«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش دوم)

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

بهرام رحمانی

خامنه ای و احمدی نژاد یاران امام زمان؟!
اکنون یاران و رابطین امام زمان در حکومت اسلامی ایران، قبل از ظهور او، سخت به رقابت افتاده اند. رقابتی که شاید در آینده نه چندان دور به تصفیه های خونین تر از گذشته منجر شود. آن ها، در حالی که با همدیگر جنگ قدرت دارند در عین حال، از سرکوب و کشتار مردم بی گناه و معترض و هم چنین غارت اموال عمومی کشور غافل نیستند.

تاکنون تبلیغات وسیعی راه انداخته بودند که سیدخراسانی (سیدعلی خامنه ای) و شعیب‌ بن صالح (محمود احمدی نژاد)، حتی در خارج از مرزهای ایران، دوش به دوش هم شمشیر خواهند زد و جوی بارهایی از خون انسان ها جاری خواهند کرد تا امام زمان، در میان جنگ و کشتار، غارت و ویران گری و در فضایی مملو از رعب و وحشت، خون و باروت ظهور کند. اما اکنون به نظر می رسد آن ها شمشیرهایشان را به سوی هم نشانه گرفته اند.

سران، سخن گویان، امام جمعه ها، مداحان، جن گیران، شعبان بی مخ های سپاه و حزب الله و رسانه های حکومتی و غیره تبلیغات وسیع و گسترده ای سازمان دهی کرده اند تا به جامعه بقبولانند که سیدعلی خامنه ‌ای رهبر حکومت اسلامی، همان سیدخراسانی است که در برخی روایات شیعی به نام آن اشاره شده است. سیدخراسانی نام شخصی است که به روایت شیعیان، در هنگام ظهور امام دوازدهم شیعیان با لشکری میلیونی از ایران، برای یاری او به جنگ با سفیانی می‌ رود.

بسیاری از روحانیون حکومتی، در تلاشند روایت هایی برای سیدعلی خامنه ای، از «یا علی» گفتن اش هنگام تولد و دیدارهایش با امام زمان بسازند تا بلکه از این طریق نیز موقعیت متزلزل او در جنگ قدرت را محکم تر کنند. روایات مضحک و چندش آوری که شعور و آگاهی مردم را دست کم می گیرند.

آیت ‌الله کاظم صدیقی، امام جمعه تهران، در گفتگو با ویژه‌ نامه «سره امین» ادعا کرده است که آیت‌ الله خامنه‌ ای «ذخیره خداوند» است که برای رفع مشکلات به بیابان یا مسجد جمکران می‌ رود و با امام دوازدهم شیعیان خلوت می‌ کند: «در تمام مشکلاتی که برایش پیش می‌‌‌ آید قبلش یا بیابان می‌ رود و با حضرت خلوت می‌ کند یا جمکران می‌ رود و یا حرم حضرت رضا می‌ رود، آن جا را در بغل می‌ گیرد و کلید را از آن ها می گیرد و درب‌ ها را باز می کند. حضور در بیابان‌ ها یا در مسجد جمکران برای رفع مشکلات سیره مستمر زندگی حضرت آقا بوده و هست.»

این آخوندها و حامیان آن ها در یک سال گذشته، با تطبیق ده‌ ها روایت شیعی با شرایط کنونی ایران و جهان، تلاش گسترده‌ ای برای اثبات مدعای خود آغاز کرده ‌اند. اوج این تلاش‌ ها به سفر آبان ماه سال گذشته خامنه ای به شهر قم باز می گردد که در این سفر، تبلیغات گسترده‌ رسمی و غیررسمی در سیدخراسانی معرفی کردن وی صورت گرفت.

آن‌ ها، در استدلال‌ های خود تلاش می‌ کنند شرایط کنونی ایران و جهان را‌‌ همان شرایطی توصیف کنند که در روایات شیعی به عصر پیش از ظهور مشهور است.

برخی از روحانیون هوادار رهبر حکومت اسلامی نیز در یک سال گذشته در برخی سخن رانی‌ های خود مستقیم و غیرمستقیم به موضوع سیدخراسانی بودن علی خامنه‌ای اشاره کرده‌ اند. آن‌ ها هم چنین ادعا می‌ کنند شخص رهبری نیز از سیدخراسانی بودن خود آگاه است، اما ترجیح می‌ دهد در این خصوص سکوت کند.

این افراد می گویند محمود احمدی‌ نژاد بر اساس روایات شیعی‌‌ همان شیعب‌ بن صالح فرمانده لشکر سیدخراسانی است.

برای نخستین ‌بار در سال ۱۳۸۴ بود که فردی به نام «حسین سجادی» در کتابی به نام «دهه هشتاد، دهه ظهور انشاء الله» از محمود احمدی ‌نژاد، به عنوان شعیب‌ بن صالح نام برد. چندی بعد در لبنان، فردی به نام «شادی فقیه»، در کتابی به نام «احمدی‌ نژاد و انقلاب جهانی پیش رو»،‌‌ همان ادعای حسین سجادی را تکرار کرد. 

با وجود این که سخنان احمدی‌ نژاد، در مورد نقش امام زمان در مدیریت جهان و کمک‌ های دولت به رونق جمکران، با انتقادات برخی از روحانیون و نمایندگان مجلس روبرو بوده است اما این انتقادات چندان قدرت مند نبودند که تیم احمدی نژاد – مشایی را به عقب نشینی وادار سازند.

بدین ترتیب، از زمان روی کار آمدن دولت احمدی‌ نژاد، با افزایشی محسوس نسبت به گذشته، روزانه صدها مقاله و خبر و گزارش و سخن رانی در مورد ظهور امام زمان، با اختصاص بودجه‌ های کلانی منتشر می شود؛ به طوری که در ماه‌ های گذشته، انتقادات از احمدی‌ نژاد و برخی از همراهان او، به خصوص اسفندیار رحیم‌ مشایی، برای ترویج بحث مهدویت بالا گرفته است. با وارد شدن آیت‌ الله سیستانی به جرگه منتقدین دولت و انتقاد او از انتشار فیلم «ظهور نزدیک است»، اوضاع برای طراحان پروژه «مهدویت دولتی» کمی سخت‌ تر شده است.

سایت خبری شیعه‌ نیوز، به نقل از آیت‌ الله سیستانی، نوشته است: «توقیت‌ ها و تطبیق‌ ها برای نزدیک بودن ظهور حضرت حجت (عج) بسیار نگران‌ کننده است و این مطالب، عقاید مردم را هدف گرفته و باعث تضعیف اعتقادات جامعه می ‌شود. چنین جریاناتی نباید در کشوری مانند ایران شکل بگیرد، یک روز شعیب ‌بن‌ صالح را به یک فرد و بار دیگر به فرد دیگری تطبیق می‌ کنند. این مسائل نگران کننده است.»

اشاره آیت‌ الله سیستانی، به فیلمی است که توسط حامیان تیم احمدی نژاد – مشایی مشایی منتشر شده است. در این فیلم محمود احمدی‌ نژاد به «شعیب‌ بن ‌صالح» و خامنه ای رهبر حکومت ‌اسلامی به «سیدخراسانی» تشبیه شده اند. براساس برخی از روایات شیعی، ظهور امام دوازدهم شیعیان، زمانی فرا می‌ رسد که این دو چهره قیام کنند.

پیش از این بسیاری از روحانیون بلندپایه حکومت ‌اسلامی به انتقاد از انتشار چنین فیلمی پرداخته بودند. از آن جمله، آیت ‌الله مکارم‌ شیرازی، در نخستین روز سال جدید، در این زمینه گفته بود: «برخی حرکات مشکوکی را درباره امام زمان انجام می‌ دهند و خبر از روز ظهور می‌ دهند تا با دروغ‌ های خود، مسلمانان را از موضوع مهدویت ناامید کنند… خارجی‌ ها در توطئه ناامید کردن مردم از ظهور امام زمان دست دارند.»

منصور ارضی، از مشهور‌ترین مداحان حکومت اسلامی، سال گذشته در حسینیه صنف لباس‌ فروشان تهران با اشاره به برخی ادعاها درباره نزدیک بودن ظهور امام زمان، گفته بود: «نباید گول بخورید که بعضی‌ ها مرتب می‌ گویند که ظهور نزدیک است. اما کی؟ فقط خدا می‌ داند و بس. مراقب باشید که گول نخورید.» او، هم چنین با اشاره به انتشار میلیونی جزوه ‌ها و فیلم‌ ها در خصوص شرایط ظهور امام دوازدهم شیعیان افزوده بود که «معلوم است که این ‌ها از کجا آمده؛ به عنوان این که ظهور نزدیک است و طوری القا می‌ کنند که انگار همین فرداست.»

داود احمدی‌ نژاد، دبیر کمیته دائمی پدافند غیر‌عامل کشور نیز به طور تلویحی اسفندیار رحیم‌ مشایی را بنیان گذار انجمن «راه حقیقت» معرفی کرده که قصد دارد ایران را متزلزل و فتنه جدیدی به راه بیندازد. او، گفته بود که اعضای این انجمن از حجتیه‌ های سابق هستند که قصد دارند با استفاده از انتخابات آینده مجلس، فتنه ‌ای جدید خلق کنند.

برادر محمود احمدی‌ نژاد، درباره این انجمن، هم چنین گفته بود: «آن‌ ها برای ایجاد انحراف در جهان می‌ گویند ما در راستای فرهنگ کوروش که دنیا را فتح کرده، می ‌خواهیم دنیا را فتح کنیم.»

حسین الله‌ کرم، از اعضای ارشد انصار حزب ‌الله، که به شعبان بی مخ حکومت اسلامی معروف است، نخستین کسی بود که به صراحت اعلام کرد اعضای سابق انجمن حجتیه در قالب انجمن راه حقیقت و به ریاست اسفندیار رحیم‌ مشایی در بدنه دولت محمود احمدی‌ نژاد فعال شده‌ اند.

روزنامه کیهان، به مدیریت شریعتمداری نیز چندی پیش نوشته بود که این جریان قصد دارد با رادیکال کردن فضای کشور در ‌‌نهایت از آیت ‌الله خامنه ‌ای عبور کند.

این انتقادات در حالی انجام می‌ گیرد که بسیاری از نزدیکان آیت‌ الله خامنه‌ ای و احمدی‌ نژاد، بارها بر رابطه و همکاری خاص امام زمان با این دو، تاکید کرده اند، از آن جمله می‌ توان به سخنان مرتضی آقا تهرانی نماینده مجلس و استاد اخلاق سابق کابینه احمدی‌ نژاد اشاره کرد که گفته بود: «رییس‌ جمهور به بنده گفتند اگر از قبل به این اعتقاد بودم که امام عصر در مسائل کلی همراه و کمک ما هستند، اما امروز اعتقادم بر این است که امام عصر حتی در جزء جزء کار‌ها به کمک ما آمده‌ اند.»

محمود احمدی‌ نژاد خود نیز تاکنون بارها بر کمک‌ های امام زمان تاکید کرده است. او، درباره انتخابات نهم، دهم ریاست جمهوری و حتی یازدهم ریاست ‌جمهوری که هنوز زمان آن نرسیده است چنین سخنانی را بر زبان آورده و حتی درباره طرح هدف مندی یارانه‌ ها نیز، در صدا و سیما عنوان کرد که «این‌ پول‌ ها، متعلق به امام زمان است.»

محمود احمدی‌ نژاد، چهاردهم مرداد ماه ۸۸، در مراسم ادای سوگند ریاست جمهوری در مجلس گفت: «صبح درخشان بشریت در راه است، بیایید سپیده را در انتظار طلوع صبح باور کنیم.» او در چهار پنج سال گذشته، بارها از مدیریت جهان به دست امام زمان سخن گفته است. احمدی‌ نژاد، آبان ماه سال ۸۷، یکی از نشانه‌ های ظهور را «زمزمه شدن نام حضرت مهدی در جهان» عنوان کرد و اکنون مدعی است «عطر امام دوازدهم در عالم پیچیده.» او صراحتا وظیفه‌ دولت خود را فراهم کردن زمینه ظهور اعلام می‌ کند.

چنین اعتقادی در تمام سی و دو سال گذشته در میان سران حکومت اسلامی و حامیان آن ها و افراد مذهبی وجود داشته، اما هیچ دولتی به اندازه دولت نهم و دهم به آن دامن نزده و با اختصاص بودجه های میلیاردها تومانی در ترویج آن نکوشیده است. در سال‌ های اخیر، در مناسبت‌ هایی مانند پانزدهم شعبان، که مطابق روایت تقویم‌ های رسمی روز تولد امام زمان است، بازار مراسم مدیحه‌ سرایی و مولودی‌ خوانی نسبت به گذشته گرم تر هم شده است. شیوه برگزاری این مراسم و تصنیف ‌هایی که در آن خوانده می‌ شود برای مثال:

«توی یه صبح سربی پر از غبار

توی بهت انتظار

کوچه‌ ها داد می زنن

جاده فریاد می‌ زنن یکی اومد

جاده فریاد می زنه مهدی اومد

توی موج ابر و باد، یه روزی مهدی می آد

…»

مهدیه تهران، حسینیه‌ ای است که اواخر دهه‌ چهل خورشیدی توسط شیخ «احمد کافی» بنا شد و از مراکز اصلی برگزاری سخن رانی و مراسم  سنتی محسوب می‌ شود. این حسینیه، در دهه‌ نخست پس از انقلاب 57 مردم ایران، رونق چندانی نداشت اما اکنون دوباره به مرکز مهمی برای تجمع و تبلیغ محافظه‌ کاران تبدیل شده است. کافی، هم چنین از افراد موثر در ترویج مسجد جمکران بوده است.

دولت احمدی نژاد، از ابتدای کار خود علاوه بر این که میلیاردها تومان به مسجد جمکران کمک کرده و نقشی تعیین کننده در شهرت و رونق کار آن داشته است، مسجد مهدیه را نیز از کمک‌ های مالی خود بی‌ بهره نگذاشته و در رونق آن نیز کوشیده است. مشهورترین مداحان تهران که در این حسینیه برنامه اجرا می‌ کنند گاهی در مدح‌ های خود از جمکران با عبارت‌ هایی چون «قبله‌ دل‌ ها» یاد می‌ کنند:

«ولوله ‌ای امشب در آسمانه، شب عید صاحب زمانه

قبله‌ دل امشب جمکرانه

…»

 

محمود احمدی‌ نژاد، سال گذشته در شهر قم گفت، در اعتراض به کسی که معتقد است شاید ظهور تا ۵۰۰ یا حتا ۱۰۰۰ سال دیگر هم اتفاق نیفتد، گفته است «از کجا می گویی؟ اگر دل های مردم متحول شد و همین امروز خواستند، آیا خدا دریغ می کند؟» چنین اعتقادی در مداحی ‌ها نیز تکرار می‌ شود. در یکی از مولودی ‌های نیمه شعبان از احتمال ظهور در «یکی از همین جمعه‌ ها»، ادعا شده است:

«شبهام تو انتظار ماهه، چشمام همیشه چشم به راهه

هستی‌م گیر یه نیم نگاهه

گوش کنین میاد صدایی

صدای درد دل هایی

که میگن هر روز جمعه

شاید این جمعه بیایی

شاید این جمعه بیایی

…»

خبرگزاری رسمی حکومت اسلامی، «ایرنا»، ۳۱ تیر ۸۸ یکی از هدف های این طرحی را «معناسازی و الگوسازی فرهنگی به مراکز فعال در عرصه مهدویت از طریق فعالیت‌ های مسجد جمکران» اعلام کرده است. دبیر شورای عالی فرهنگی و برنامه ریزی مسجد، با شاره به این که در تدوین این طرح از نظرات برخی مراجع و آیت ‌الله خامنه‌ ای، رهبر حکومت اسلامی نیز استفاده شده می‌ افزاید، با توجه به این که «هیات‌ ها و تشکل‌ های دینی و مذهبی فعال در امور مهدویت روز به روز در حال گسترش» هستند، «فعالیت فرهنگی مسجد می‌ تواند نوعی الگوسازی و الگودهی را به دنبال داشته باشد.»

 

معرکه گیری

در مهم ترین معرکه گیری هایی که توسط آیت الله های حکومتی گرفته می شوند سران حکومت نیز در آن ها شرکت می کنند. برای مثال، سایت سحام نیوز، پنج شنبه، 1 اردیبهشت ماه 1390 برابر با 21 آپریل 2011، نوشت: در ادامه تلاش ها برای قدسی کردن رهبر حکومت اسلامی، آیت ‌الله احدی طی اظهاراتی «ماجرای دیدار رهبری و حضرت مهدی» از زبان صدیقی را بیان کرد.

به گزارش سایت شیعه آنلاین متن کامل سخنان آیت الله احدی، بدون هرگونه تغییری بدین شرح است:

مطلبی را به شما عرض می‌ کنم شاید نشنیده باشید. جناب آقای صدیقی شب فاطمیه روی منبر در بیت ایشان (بیت رهبری) که آقای رییس‌ جمهور نشسته بود، آقای هاشمی بود، سران مملکتی بودند، قوه قضاییه، همه بودند. آقای صدیقی روی منبر این مطلب را گفت و آن را نتوانست تمام کند. همین که خواست تمام کند فریاد گریه جمعیت و حضار بلند شد.

دیدند این جمعیت به سوی آقا دارند حمله می‌ کنند که به عنوان تبرک به ایشان دست بزنند. آقا را بردند و دیگر نتوانستند جمعیت را اداره کنند و آن مطلب این بود: من همه ساله مکه که می ‌رفتم قبل از رفتن به مکه به محضر آیت ‌الله بهاء الدینی می ‌رسیدم و توصیه می‌ خواستم از ایشان. ایشان به من توصیه ‌هایی می‌ کرد و من این توصیه ‌ها را در سفر مکه عمل می‌ کردم. بعد هم که داشتم می ‌آمدم، یک عمامه ‌ای یا چیزی را برای ایشان هدیه می‌ خریدم.

این دفعه که رفتم محضر ایشان (حضرت آیت‌الله بهاء الدینی) این مطلب را فرمودند: شما وقتی که می‌ روید مسجدالنبی از قسمت جنوب شرقی مسجد، از آن قسمت هفت قدم می آید به جلو و قسمت بعدی را هم گفت که من نمی ‌توانم دقیق به شما بگویم. به خاطر این که ایشان این را به ودیعت پیش من گذاشت. آن وقت از دو طرف به من دستور داد.

وقتی که قدم زدی آمدی جلو رسیدی به آن جا، آن جا بنشین و این ذکر سبعه را بگو. این ذکر را که گفتی انشاء الله به حوائجت خواهی رسید.

ذکر سبعه عجیب است، علامه حسن ‌زاده آملی بعد از نماز صبح تا طلوع آفتاب اذکار سبعه را دارد که این ها را از آسید علی آقا قاضی گرفتند. ذکر سبعه واقعا یک ذکریست که معجزه می‌کند در نفس انسان عجیب معجزه می‌کند.

آقای صدیقی می‌ گوید، عرض کردم: آقای بهاء الدینی چه وجهی دارد که من باید آن جا بنشینم و این اذکار سبعه را بگویم. چه وجهی دارد هفت قدم از آن جا قدم بزنم.

حالا همه دارند مثل شما گوش می‌ دهند همه دارند دقت می‌ کنند آقای صدیقی چه می ‌خواهد بگوید.

گفت: وجهش این است که دارم به شما می‌ گویم فقط پیش شما بماند.

وقتی که حضرت زهرا سلام الله علیها آمد برای دفاع از علی ابن ابی طالب علیه‌ السلام بدنش خون آلود بود وقتی که آمد که داخل مسجد وارد نشد وقتی که برگشت دیگر توان از او رفت دیگر به گونه‌ ای شد که می‌ خواست ادامه راه را بدهد نتوانست، آن جا نشست و فکر می ‌کنم که آن مکان به خون فاطمه سلام‌ الله علیها رسیده است. آن جا حاجت تان را بخواهید.

فریاد گریه جمعیت بلند شد…

بعد آقای بهاء‌الدینی می‌گوید: این کار را انجام بده.

ایشان می‌ گوید: من رفتم اینکار را انجام دادم حالا تو نگو آقای بهاء ‌الدینی خودش هم نظر دارد، نیت دارد، یا حاجتی دارد. چون خودش مشرف نمی ‌شود.

حالا جالب این است که حضار دارند به آقای صدیقی توجه می‌کنند از اعیان شخصیتی مملکت، و هم آقایانی که شرکت کننده بودند، ایشان هم با ضرس قاطع دارد مطلب را می‌ گوید.

گفت: من رفتم مدینه همین کار را انجام دادم، بعد از این رفتم مکه دیدم از بلند گو صدا می ‌زنند: آقای صدیقی دوباره بروند مدینه. من دوباره رفتم مدینه، چند روزی مدینه ماندم، وقتی برگشتم به ایران یک عمامه ‌ای خریده بودم رفتم محضر حاج آقا، رسیدم، تا سلام علیک کردم بدون این که حرفی بزنم.

حاج آقا بهاء ‌الدینی فرمودند: میدانی ثمره ذکر امسال چه بود؟

گفتم: نه

گفت: نمی‌ دانی ثمره ذکر امسال چه بود، نگرفتی؟

گفتم: نه

فرمود: امسال ثمره ذکر شما یکی این بود که شما دو بار آمدید مدینه

گفتم شما مطلعید من دو بار امسال آمدم مدینه.

گفت: بله آن جایی که نشسته بودید ذکر می‌ گفتید در آن جا با تو بودم.

این نوارش دربیت آقا هست، دم در که می‌ فروشند، نوار 3 سال قبل فاطمیه

بعد برگشت و گفت:

ثمره دوم اینجا بود:

که تا گفت مجلس به هم پاشید اینقدر مردم به خودشان زدند و گریه کردند که آقا تشریف بردند؛ دیدند که دیگر نمی ‌شود جمعیت را اداره کرد.

فرمودند: ثمره دوم این بود که آن نیتی که من می‌ خواستم، به آن نیت رسیدم، و آن این بود که امسال مقام معظم رهبری به دیدار امام زمان نائل آمد.

 

فیلم ظهور امام زمان

در هفته های اخیر فیلمی با عنوان «ظهور نزدیک است» تولید شده و به گزارش سایت های خبری ایران، صدها هزار حلقه سی دی از آن در سطح کشور به طور رایگان توزیع شده است.

بر اساس گزارشی که سایت «مشرق نیوز» نزدیک به دستگاه های امنیتی حکومت اسلامی ایران، منتشر کرده است، این فیلم از سوی گروهی فرهنگی با عنوان «مبشران ظهور» تهیه و تولید شده است.

این گزارش می افزاید: «این گروه که از اواسط سال ۱۳۸۸ فعالیت های خود را از طریق ارسال ایمیل های گروهی به مردم آغاز کرده بود، روز دوازدهم اسفند سال ۸۸، فعالیت خود را به طور آشکار کلید زد.»

این سایت، با اعلام این که گروه «مبشران ظهور» از سوی «محافل خاصی» حمایت می شود گفته است: «این گروه، پس از گسترش فعالیت های خود و جمع آوری مبالغی برای هزینه کرد نشر عقاید خود از طریق سایت و توزیع سی دی، اقدام به ارتباط گیری با سازمان ها و نهادهای مختلف کرد.»

در مستند «ظهور نزدیک است» با استناد به برخی کتاب های مذهبی شیعیان و اهل سنت، تاکید شده که زمان «ظهور امام زمان» فرا رسیده است و برای کمک به «حضرت مهدی»، «سیدخراسانی» از ایران به جنگ با سفیانی در عربستان می رود.

هواداران ایده «ظهور امام زمان» می گویند که آیت الله علی خامنه ای همان «سیدخراسانی» است و محمود احمدی نژاد، رییس جمهور ایران، نیز شعیب ابن صالح اشاره شده در کتاب های تاریخی است که فرماندهی سپاه «سید خراسانی» را بر عهده دارد.

این افراد در نوشته های خود، به تطبیق رویدادهای اخیر خاورمیانه و ویژگی مقام های فعلی حکومت اسلامی ایران با حوادث و شخصیت های زمان «ظهور امام زمان» پرداخته و از جمله برای اثبات سیدخراسانی بودن آیت الله خامنه ای، به نشانه هایی چون «تبار حسنی وی» و «خراسانی» بودن او اشاره می کنند.

سی دی «ظهور نزدیک است» که در اینترنت نیز منتشر شده است، واکنش های مختلفی در میان اصولگرایان برانگیخته و جلسات نقد نیز برای بررسی آن در قم برگزار شده است.

گزارش برخی سایت ها حاکی است در یکی از این جلسات نقد که روز ۲۲ اسفند ماه 89، در نمازخانه مدرسه فیضیه قم برگزار شد، دست اندرکاران این مستند هم حضور داشتند که وقتی با انتقادهای وارد شده روبرو شدند محل برگزاری نشست را ترک کردند.

انتشار این سی دی، با واکنش «مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم» نیز روبرو شده است و این مرکز با صدور اطلاعیه ‌ای، فیلم «ظهور نزدیک است» را رد کرده و انتشار آن را «موجب تشویش و التهاب افکار عمومی» دانسته است.

این واکنش ها در حالی صورت می گیرد که محمود احمدی نژاد، از زمان روی کار آمدن خود به عنوان رییس جمهور ایران در سال ۱۳۸۴، همواره اعلام کرده است که باید مقدمات ظهور امام زمان را فراهم کرد و اکنون کشور از سوی «حضرت مهدی» اداره می شود.

احمدی نژاد، در آذر ماه سال ۱۳۸۸ نیز در دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران استان اصفهان گفت: «سند داریم که آمریکا می خواهد جلوی ظهور امام زمان را بگیرد.»

او، با اشاره به حضور نیروهای آمریکایی در عراق گفت: «ما اسناد آن را به دست آوردیم که آن ها معتقدند یکی از خاندان پیامبر اکرم در این نقطه ظهور کرده و ریشه همه ظالمان عالم را خواهد خشکاند. آن ها همه این نقشه ‌ها را کشیده ‌اند که جلوی ظهور حضرت را بگیرند و می‌ دانند ملت ایران زمینه‌ ساز این حادثه بوده و یاران این حکومت خواهد بود.»

شایان دکر است که ظاهرا در کشمکش اخیر بین خامنه ای و احمدی نژاد بر سر برکناری مصلحی وزیر اطلاعات و ابقا مجدد آن توسط خامنه ای، تعدادی از اطرافیان تیم احمدی نژاد – مشایی از جمله تهیه کننده فیلم «ظهور نزدیک است» را دستگیر کرده اند.

 

فرهنگ در خدمت «جامعه امام زمانی»

وزیر سابق ارشاد دولت نهم احمدی نژاد، محمدحسین صفار هرندی، اردیبهشت ۸۷ در تشریح سیاست‌ های فرهنگی دولت گفته بود: «ما متعهد نیستیم سینما رشد کند، بلکه متعهدیم سینمای مطلوب رشد کند. در بقیه حوزه‌ های فرهنگ و هنر هم همین‌ طور است.» صفار هرندی، می‌ گوید «ما مامور هستیم تا به سمت جامعه امام زمانی حرکت کنیم» و معتقد است فعالیت «مطلوب» فرهنگی و سینمایی باید زمینه ساز انجام این ماموریت باشد.

این سیاست‌ ها در سال‌ های گذشته، سخت‌ گیرانه‌ تر نیز شده است. تغییراتی که در وزارت ارشاد صورت گرفته نشان از حضور افرادی در راس تصمیم گیری‌ های فرهنگی و هنری دارد که از حلقه نزدیکان احمدی‌ نژاد به شمار می‌ روند و بعضا از حوزه‌ های کاملا بیگانه با این بخش می‌ آیند. برای مثال، پس از انتخابات جنجال برنگیز ۲۲ خرداد 1388، محمدعلی رامین، طراح نفی هولوکاست، معاون مطبوعاتی، و جواد شمقدری، مشاور سابق احمدی‌ نژاد معاون سینمایی وزیر ارشاد شد.

۲۳ اسفند ماه نیز حمیدرضا شاه‌ آبادی به عنوان معاون هنری وزیر ارشاد معرفی شد. او پیش تر در حوزه علمیه قم مشغول به کار بوده و از شاگردان آیت ‌الله مصباح یزدی محسوب می‌ شود.

 

چاه جمکران

جمکران، روستای کوچکی در نزدیکی شهر قم است که مسجد مخروبه و کوچک آن در سه دهه‌ گذشته و به ویژه از سال ۸۴، به یکی از بزرگ ترین زیارتگاه‌ های ایران تبدیل شده است. ظاهرا برپایه خوابی که یکی از اهالی دیده، چاهی که در این مسجد وجود دارد راه ارتباط و رساندن پیام و عریضه به امام زمان است. دولت محمود احمدی ‌نژاد، از همان ابتدای به قدرت رسیدن شان، میلیاردها تومان صرف تجهیز مسجد جمکران کرده و به گسترش فعالیت‌ های آن یاری رسانده است. موسسه انتشاراتی جمکران، اکنون از بزرگ ترین مراکز تولید و انتشار کتاب، جزوه و سی‌ دی در حوزه «مهدویت» است. 

امام زمان، بیش از 1400 سال است که غیب شده است. به جز کمک‌ های دولت به چاه جمکران، وزارت ارشاد نیز با خرید کتاب‌ های این مرکز، به رونق فعالیت‌ های آن یاری می‌ رساند. 

کمک‌ های میلیاردی دولت محمود احمدی‌ نژاد باعث شد عنوان کتاب‌ هایی که انتشارات مسجد جمکران در سال ۸۵ منتشر کرد، ۸۰ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش یابد. خود این موسسه نیز در پایگاه اصلاع ‌رسانی خود، این افزایش را «چشم گیر» توصیف کرده و نوشته است: از ۱۱۵ کتابی که سال ۸۵ منتشر شده ۶۹ عنوان به موضوع مهدویت و امام زمان اختصاص دارد. این کتاب ‌ها در شمارگان یک میلیون و دویست هزار نسخه انتشار یافته‌ اند. روند رو به رشد چاپ این گونه کتاب‌ ها در سال‌ های بعد نیز ادامه داشته است. مطابق آمار موجود، تعداد این کتاب‌ ها در سال ۸۸ تقریبا دو برابر سال ۸۵ بوده است.

بخشی از کتاب‌ هایی که در مسجد جمکران منتشر می‌ شود، با بودجه‌ دولتی خریداری شده و مجانی در اختیار مسجدها و هیات‌ های مذهبی قرار می‌ گیرد. یکی از کارمندان وزارت ارشاد در سال ۸۶ گفته بود، کمک‌ های دولتی به انتشار کتاب در جمکران و مراکز مشابه در قم در کم تر از سه سال به ۳۰ میلیارد تومان می ‌رسد. 

انتشارات مسجد جمکران، با ۴۰۰ عنوان کتاب، یکی از بزرگ ترین غرفه‌ های بیست و سومین نمایشگاه کتاب تهران را به خود اختصاص داده بود. مسجد جمکران، سال گذشته، با ۳۵۰ عنوان کتاب به نمایشگاه آمده بود. به گفته‌ مدیر این انتشاراتی، نیمی از این کتاب ها «مرتبط با موضوع مهدویت» هستند. او نوزدهم اردیبهشت ۸۹ در گفتگو با خبرگزاری شبستان، کتاب‌ های «ناپیدا ولی با ما» به زبان آلمانی، «راهکارهای عملی یاد حضرت بقیه ‌الله»، «خدا کنه که بیایی»، و «داستان من و نیامدن تو» را از جمله کتاب‌ هایی معرفی کرد که برای اولین بار در نمایشگاه کتاب عرضه می‌ شود.

شایان ذکر است که در همین نمایشگاه، کتاب های نویسندگان سرشناسی چون صادق هدایت، فروغ فرخزاد و…، توسط مامورین سانسور دولتی جمع آوری شدند.

عموما کتاب ها و اشعار نویسندگان سرشناس کشور، یا در وزارت ارشاد به تیغ سانسور سپرده شده اند و یا اگر در گذشته نیز اجازه نشر یافته بودند اکنون جمع آوری می شوند. حتی مزار شاعر بزرگ و سرشناس احمد شاملو را بارها تخریب کرده اند و به این معنی از مزار این شاعر مردمی نیز وحشت دارند.

کمک‌ های دولت محمود احمدی‌ نژاد، به جیب اغلب صاحبان موسسه‌ های فعال در حوزه مهدویت ریخته می شود و نقش خود او و دولتش در ترویج موقعیت و فعالیت‌ های مسجد جمکران و تبلیغات اسلامی، بسیار برجسته است. دولت نهم، در ابتدای کار خود اعلام کرد، قصد دارد این مسجد را به گونه‌ ای گسترش دهد که ظرفیت پذیرش سالانه ۱۵ میلیون زائر را داشته باشد.

 

میلیاردها تومان برای پخش کتاب دعا و سی دی مداحی

اواخر سال گذشته، خبرهایی در مورد اختصاص بیش از پنج میلیارد تومان برای یاری به پخش کتاب و سی دی ‌های مذهبی از سوی وزارت ارشاد منتشر شد. گفته می‌ شود بخش بزرگی از این یارانه به انتشارات مسجد جمکران اختصاص داشته و بعضا صرف توزیع رایگان سی دی‌ های مداحی و کتاب‌ های دعا شده است. برخی منابع گزارش داده ‌اند، دولت نهم در سال نخست فعالیت خود حدود یک و نیم میلیارد تومان فقط برای پذیرایی از مسافران نیمه‌ شعبان به مسجد جمکران کمک کرده است. سال گذشته نیز بودجه‌ ای میلیاردی صرف آماده سازی پارکینگی در این روستا شد که گنجایش ۲۰ هزار خودرو را دارد. دوازدهم مرداد 88، پایگاه اطلاع رسانی شهرداری قم، از قول معاون خدمات این تشکیلات خبر داد برای جابه جایی مسافران از مرکز شهر قم به جمکران ۳۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شده است. به گفته‌ او، هم چنین «یک‌ هزار و ۵۰۰ نفر از پرسنل و ۳۵ دستگاه از ماشین‌ آلات شهرداری در نیمه شعبان به منطقه جمکران اختصاص می‌ یابند.»

