دومین سالروز “روز بین المللی حق آگاهی از واقعیت”

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

سازمان ملل متحد ۲۴ مارس را به عنوان “روز بین المللی حق آگاهی از واقعیت” به رسمیت شناخته است.

در این روز جامعه بین المللی برایِ حقِ قربانیان، خانواده ها و بازماندگانِ تمام قربانیان نقضِ فاحش و سیستماتیک حقوق بشر – چه دولتی و چه فراقانونی – برای آگاهی از شرایطی که عزیزانشان تحت آن شکنجه، ناپدید و یا از بین رفته اند احترام قائل شده و از دولت های خاطی خواسته می شود که با ارائه واقعیت درباره سرنوشت این قربانیان این حق را به رسمیت بشناسند و رعایت کنند.

در سال ۲۰۱۰ ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر، تاکید کرد که حق “آگاهی از واقعیت” به این معنی است که تمام دلایل، اتفاقات، شرایط و افرادی که در نقض حقوق انسانی این قربانیان نقش داشته اند باید شناسایی بشوند و عدالت اجرا گردد.

انجمن پژوهشگران ایران، با ارج نهادن این روز و “حق آگاهی از واقعیت”، برای تمام قربانیان نقض فاحش حقوق بشر در سی و سه سال گذشته احترام قائل شده و یادآور میشود که حفاظت و رعایت حقوق مسلم و انکار ناپذیر انسانی فرد فرد شهروندان ایران وظیفه حکومت جمهوری اسلامی است و تعهدِ مجازات آمران، عاملان و ناقضان آن جزو تعهدات بین المللی ایشان می باشد .

فراموش نکنیم که حقیقت پنهان نخواهد ماند.

انجمن پژوهشگران ایران

مطالب مرتبط با این موضوع :

نشست عمومی بحث آزاد جمعه ها با همسازی ملی جمهوریخواهان ایران موضوع: برای ایران: سیستم عدم تمرکز یا فدرالیسم؟ کدام یک مناسب تر است؟‎‎

 نشست عمومی بحث آزاد جمعه ها اندیشکده آگاهی و شناخت حزب جمهوریخواه سوسیال دموکرات و لائیک ایران – همسازی ملی از ایرانیان دعوت می کنند

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.