امروز پنج شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰

ساعت ۰۰:۰۹

 
آخرین اخبار

دونالد ترامپ خبر تایید یک روش درمانی ویروس کرونا در آمریکا را اعلام کرد

1 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

دونالد ترامپ خبر تایید یک روش درمانی ویروس کرونا در آمریکا را اعلام کرد
https://rangin-kaman.net/?p=127669

لینک کوتاه

دونالد ترامپ خبر تایید روش درمانی جدید Covid-19 را در یک نشست خبری اعلام کرد

موسسه غذا و داروی فدرال آمریکا، روشی را برای درمان کرونا را تایید کرده است که می‌گوید سود آن برای بیماران بیشتر از ضررهای احتمالی آن است.

در این روش درمانی از پلاسمای خون کسانی استفاده می‌شود که پیشتر به این بیماری مبتلا شده‌اند. این تصمیم یک روز پیش از گردهمایی بزرگ جمهوری‌خواهان اعلام شده است. این همزمانی را بسیاری در جهت منافع سیاسی رئیس جمهوری آمریکا توصیف کرده‌اند.

موسسه غذا و داروی فدرال آمریکا، گفته که این روش را به صورت اضطراری تایید کرده و همزمان پژوهش‌های بیشتری درباره موثر بودن آن انجام می‌شود. این موسسه گفته که ۳۵ درصد بخت زنده ماندن کسانی که با این روش درمان شده‌اند بیشتر از بقیه بیماران بوده است.

دونالد ترامپ بعد از ظهر روز یکشنبه در یک نشست خبری، با حضور رئیس موسسه غذا و داروی آمریکا این تصمیم را اعلام کرد. تصمیمی که منتقدان می‌گویند دلایل سیاسی رئیس جمهوری پشت آن بوده است.

در روش جدید پلاسمای خون کسانی که پیشتر دچار بیماری کوید – ۱۹ شده بودند برای کمک به درمان بیماران استفاده می‌شود

آقای ترامپ در روز شنبه توییت تندی علیه موسسه غذا و داروی آمریکا نوشت و آنها را متهم کرد که قصد دارند موجب شکست او در انتخابات شوند. او نوشت که این موسسه آزمایش واکسن و داروهای کرونا را به عمد تاخیر می‌اندازد.

منتقدان می‌گویند فشار رئیس جمهوری باعث شده که این موسسه درمان با پلاسما را تایید کند.

از سوی دیگر این تصمیم یک روز پیش از شروع گردهمایی بزرگ جمهوری‌خواهان اعلام شده است. که آن هم ظن سیاسی بودن این تصمیم را نزد منتقدان رئیس جمهوری آمریکا بالا برده است.

دموکرات‌ها در گردهمایی انتخاباتی خود که هفته گذشته برگزار شد انتقادات فراوانی علیه سیاست‌های رئیس جمهوری آمریکا در مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا مطرح کردند.

بیش از ۱۷۶ هزار نفر آمریکایی بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور جان‌باخته‌اند و به نظر نمی‌رسد که روند مرگ رو به کاهش باشد.

دونالد ترامپ خبر تایید یک روش درمانی ویروس کرونا در آمریکا را اعلام کرد

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما