بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا درباره تنش آفرینی شیوخ “امارات متحده عربی”

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

“شورای ملی فدرال امارات متحده عربی” بازهم دولت ایران را به نقض آشکار حاکمیت امارات متهم میکند. این بار این کارگزارانی که تا چندی پیش دست نشاندگان رسمی استعمار بریتانیا بودند و حال بازیچه سیاست آمریکا و انگلستان گشته اند از جو متشنجی که در خلیج فارس حاکم است، سوء استفاده نموده با فراخواندن سفیر خود از تهران میخواهند بر ادعای مالکیت خود بر سه جزیره تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی در خلیج فارس اصرار ورزند. درحالیکه وضعیت حقوقی این جزایر ایرانی کاملا روشن است و این حق مسلم هر مقام مسئول دولت کشور ایران است که هر زمان که صلاح دید به هر جای ایران سفر نماید.

با این وجود مقصر اصلی این وضعیت ناگوار که با حضور و تراکم بینظیر نیروهای نظامی بیگانه در خلیج فارس به خطر خدشه دار شدن تمامیت ارضی ایران بسیار افزوده است، سیاست ماجراجویانه و ایران ستیز حاکمیت جمهوری اسلامی است. جمهوری اسلامی هیچگاه قاطعانه دربرابر ادعاهای بیشرمانه شیوخ انگلیسی خلیج فارس ایستادگی نکرده این جزایر را به حال خود واگذارده و همواره در راستای “حل صلح آمیز” مشکل سه جزیره بوده است. این سیاست عربدوستی که در خدمت تثبیت حاکمیت جمهوری اسلامی نیز بوده است، اکنون به ” وزارت امور خارجه دولت امارات متحده” اجازه میدهد که با فضاسازی تبلیغاتی تشنجزایی کرده و ادعای بیپایه حاکمیت خود بر خاک ایران را با ماجراجوییهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی پیوند بزند.

جبهه ملی ایران اینبار نیز شدیدا به این ادعای شیوخ نامبرده اعتراض میکند و به تمام دولتهای عربی منطقه هشدار میدهد که ملت ایران هرگز اجازه نخواهد داد که بخشی از خاک ایران از مام وطن جدا شود. دفاع از تمامیت ارضی ایران، حتی در این شرایط نامساعد وظیفه هر ایرانی میباشد.

جبهه ملی ایران همواره خواهان داشتن روابط دوستانه میان کشور ایران و تمام کشورهای دنیا، بویژه کشورهای همجوار بوده است و هنوز هم میباشد. ولی این مهم نباید هیچگاه فدای زیاده خواهانی شود که می خواهند از وضعیت نزار اجتماعی و اقتصادی ایران کنونی سوءاستفاده کنند و تکه هایی را از خاک ایران جدا نمایند.

جبهه ملی ایران به آنهاییکه با سیاست کور “دشمن ِ دشمن من دوست من است” هشدار میدهد، یکبار بی آبرویی کافیست به سر عقل بیایید ودریابید که در چه منجلابی غرق میشوید.

پاینده ایران

دست بیگانگان از ایران کوتاه

جبهه ملی ایران- آمریکا و اروپا

بیست و چهارم فروردین ١٣٩١

www.jebhe.net

www.jebhemelli.info

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.