امروز چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

ساعت ۰۷:۱۲

 
آخرین اخبار

کشتار آبان ماه ۹۸ ماهیت خشونت گرایانه حکومت جمهوری اسلامی را به جهانیان نشان داد

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=131351

لینک کوتاه

هیات حاکمه جمهوری اسلامی با سیاست های نا درست خود در منطقه و در عرصه بین المللی ، تنگنا ها ی گوناگون از جمله بحران های اقتصادی روز افزون برای ملت ایران به وجود آورده است. به دنبال این فجایع اقتصادی و بحران های مالی بوده است که دو سال پیش در آبان ماه 98 سران قوای سه گانه جمهوری اسلامی تصمیم گرفتند باز هم کمبود های مالی خود را بر گرده مردم ایران تحمیل کرده و بیشتر از پیش دست در جیب آن ها ببرند و لذا قیمت بنزین را یک باره دویست در صد افزایش دادند و آن را از لیتری یک هزار تومان به لیتری سه هزار تومان رساندند .در حالیکه قبلا در مجلس فرمایشی خودشان هم تصویب شده بود که بهای حامل های انرژی به صورت تدریجی و در هر سال تا حدود بیست در صد افزوده شود تا تاثیر ناگهانی و شدید روی زندگی مردم نداشته باشد.هرچند از جهت کارشناسی برخی صاحب نظران مستقل نیز معتقد به برداشتن یارانه ی بنزین بودند ولی این مسئله در شرایطی قابل دفاع بود که حکومت سطح رفاه متوسطی را برای جامعه فراهم کرده باشد و توان مدیریت افزایش تورم را در ابعاد دیگر داشته باشد،که هیچ یک از این دو پیش شرط محقق نشده بود.ولی سران سه قوه بدون داشتن هیچ مجوز و اختیار قانونی در این زمینه و حتی بدون اطلاع و تصویب همان مجلس فرمایشی،دست به اتخاذ چنین تصمیم نا معقولی زدند.موضوع این مصوبه در شبانگاه 24 آبان98 از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی اعلام گردید.صبح جمعه 24 آبان مردم به طور خودجوش در سراسر کشور،در تمام شهرهای بزرگ و کوچک و تمام شهرک ها و محله ها، نسبت به این گران شدن سه برابری بنزین به اعتراض برخاستند.زیرا که همه می دانستند این افزایش ناگهانی قیمت بنزین روی زندگی همه آنان چه به طور مستقیم و چه به شکل غیر مستقیم به شدت اثر گذار خواهد بود.ومسلم بود که افزایش بهای بنزین به این مقدار ،موجب افزایش تمام قیمت ها و مایحتاج آنان می گشت. اعتراضات و تجمعات مدنی و مسالمت آمیز مردم،درهمه جا با خشونت تمام و تیر اندازی گسترده به سوی آنان سرکوب شد.نتیجه آن که در طی اعتراضات چند روزه صدها نفر و بنا بر برخی از گزارش ها افزون بر هزار نفر کشته و مجروح برجای ماند و ده ها هزار نفر نیز بازداشت و روانه زندان ها شدند. تعداد واقعی شهیدان این قیام خونبار و تعداد مجروحان و بازداشت شدگان هیچگاه به درستی اعلام نگردید.تاسف بار تراینکه پس از این حوادث خونین ،چند تن از بازداشت شدگان را نیز به اعدام محکوم و این حکم را در مورد آنها اجراءکردند . حکومت برای توجیه عملیات سرکوبگرانه و قساوت آمیز خود، تظاهر کنندگان را به تخریب اموال عمومی و آتش زدن بانک ها و پمپ بنزین ها متهم کرد در حالیکه مستندات ثبت شده و فیلم های موجود ، خلاف این ادعا ها را نشان میدهد.موجب تاسف و تعجب بسیار است که اکنون پس از دو سال شخصی در کسوت نمایندگی مجلس می گوید که ما زدیم و ما کشتیم و با این سخنان نمک بر زخم خانواده هایی که عزیزان خود را در آن قیام خونین از دست داده اند می پاشد.
جبهه ملی ایران خیزش مردمی آبان ماه 98 را به عنوان یک اعتراض ملی و حق طلبانه گرامی می دارد و به روان پاک شهدای آن قیام به خون کشیده شده درود می فرستد و به هیات حاکمه جمهوری اسلامی به صراحت یاد آور می شود که شناسایی و محاکمه و مجازات آمران و عاملان این فاجعه بزرگ،مطالبه ای ملی است که در قبال آن مسئول و موظف می باشد و ملت ایران هرگز از این خواست ملی عقب نمی نشیند.
تهران- بیست و هفتم آبان ماه 1400 خورشیدی
هیات رهبری اجرائی جبهه ملی ایران

Facebook Comments
نظرات
  1. از تهران
    20 نوامبر, 2021
    پاسخ

    با همه ی غارتها و قتلعامها و تجاوز ها اپوزیسیون خالی از محتوای ایران عر ضه ی انسجام را ندارد. ای اوپوزیسیون بیدار شو! بدبختانه اپوزیسیون ایران هزار تکه است. ای سایت محترم دست بکاری بزن که غصه سرآید! مدتها پیش نوشتم که شما باید از همه ی اپوزیسیون که خواهان حفظ تمامیت ارضی ایرانند و لائیک و آزادیخواهند را را جمع کنید و طرحی نو در اندازید. نگذارید ارزشها بدست کسانی بیفتد که تا دیروز به آنها توهین می کردند. احمدی نژاد یکی از آنها ست که حالا به کوروش دخیل بسته تا سرانجامش به اسلام و تشیع برسد. اینها همه از بیشرفی و تقیه و دروغ های واجب اسلام ناب است. اینها طرفندهای نوین اسلام ناب است. اینها همه برای انحراف افکار است. قاآنی می گوید: تا نشان سًم اسبت گم کنند+ ترکمانا نعل را ورونه زن! شما مطمئن باشید که اگر قرار باشد این قوم بیشرف با توصل به محمد رضا شاه و رضا شاه نجات پیدا کنند آنها را در حد قدیس مقدسشان خواهند کرد. اینان حرامزادگان سمنگانند. وقتی حفظ این نظام کثیف اوجب واجبات باشد هیچ حرامزادگی، خباثت بیشرفی و شناعت، نامردی و کشتار و غارت و دروغ و تمامی اخریمنی ها شیطنتها مجاز است. به امید روزی که در یک چهارشنبه سوی قرآنها و چادرها و روسری ها و مفاتیح ها و ریش ها و عمامه و این هخاها را بسوزانند. به امید محو تمامی آثار این تشیع بیشرفی و این اسلام غارت کار و تجاوز کار. من آنروز را میبینم که مثل یک ترن تندرو بسوی ما می آید. باید ملت ایران اینرا بداند که اگر حکومت ضد بشری در خارج از کشور بیشرفانی همچون گنجی و افشاری و خلجی و هخاهای دارد حالا دست به تولید هخاهای داخلی زده و محمود احمدی نژاد هخای داخلی ست. چرا که هخاهای خارجی کشف خحاب شده اند. مرگ بر حکومت اسلام و مرگ بر حکومت شیعه

ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما