پیام نوروزی “همبستگی ملی جمهوریخواهان ایران”

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

پیام نوروزی “همبستگی ملی جمهوریخواهان ایران

به نام انسانیت، آزادی، استقلال، عدالت و حقوقمداری نوروزتان خجسته باد

نوروز باستانی جشن توازن، تعادل در طبیعت  یعنی عدم تبعیض و بیانگر فرهنگ مشترکی می‌باشد که از گوشه های چین و روسیه تا جزایر خلیج‌ فارس و دریای عمان، از هند وافغانستان و تاجیکستان تا ترکیه و سوریه وعراق، ایرانیان را به هم پیوند داده است.

نوروز یادگاری است ماندگار، ناب، ماورای همه ادیان، مذاهب، عقاید و مکتب ها اما، در گوهر خود براستی مردمی وعلیه استبداد و آغازگر روزی نو که در آن شادى و خرمى هـمگانى میشود  و ارزش‌های انسان آزاد و مستقل از هر قید و بند مورد ارجگذاری  قرار می گیرد.

نوروز یکی از ناب کارهای تمدن و فرهنگ جهانی به شمارمی‌رود که توانایی مشارکت و همدلی همه اقوام ایرانی را فراهم کرده است. هر ایرانی اعم از ترک و لر و کرد و گیلک و مازندرانی و فارس و ترکمن و بلوچ و عرب در هر کجای این کره خاکی که باشد نوروز را جشن می گیرد و روزهای بهتری را برای همنوعان خود آرزو می‌کند.

در فرهنگ کهن ما، نوروز بر اساس دو اصل بنیادی و جهانشمول جوامع بشری آفریده شد، یکی وحدت قومی و دیگری قیام طبیعت و مردم علیه تاریکی و سرما و اهریمن ستم و استبداد.

این دو اصل در طول تاریخ همواره راهنمای اقوام ایرانی بوده است. امروز که میهن ما ایران و مردم ستمدیده ی آن زیر سیطره استبداد مذهبى و احکام ستمگرانه ی ولایت فقیه، و سوء استفاده  قدرت های بزرگ از شرائط نا بسامان موجود، یکی از بدترین دوران زندگی خود را می‌گذراند بکارگیری این دو اصل، یعنی کوشش در فراهم آوردن وحدت ملی و مبارزه بی‌امان علیه استبداد و تبعیض بیش از پیش در سرلوحه فعالیت‌های “همبستگی ملی جمهوریخواهان ایران” قرار می گیرد.

ما اطمینان داریم که مردم ایران خشم به حق خود را نسبت به رژیم حاکم ابراز خواهد داشت و هویت و حق حاکمیت خود را به دست خواهد آورد و این مانع مردم سالاری و اهریمن ضد انسانی را از میان خواهد برد. در این راه  ما هم پیمان های  “همبستگی ملی جمهوریخواهان ایران ” در کنار هم میهنان خود از هیچ کوششی برای ایجاد شرایط متعادل اجتماعی و مهر و دوستی و صفا و صمیمیت انسانی فروگذار نخواهیم کرد و درامر کنار گذاردن کینه ها و عداوت ها واز بین بردن هر نوع تبعیض در سرزمین خود و فراهم آوردن شرائط  رشد، صلح، آزادی، دموکراسی، عدالت اجتماعی و برای ملت ایران کوشا و فعال هستیم.

هم میهنان گرامی در این روزها که  پرنده، شکوفه، سبزه و زمین و آسمان شادان است، نوروزتان زیر درفش انسانیت، آزادی، استقلال، عدالت و حقوقمداری خجسته باد.

نوروز ۱۳۹۲

همبستگی ملی جمهوریخواهان برای استقرار و استمرار دموکراسی و آزادی در ایران

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.