امروز سه شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

ساعت ۲۲:۳۴

 
آخرین اخبار

سندیکای شرکت واحد از سکته کردن رضا شهابی در زندان خبر داد

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=113219

لینک کوتاه

گزارش اختصاصی رنگین‌کمان

بر اساس بیانیه‌ای که سندیکای شرکت واحد منتشر کرده رضا شهابی، زندانی سیاسی و عضو این سندیکا در زندان سکته کرده است.

این بیانیه امروز (پنجشنبه/ ۱۴ دسامبر) منتشر شده است. در این بیانیه آمده است: رضا شهابی در ملاقات روز چهارشنبه خود با خانواده اش گفته است که پس از افتادگی نیمه چپ صورتش به پزشک زندان مراجعه کرده و پزشک به او گفته است که «سکته خفیف» کرده است.

سندیکای شرکت واحد در بیانیه خود تاکید کرده که دوره زندان رضا شهابی پایان یافته و پزشک متخصص نیز تائید کرده که او از نظر جسمی تحمل زندان را ندارد. به گفته این سندیکا ادامه زندان رضا شهابی را « میتوان تصمیم به حذف تدریجی این کارگر زندانی تلقی کرد.»

رضا شهابی از اعضای سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران است و به همراه چند عضو دیگر این تشکل کارگری، چون ابراهیم مددی و داوود رضوی، بارها بازداشت شده است.

آقای شهابی، که به شش سال حبس محکوم شده بود، به دلیل مشکلات جسمی با مرخصی پزشکی از زندان آزاد شده بود. اما چندی پیش مقام‌های قضایی و امنیتی مجددا او را بازداشت کردند و شهابی در اعتراض به این اقدام اعتصاب غذا کرد.

همزمان با اعتصاب غذای رضا شهابی، چند زندانی سیاسی دیگر در زندان رجایی شهر کرج در اعتراض به تغییر بند نگهداری، افزایش محدودیت‌ها و همچنین ضبط وسایل شخصی‌شان از طرف ماموران زندان، اعتصاب غذا کردند.

با این حال دادستان تهران چندی پیش گفت که قوه قضاییه ایران “تسلیم” اعتصاب غذای زندانیان سیاسی نخواهد شد.

سندیکای شرکت واحد از سکته کردن رضا شهابی در زندان خبر داد

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما