مقالات سیاسی

پشتیبانی اتحادیۀ اروپا ازمبارزه مردم ایران

11 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=565

لینک کوتاه

رادیو فرانسه : کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا، به نام بیست و هفت کشور عضو این اتحادیه گفت  به مردم ایران اطمینان می دهد که آنان را فراموش نکرده و به تلاش برای رساندن صدای آنان به گوش همه ادامه خواهد داد. وی در عین حال مقامات جمهوری اسلامی ایران را به احترام گذاشتن به حقوق شهروندان این کشور فراخواند.

بیست و هفت کشور عضو اتحادیۀ اروپا دیروز (دوشنبه) ضمن توافق برسر تحریم های جدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران، مردم ایران را مورد خطاب قراداده و تأکید کردند که آنان را فراموش نخواهند کرد.

خانم کاترین اشتون (Catherine Ashton)، مسئول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا، به نام بیست و هفت کشور عضو این اتحادیه در لوکزامبورگ، محل برگزاری نشست وزیران امورخارجۀ بیست و هفت کشور، گفت از این فرصت استفاده کرده و به مردم ایران اطمینان می دهد که آنان را فراموش نکرده و به تلاش برای رساندن صدای آنان به گوش همه ادامه خواهد داد. خانم کاترین اشتون در عین حال مقامات جمهوری اسلامی ایران را به احترام گذاشتن به حقوق شهروندان این کشور فراخواند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا تأکید کرد که در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دهم در خرداد ماه سال گذشته، وضعیت حقوق بشر در ایران به شدت وخیم تر شده است. کاترین اشتون ضمن محکوم کردن اقدامات توأم با ارعاب به ویژه علیه روزنامه نگاران، مدافعان حقوق بشر و دانشجویان در ایران گفت ما شاهد چیرگی و غلبۀ یک فضای ترس بر این کشور هستیم.

خانم اشتون افزود اتحادیۀ اروپا از ایران می خواهد به حقوق شهروندان خود احترام بگذارد و به ویژه به آنان اجازۀ دهد آزادانه از طریق رادیو، تلویزیون، ماهواره و اینترنت به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا در بخش دیگری از سخنان خود اعمال شکنجه، تجاوز به حقوق زنان و فقدان آزادی دینی و بالاخره استفادۀ روزافزون از مجازات مرگ در جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما