پیام جبهه ملی ایران- اروپا به جشن بنیانگزاری “کنفدراسیون جهانی محصلین و دانشجویان ایرانی در خارج از کشور- اتحادیه ملی”

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

 

هموطنان، اعضای کنفدراسیون جهانی

جبهه ملی ایران- اروپا برگزاری جشن پنجاهمین سالگرد تاسیس کنفدراسیون جهانی محصلین و دانشجویان ایرانی در خارج از کشور را اقدامی بسیار نیک می داند و موفقیت این جشن را صمیمانه آرزو میکند. تاسیس و فعالیتهای کنفدراسیون هنوز هم یکی از فرازهای تاریخ پیکار ملت ایران برای دستیابی به آزادی و دمکراسی است.

دوستان همه آگاهیم که در تاسیس، شکلگیری و سازماندهی فعالیتهای کنفدراسیون، دانشجویان معتقد و وفادار به نهضت ملی ایران و دکتر محمد مصدق نقش بسزایی داشته اند. آنان همواره در راس این سازمان جای داشته و در صفوف اول مبارزات ضد دیکتاتوری آندوره گام برداشته اند. لذا بی هیچ تردید نقش چنین نیرویی در دست آوردها، ناکامی ها و کجرویهای کنفدراسیون چشمناپوشیدنی است. آن روی سکه مبارزه درخشان و بی امان کنفدراسیون برای آزادی زندانیان سیاسی و علیه رژیم کودتایی و دیکتاتوری محمد رضا شاه، حمایت فعال از جنبشهای مسلحانه چریکی در ایران وخاورمیانه و دیگر گرایشهای ایدئولوژیکی و مذهبی و دور شدن از واقعیات ایران بود، که در آن پیروان جبهه ملی ایران هم سهم خود را داشتند.

شایسته است که در یادبود پیش رو مسئولین سابق کنفدراسیون با صداقت و صراحت به فرازها و فرودهای تاریخ کنفدراسیون برخورد انتقادی کنند. تنها در این صورت است که رهروان کنونی و آینده جنبش دانشجویی ایران می توانند از تجارب گرانبهای کنفدراسیون استفاده بهینه نمایند.

برای برگزارکنندگان و شرکت کنندگان این جشن شادی و موفقیت آرزو می کنیم.

جبهه ملی ایران- اروپا

02.02.2013

 

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.