بیانیه جبهه ملی ایران- آمریکا و اروپا درباره یورش وحشیانه ارتش عراق به “اردوگاه اشرف” در ١٩ فروردین ١٣٩٠

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

هموطنان آزاده،

جبهه ملی ایران، بعنوان یک سازمان سیاسی ایرانی که همواره از حقوق انسانی و دموکراتیک ایرانیان دفاع کرده و برای احقاق آن مبارزه نموده است، وظیفه انسانی و ملی خود میداند که حمله نیروهای ارتش عراق به اردوگاه اشرف  و کشتار بیش از ۳۰ نفر از ساکنین آنجا را شدیدا محکوم نماید.

ساکنین این قرارگاه که از سال ٢٠٠٣ خلع سلاح شده وبه عنوان جمعی غیرنظامی و پناهنده طبق کنوانسیون های ژنو تحت حمایت کمیساریات عالی امور پناهندگان سازمان ملل قرار گرفته اند،  تاکنون برای چندمین بار مورد حمله نظامی قرار گرفته و کشته میدهند.

مسئولیت این جنایت نخست بعهده حکومت عراق میباشد که به هر بهانه ای، برای خوشرقصی و رضایتِ رژیم جمهوری اسلامی، دست به چنین جنایتی میزند. اما رهبری مجاهدین نیز در این فاجعه بی مسُولیت نیست. سران این  فرقه که از دیرباز با سیاستهای ضد ایرانی و ضد انسانی خود جمعی از هموطنان ما را شستشوی مغزی – سیاسی داده و هنوز هم از آنها به انواع گوناگون سوء استفاده ابزاری میکنند، باوجود آگاهی به وضعیت خطرناک اردوگاه اشرف و ارتباطات تنگاتنگ با محافظه کاران آمریکایی در دو سال گذشته گامی در جهت خروج اعضای خود از عراق برنداشته و اقدامی جدی در امر حفاظت از این اردوگاه انجام نداده اند.

ما نیک میدانیم که اکثریت بزرگی از ساکنین اردوگاه اشرف خود را زندانی سازمان"خود" میدانند و اگر فرصت مناسبی در اختیارشان بود، عراق را به مقصد  ایران و یا اروپا ترک میکردند.  ما از دولت عراق و مراجع بین المللی میخواهیم که نخست هرچه زودتر کمکهای لازم پزشکی به زخمی شدگان رویداد ١٩ فروردین برسانند و سپس امکانات لازم برای خروج از عراق در اختیار این افراد قرار دهند.
جبهه ملی ایران این ضایعه را به خانواده های کشته شدگان تسلیت میگوید.

جبهه ملی ایران- اروپا و آمریکا

٢٢ فروردین ١٣٩٠

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.