“ما بی‌ تفاوت نیستیم کلاه هسته‌ای خیلی‌ گشاد است”

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

محسن دارائی

چه بودیم و چی‌ شدیم !از ژاپن خاور میانه به کره شمالی خاور میانه نزول کردیم،در واقع در این سی‌ و پنج سال از عرش به فرش سقوط کردیم.

امر خوش آمد انکه إز این طریق حد اقل جلوی حمله نظامی به ایران گرفته شد. همگان بحق إز این بابت خشنود هستند.

لغو محدود تحریم‌های غرب علیه ایران باعث خشنودی این دستگاه سیاسی حاکم است که بیشترین سود مالی را از این معامله خواهد برد. نظام حاکم از این ثروت هنگفت باد آورده و پولی که به ایران بتدریج سرازیر میشود، بجایی یاری رساندن به تولید داخلی و کمک به مردم، برای حفظ موقعیت خود در منطقه، در یمن و عراق و سوریه و لبنان استفاده خواهد کرد. جمهوری اسلامی حتی در همین دوران تحریم‌های غرب، ملیاردها دلار به سوریه کمک کرده است. و بیم آن میرود که این عمل ابلهانه پس از توافق هسته ای، با روند پرشتاب تری ادامه یابد.

بعد از این توافق، فضای سیاسی درایران لزوما تحول چشم گیری بخود نخواهد دید. رژیم ایران با مهارت و به روشنی “داخل” را بکلی از “خارج” جدا نموده است. با نگاه به عمل کرد کنونی رژیم حاکم، امضاء توافق هسته ای، اگر چه نوعی از تنش میان ایران با غرب را تقلیل میدهد، لیکن به معنای نزدیک شدن جمهوری اسلامی با غرب نیست. و اگر هم برفرض اندکی چنین باشد، این تحول – برعکس دیدگاه‌های برخی خوش بینان – در حال حاضر و تا مدت‌ها اثراتی چندانی در بهبود سیاسی و اجتماعی داخل کشور نخواهد داشت.

وقتی‌ شادی مردم وطنم را بعد از توافق هسته‌ در رسانه‌ها دیدم آهی از دلم کشیدم

 ما مردمی هستیم که حافظه بلند مدت مان سخت تخریب شده

من مخالف شادی نیستم اما شادی بر سر این توافق را نمی توانم درک کنم

توافق و برداشته شدن تحریمها و آزاد شدن دلارهای بلوکه ارتباطی به من و احتمالا شما و چند ده میلیون مردم اکثریت زیر خط فقر پیدا نمی کنه چون:

زندانی سیاسی هنوز در زندانه!

روزنامه نگار،شاعر،نویسنده و هنرمند هنوز در سانسوره و در دادگاه‌ها سرگردان!

 زنها هنوز پشت در بسته ورزشگاها نشستن!

 معلمین و کارگران معدن و نیشکر و نساجی و … دستشان و دلشان و خانه‌شان از فقر و بی‌پولی و حقوق معوقه خالیه

دراویش و مسیحیان پروتستان ،مسلمان زادگان مسیحی‌ ،و بهائیان در جفا و ظلم هستند

 هنوز پول من و احتمالا شما به غزه، سوریه و عراق و یمن و شاخ و دم آفریقا می ره!

 هنوز اعدامها در ایران در مقام اول تا ۱۰ جهان قرار داره!

هنوز صدای آزادی دانشجویان در خفقان و حبس و تهدید و تبعید و زندانه!

 هنوز کودکان کار و زنهای کارتن خواب و تن فروش روز به روز آمارشون در ایران افزوده می شه!

نگاهی‌ به اهواز بکنید لطفا،آلوده‌ترین شهر دنیا محسوب شد همین چند ماه پیش!

! نگاهی‌ به اصفهان بکنید، کجاست آب زاینده رودش

نگاهی‌ به دریاچه ارومیه بکنید،در حال خشک شدن است!

نگاهی‌ به تبعیض علیه اقلیتهای قومی بیاندازید،بیداد می‌کند!

فکر می کنید ماهی ۷۰۰ میلیون دلاری که قراره از این ماه آزاد بشه می ره خرج ترمیم زخمهای این مردم و این کشور و یا روی یارانه‌ها و سبد کالا؟

 یا میره برای باج دادن به روسیه و چین برای اینکه خدای ناکرده قطعنامه‌ای علیه نظام در سازمان ملل صادر نشه!

چیه این توافق شما مردم گرامی را خوشحال کرده؟ که اینکه این حکومت هنوز می تونه خون همسایه و فامیل معترض و منتقد به این نظام و سیستم رو با طیب خاطر تر بریزه کف آسفالت و مردم هنوز شادی کنان از توافق در خیابانها می ریزن!

با این توافق یکی‌ از بدترین و تاریک‌ترین روز‌های تاریخ ایران رقم خورد زیرا این حکومت به خاطر شهوترانی‌های اسلام سیاسی آاش در در جهان ،بیش از ده سال تحریم شد و کهن مردم معضلم ایران را در شیشه نمود و این آب و خاک را تا مرز جنگ و نبودی و چند پارسه شدن پیش برد و سرمایه‌های ملی‌ و حق مردم را هدر کرد و در آخر ،زمانی‌ که احساس خطر کرد و پایه و اساس خود را رو به نبودی دید، نه برای مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم ایران بلکه فقط و فقط برای حفظ حکومت دیکتاتور و خودکامه جمهوری اسلامی تن‌ به این ننگ‌ و خفّت داد و سرمایه‌های ایران و منافع ملی‌ ایران بر باد رفت.

حال اینجانب مبهوت و مأیوس میشوم و حیرت می‌کنم از اینکه دوستان روزنامه نگار ما در ایران می‌آیند و عکس آقای ظریف را در لباس امیر کبیر روی جلد روزنامه‌هایشان منتشر میکنند فقط برای اینکه بگویند اصلاح طلبان بر اصول گرایان پیروز شدند و منافع ملی‌ ایران را در گرو دعواهای جناحی خودشان میگذارند و لازم به ذکر است که در بازار تهران این توافق اعلام شد و همه انتظار داشتند با اعلام این توافق نرخ عرض تغییر کند و دلار ارزان شود،اما امروز دلار گران شد، زیرا نرخ دلار فقط در دست دولت است و آنها می‌دانند که به این زودی‌ها دلاری نصیبشان نخواهد شد و من ایمان دارم که به زودی زود مردم ایران هم متوجه این حرف ما خواهند شد و من در پایان با توجه به سخنرانی آقای روحانی که بعد از توافق گفتند :امروز مردم غزّه و لبنان هم خوشحال هستند این توافق را به آنها تبریک میگویم.

به امید ایرانی‌ آباد و آزاد

محسن دارائی

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.