بیانیه همسازی ملی جمهوری خواهان سوسیال دموکرات و لائیک ایران

بیانیه (۲۳) سی سال از قتل شاپور بختیار گذشت

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=130897

لینک کوتاه

انگیزه کنشگر سیاسی خدمت به مردم، کوشش در برقراری عدالت، آزادی و برابری شهروندان از یکسو و حفظ استقلال، تمامیت ارضی و حاکمیت ملت از سوی دیگراست. هدف کنشگر سیاسی رشد اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور با مشارکت مردم است. برای اینکار کنشگر سیاسی باید آماده قبول مسئولیت در زمان لازم باشد تا بتواند سپهر اجتماعی را در راستای انگیزه‌ها و اهداف جامعه آزاد و دموکرات به حرکت درآورد و پندار را به کردار تبدیل کند.

اینکار ناب اما خالی از شکست و نا‌امیدی نیست. هرجامعه‌ای که از ابزار دموکراسی‌ِ اجتماعی و سیاسی و اقتصادی بیشتر برخوردار باشد در دست یابی به این اهداف موفق تر می‌باشد و در شکست و نا‌امیدی کمتر گرفتار میشود.

در کشوری مانند ایران، به علت دخالت بیگانگان و دیکتاتوری ناشی از آن و نبود ابزارهای دمکراسی بسیاری از کسانی که در سر سودای خدمت به کشور و مردم داشته‌اند صدمات زیادی را تحمل کرده‌اند. نمونه هایی از این سیاستمداران مانند امیرکبیر، قائم مقام فراهانی، مصدق و دهخدا را میتوان نام برد.

ششم اوت ۲۰۲۱ سه دهه از قتل انسانی میهن دوستی میگذرد که در روزهای سخت قبل از انقلاب ۱۳۵۷ احساس مسئولیت کرد، پا پیش گذاشت و نخست وزیری محمد رضاشاه را پذیرفت تا شاید پرچم مبارزان جنبش بیداری ایرانیان را افراشته نگهدارد. اما توفان انقلاب آنچنان توفنده بود که صدایش در هیاهوی انقلاب گم شد. این شخص شاپور بختیار از رهبران برجسته جبهه ملی و یکی از دبیرکل های حزب ایران بود. او پس از ناکامی دست از مبارزه علیه جمهوری اسلامی برنداشت، پس از افت و خیزهای نافرجام سرانجام سی سال پیش در چنین روزی بدست دژخیمان گماشته شده توسط جمهوری اسلامی در خانه‌اش و در کشور فرانسه که بنا بر قوانین بین‌المللی ضامن امنیت جان او میباید می‌بود با خشونت وحشتناکی قصابی شد. خدمتکار او نیز در کنار او کشته شد.

جمهوری خواهان سوسیال دموکرات و لائیک ایران ـ همسازی ملی ـ آدمکشی های حکومت اسلامی را محکوم می‌کند، یاد همه ی کشته شدگان راه آزادی در ایران و شاپور بختیار را گرامی میدارد، خشونت و آدمکشی را محکوم می‌کند و به مبارزه خود با جمهوری اسلامی برای آزادی، استقلال، دموکراسی، لائیسیته و برچیدن فقر و بی‌عدالتی اجتماعی ادامه میدهد.
ششم اوت ۲۰۲۱ -۲۳
جمهوری خواهان سوسیال دموکرات و لائیک ایران – همسازی ملی –

Facebook Comments
نظرات
  1. پروانه دانشجو از تهران
    21 جولای, 2016
    پاسخ

    با سلام اگر چنین مراسمی امروز در ایران بر پا شود میلیونها نفر در آن شرکت خواهند کرد! اما آیا هممیهنان خارج نشین چنین کاری را خواهند کرد. ایکاش من در اروپا بودم یا می توانستم باشم. شاید باشید. درود بر آن مردی که خطرات خوب دیده بود. امروز را خوب سنجیده بود .

ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما