان برای دفاع از خاک وطن جنگیدند و از پا ننشستند تا همگی شهید شدند. کسانی که وارد شهر یاسوج می شوند و تندیس این دلاور بزرگ و فداکار را مشاهده می کنند به مردم یاسوج و استان شما درود می فرستند.

از دستور شما که، در هر حال بدون دادرسی و حکم دادگاه غیرقانونی، مغایر با خواست مردم یاسوج و ضد ارزشهای ملی است، اینگونه برداشت خواهد شد که هیچ احساسی نسبت به ایران و فرهنگ و تاریخ "میهن" خود ندارید. اگر کسی شکایتی نسبت به موجودیت و یا نصب تندیس بزرگمرد ارتش ایران دارد باید به دادگاه مراجعه کند. دادستان یک "داد"ستان در برابر تجاوز به حقوق مردم است نه تابع سلیقه هر فرد قدرتمند. تخریب نمادی که غرور ملی ماست قلب همه ایرانیان راستین را جریحه دار خواهد نمود و مسببان آن در تاریخ کشور و استان، به نیکی یاد نخواهند شد. استدلال اینکه باید از سربازان گمنامی که در جنگ تحمیلی عراق شهید شده اند، که البته واجب است، دلیل حذف نماد دلاوری ارتش ملی ایران نیست. آریو برزن نماد همه فرماندهان ارتش و سپاه ایران است که در درازنای تاریخ چند هزار ساله ما در میدانهای جنگ با دشمنان میهن جانفشانی کرده اند.

من به شهردار یاسوج درود می فرستم که تندیس غرور انگیر آریوبرزن را زینت شهر مبارز یاسوج کرده است. کاش تندیس خواهرش یوتاب نیز در کنار آریوبرزن برپا شود.

کورش زعیم

۶ تیر ۱۳۹۰ (۲۷ ژوئن ۲۰۱۱)

 

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.