امروز جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

ساعت ۱۲:۵۳

 
آخرین اخبار

رویش ناگزیر جوانه‌ها

4 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=117047

لینک کوتاه


یک روز بعد از اینکه نسرین ستوده، وکیل دادگستری اعلام کرد دختر معترض به حجاب اجباری در خیابان انقلاب، از زندان آزاد شده، تصاویری از حرکت اعتراضی زنان دیگری به حجاب اجباری در خیابان انقلاب در فضای مجازی منتشر شد.

امروز (دوشنبه ۹ بهمن/ ۲۹ ژانویه) در تهران، دختری با برافراشتن روسری سفید خود در همان محلی که پیشتر «دختر خیابان انقلاب» به عنوان نماد اعتراض علیه حجاب اجباری شناخته شد، به نبود آزادی در ایران اعتراض کرد.

علاوه بر این تصاویری از زنان دیگری منتشر شده که حرکت مشابه این زنان شجاع را در خیابان انقلاب و برخی خیابان‌های دیگر تکرار کرده اند.

یکی از این زنان در همان نقطه ای که دختر خیابان انقلاب ایستاده بود، از سکو بالا رفته، روسری خود را برداشته و یک روسری به سرچوب زده و تکان داده است. دو نفر دیگر برای اقدامی مشابه، محل دیگری از خیابان انقلاب را انتخاب کرده است. تصویری نیز از زنی منتشر شده که کنار یک بلوار را برای حرکت اعتراضی به حجاب اجباری در ایران انتخاب کرده است.

این اعتراض زنان به حجاب اجباری در فضای مجازی با استقبال کاربران مواجه شده است و بسیاری از کاربران اعتراض مدنی این زنان را ستوده‌اند.

رویش ناگزیر جوانه‌ها

 

Facebook Comments
نظرات
  1. پسر نوح
    1 فوریه, 2018
    پاسخ

    این پیشنهاد خوبیست که بعنوان حمایت از این خانم ها همه ی خانواده ها یک روسری را با چوب بر سر در خانه ها افراشته کنند.
    هیچ جرمی(طبق قوانین عقب مانده ج.ا.) مرتکب نشده اند و هیچ پیگردی ندارد. فقط به این ترتیب هم دردی خود را با خانمها و انزجار خود را از حجاب اجباری بروز میدهند.

ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما