سندیکای شرکت واحد از سکته کردن رضا شهابی در زندان خبر داد

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

گزارش اختصاصی رنگین‌کمان

بر اساس بیانیه‌ای که سندیکای شرکت واحد منتشر کرده رضا شهابی، زندانی سیاسی و عضو این سندیکا در زندان سکته کرده است.

این بیانیه امروز (پنجشنبه/ ۱۴ دسامبر) منتشر شده است. در این بیانیه آمده است: رضا شهابی در ملاقات روز چهارشنبه خود با خانواده اش گفته است که پس از افتادگی نیمه چپ صورتش به پزشک زندان مراجعه کرده و پزشک به او گفته است که «سکته خفیف» کرده است.

سندیکای شرکت واحد در بیانیه خود تاکید کرده که دوره زندان رضا شهابی پایان یافته و پزشک متخصص نیز تائید کرده که او از نظر جسمی تحمل زندان را ندارد. به گفته این سندیکا ادامه زندان رضا شهابی را « میتوان تصمیم به حذف تدریجی این کارگر زندانی تلقی کرد.»

رضا شهابی از اعضای سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران است و به همراه چند عضو دیگر این تشکل کارگری، چون ابراهیم مددی و داوود رضوی، بارها بازداشت شده است.

آقای شهابی، که به شش سال حبس محکوم شده بود، به دلیل مشکلات جسمی با مرخصی پزشکی از زندان آزاد شده بود. اما چندی پیش مقام‌های قضایی و امنیتی مجددا او را بازداشت کردند و شهابی در اعتراض به این اقدام اعتصاب غذا کرد.

همزمان با اعتصاب غذای رضا شهابی، چند زندانی سیاسی دیگر در زندان رجایی شهر کرج در اعتراض به تغییر بند نگهداری، افزایش محدودیت‌ها و همچنین ضبط وسایل شخصی‌شان از طرف ماموران زندان، اعتصاب غذا کردند.

با این حال دادستان تهران چندی پیش گفت که قوه قضاییه ایران “تسلیم” اعتصاب غذای زندانیان سیاسی نخواهد شد.

سندیکای شرکت واحد از سکته کردن رضا شهابی در زندان خبر داد

مطالب مرتبط با این موضوع :

نشست عمومی بحث آزاد جمعه ها با همسازی ملی جمهوریخواهان ایران موضوع: برای ایران: سیستم عدم تمرکز یا فدرالیسم؟ کدام یک مناسب تر است؟‎‎

 نشست عمومی بحث آزاد جمعه ها اندیشکده آگاهی و شناخت حزب جمهوریخواه سوسیال دموکرات و لائیک ایران – همسازی ملی از ایرانیان دعوت می کنند

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.