جامعه سوسیال دموکرات های لائیک ایران سدلا

امروز چهارشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۷

ساعت ۰۸:۱۸

 
کارگران

نامه سندیکاهای فرانسه در رابطه با محمود صالحی خطاب به خامنه ای

11 ماه گذشته
377 بازدید

مشاهده تصویر

Loading

+ لیست علاقه

اشتراک گذاری

mahmood salehi 01
https://rangin-kaman.net/?p=110618

لینک کوتاه

QR Code For:  نامه سندیکاهای فرانسه در رابطه با محمود صالحی خطاب به خامنه ای

آیت‌الله سید علی خامنه ای‏

رهبر جمهوری اسلامی ایران

‏ خیابان کشور دوست

تهران

جمهوری اسلامی ایران

 

پاریس ۱۵ نوامبر۲۰۱۷ ‏

 

یک سندیکالیست در خطر مرگ

عالیجناب

سازمان های سندیکایی فرانسوی س اف د ت، س ژ ت، اف اس او، سولیدر، او ان اس آ، توجه شما را نسبت به وضعیت محمود صالحی، یک رهبر سندیکایی که در زندان در خطر مرگ قرار دارد، جلب می کند.

ادر سپتامبر ۲۰۱۵ محمود صالحی به ۹ سال زندان تعلیقی محکوم شده بود. او در روز شنبه ۲۸ سپتامبر هنگامی که از بیمارستان به خانه اش باز می گشت توسط چهار مأمور امنیتی در لباس شخصی دستگیر و مستقیما به دادگاه شهر سقز در استان کردستان برده می شود. خاطر نشان می شویم که صالحی مجبور است که دو بار در هفته برای انجام دیالیز کلیه به بیمارستان مراجعه کند. در دادگاه دادستان به او می گوید که محکومیت اولیه اش به یک سال زندان تبدیل شده است که به فوریت باید اجرا شود. او را بلافاصله از دادگاه به زندان مرکزی شهر سقز منتقل می کنند. ‏‏ ‎‎

محمود صالحی از بیماری کلیوی و نارسایی قلبی وخیمی رنج می برد که همگی ناشی از شرایط زندان سال ۲۰۱۵ و فقدان مراقبت های پزشکی و درمانی در زندان بودند. در ۳ نوامبر در پی یک حمله قلبی در زندان، صالحی را به بیمارستان امام خمینی شهر سقز منتقل می کنند. پزشگان معالج وابسته به زندان گفته اند که صالحی باید تحت درمان دائمی قرار گیرد و از این رو نباید به زندان بازگردانیده شود.

در حال حاضر صالحی در زندان از معالجات و مراقبت های درمانی لازم برخوردار نیست و وضعیت سلامتی اش بسیاروخیم است. لذا انتقال ‏فوری و بدون فوت وقت او به بیمارستانی در خارج از زندان امری ‏مبرم و اجتناب ناپذیر است.‏‎.‏

حبس صالحی، نظیر حبس دیگر کارگران زندانی تخطی از حقوق بشر و آزادی های اساسی سندیکایی است. جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یک عضو سازمان جهانی کار، نشان داده که تعهدات خود در چارچوب توافق نامه های بین المللی سازمان جهانی کار، به ویژه حق کارگران ایران در ایجاد تشکلات مستقل را مراعات نمی کند.

ما، سندیکاهای فرانسه، لغو محکومیت های غیرعادلانه که مغایر با آزادی ها و حقوق اساسی بوده و نیز آزادی فوری و بی قید و شرط همه فعالان دربند که به خاطر فعالیت های سندیکائی و دفاع از حقوق به حق مزدبگیران زندانی شده اند، به خصوص رضا شهابی و اسماعیل عبدی، را خواستاریم.

ما از دولت ایران می خواهیم که معالجات و مراقبت های درمانی مناسب و شایسته محمود صالحی را تضمین کرده و هم چنین آزادی فوری و بی قید و شرط او را.

 

 

رونوشت به:

آقای حسن روحانی، رئیس جمهور

آقای صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه

دفتر دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد

 

CFDT : preau@cfdt.fr

CGT : fabienne.cru@orange.fr

FSU : michelle.olivier@snuipp.fr

Solidaires : contact@solidaires.org

UNSA : emilie.trigo@unsa.org

نامه سندیکاهای فرانسه در رابطه با محمود صالحی خطاب به خامنه ای

Facebook Comments

فایل های پیوست این مطلب

نظرات
  1. سکینه
    ۱ مهر, ۱۳۹۶
    پاسخ

    فکرمیکنم بهتر است در اینگونه مطالب نام شخص مورد هدف را زیر عکش در همان صفحه نخست قرار بدهید چون بیشتر مردم به خواندن تیتر ها بیشتر میپردازند تا اصل مقاله و من همه جور اسم در کنار عکس این موجود دیدم غیر از اسمش.

ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما