تداوم تعقیب و اذیت و آزار فعالین کارگری

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

 نشانه ضعف و هراس رژیم سرمایه در مقابل نارضایتی عمومی کارگران و گسترش اعتراضات و اعتصابات کارگری.حملات جمهوری اسلامی به فعالین و تشکلات مستقل کارگری در ایران بدون انقطاع ادامه دارد. غلامرضا غلامحسینی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه بتاریخ ۱۲ آبان توسط ماموران وزارت اطلاعات  رژیم سرمایه مورد ضرب وشتم قرار گرفت و ربوده شد و ظاهرا به زندان وزارت اطلاعات منتقل شده است.

وی همراه با سعید ترابیان عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد در یک کافی نت در شهر کرج دستگیر میگردند و هر دو مورد ضرب و شتم شدید قرار میگیرند.
آقای ترابیان پس از یک روز با قرار وثیقه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد. صدیق خسروی و ابراهیم اسماعیلی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری بتاریخ ۱۷ آبان ماه توسط  نیروهای لباس شخصی دستگیر شدند و به نقطه نامعلومی برده شدند. تاکنون به خانواده های این بازداشت شدگان اطلاعی از آنها داده نشده است. همچنین طبق گزارشات رسیده، همایون جابری، یکی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، روز سه شنبه ۱۸ آبان ماه بازداشت شد. بر اساس گزارشات موجود همایون جابری هنگامی که همراه با همسر غلامرضا غلامحسینی برای اطلاع از وضعیت وی به وزارت اطلاعات مراجعه کرده بود، بازداشت گردید. ماموران امنیتی سپس به منزل همایون جابری رفته و پس از تفتیش منزل برخی از وسایل شخصی وی را با خود میبرند.
ماموران امنیتی رژیم در ۱۹مهرماه جهت دستگیری غلامرضا غلامحسینی به منزل وی مراجعه کرده بودند اما بدلیل عدم حضور ایشان بعد از ایجاد جو رعب و وحشت فرزند ایشان را به مدت ۲۴ ساعت گروگان گرفته و مورد آزار و اذیت قرار داده بودند. ماموران امنیتی همچنین در ۲۸ مهر ماه تحت پوشش ارائه احضاریه دادگاه به منزل زویا صمدی عروس منصور اسالو دبیر زندانی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه حمله کردند و بار دیگر موجب آزار ایشان وخانواده شدند. این در حالیست که رضا شهابی عضو دیگرهیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه و خزانه دار این سندیکای کارگری علیرغم حکم قاضی و تودیع وثیقه ۶۰ میلیون تومانی توسط خانواده وی و ارسال نامه آزادی از سوی شعبه ۲ بازپرسی اوین بتاریخ ۱۹مهر ماه، کماکان دربازداشت بسر میبرد و با وجود افزایش وثیقه به ۱۰۰ میلیون تومان خانواده ایشان در وضعیت دردآوری کماکان چشم انتظار آزادی وی هستند. بهنام ابراهیم زاده عضو کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل های کارگری کماکان در یک حالت بلاتکلیفی در بند ۳۵۰ زندان اوین بسر میبرد و دادگاه وی در تاریخ ۱۶ آبان ماه بدلیل عدم حضور قاضی برگزار نشد.
این اعمال وحشیانه وسرکوبگرانه بیش از هر چیز  نشانه ضعف و هراس رژیم سرمایه در مقابل نارضایتی عمومی کارگران و گسترش اعتراضات واعتصابات کارگری است که بی قفه رو به گسترش دارند. باید تلاش هر چه بیشتری نمود که فعالین کارگری فوری وبدون قید وشرط آزاد گردند و اعمال فشار بر فعالین کارگری و خانواده های آنان قطع گردد.  باید از مبارزات و اعتصابات کارگری وسیعا حمایت کرد و در سطح بین المللی کارزارهای حمایتی گسترده تری سازمان داد.

اتحاد بین المللی درحمایت از کارگران در ایران

۱۹آبان ۱۳۸۹

info@workers-iran.org
www.etehadbinalmelali.com/INDEXI.htm

جامعه رنگین کمان

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.