 

فرمانده سپاه ایران در لشکر امام زمان

سال ۱۳۸۴، کتابی با عنوان «دهه ۸۰، دهه ظهور» در ایران منتشر شد که مطابق ادعاهای مطرح شده در آن، امام غایب شیعیان باید حداکثر تا دو سال دیگر ظهور کند. مطابق این روایت، فرمانده سپاه ایران در لشکر امام زمان «مشخصاتی شبیه به احمدی‌ نژاد» دارد. شاید باور به این ادعا بی‌ ارتباط با سخنان احمدی‌ نژاد در مراسم تحلیف نباشد که گفت «دوران جدیدی از شکوفایی و فصل نوینی برای بشریت شروع شده و باید نقش خود را در این دوره بشناسیم و به وظایف خود عمل کنیم زیرا مسئولیت بزرگی به گردن ماست.» و چه بسا بر اساس همین تصورات، احمدی‌ نژاد و نزدیکانش اصرار دارند او به هر قیمتی باید رییس جمهور بماند.

 

مهدویت، «الگوی توسعه سیاسی حکومت اسلامی»

حمایت از موسسه‌ هایی که به موضوع مهدویت می‌ پردازند به جمکران محدود نمی ‌شود. سال 98، برای نخستین بار موسسه‌ ای با نام «مرکز تخصصی مهدویت» نیز در نمایشگاه کتاب تهران حضور پیدا کرده بود. این مرکز، ۶۰ کتاب و نرم‌ افزار امام زمانی در غرفه خود عرضه می‌ کرد. حجت‌ الاسلام مسعودیان، مسئول انتشارات مرکز مهدویت، یازدهم اردیبهشت ۸۹ به خبرنگاران گفت: کتاب ‌های «تا ظهور» و «جهانی شدن و فرهنگ مهدوی» در نمایشگاه امسال ارائه می‌ شوند و کتاب‌ های «مدینه فاضله مهدوی الگوی توسعه سیاسی جمهوری اسلامی» و «مهدی در آینه وحی» از آثار دیگری هستند که تا پایان سال جاری انتشار خواهد یافت. 

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  هیچ آمار دقیقی از میزان واقعی کمک‌ های دولت به موسسه‌ ها و نهادهایی که فعالیت‌ شان به نوعی با امام دوازدهم شیعیان مرتبط است، وجود ندارد.

کمک‌ های دولتی گاه از محل اعتبار هزینه‌ های پیش‌ بینی نشده‌ بودجه جاری تامین می‌ شود، گاه به صورت یارانه‌ خرید کتاب وزارت ارشاد، و گاه در قالب برنامه‌ های توسعه. آن چه مشخص است افزایش مراکز فعال در این حوزه، رشد چشم گیر کتاب‌ هایی است که در این زمینه منتشر می‌ شود.

تاکنون بودجه ای که دولت به ارگان های تبلیغات اسلامتی و داستان امام زمان و غیره اختصاص داده است اگر به عرصه اشتغال اختصاص داده می شد میلیون ها انسان از فلاکت و بدبختی نجات پیدا می کردند. به عبارت دیگر، بودجه ای که حکومت اسلامی به ارگان های سرکوب و تبلیغات اسلامی و غیره اختصاص می دهد سهم و حق مسلم نویسندگان و هنرمندان کشور و نیازهای شغلی، آموزشی و بهداشتی شهروندان و مسایل فرهنگی هاست نه سهم ارگان های سرکوب و تبلیغات ایدئولوژیکی خرافی حکومتی.

 

فیلم هاله نور

حدود دو سال پیش فیلمی در ایران و در خارج کشور توزیع شد که این فیلم، کوتاه زمانی پس از بازگشت احمدی نژاد از اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل گرفته شده ولی ظاهرا برای پخش عمومی نبوده است.

در این فیلم، احمدی نژاد در حالی که وارد خانه آیت الله جوادی آملی از روحانیون محافظه کار ساکن قم شده است دیده می شود. آن ها روی فرش نشسته اند و در حالی که مشغول نوشیدن چای هستند درباره اعتبار اختصاص یافته به حرم جمکران صحبت می کنند. سپس رییس جمهور از سفرش به نیویورک سخن به میان می آورد. او می گوید: «در روز آخر وقتی که من صحبت می کردم یکی از اعضای گروه به من گفت زمانی که تو «بسم الله» را گفتی من دیدم که نوری سبز به سوی تو آمد و در آن قرار گرفتی. من هم این احساس را داشتم. حس کردم که ناگهان فضا تغییر کرد و برای 27 یا 28 دقیقه هیچ کدام از رهبران جهان چشم نمی زدند. من دیدم که مژه نمی زدند و این غلو نیست. آن ها زل زده بودند گویی که دستی آن ها را گرفته بود و چشمان شان را باز گذاشته بود. الحمدالله!»

 

«اگر امام زمان را ببینید از ایشان چه درخواستی خواهید کرد؟»

برای نخستین بار در سه دهه گذشته، یک مقام رسمی در حکومت اسلامی، برای دیدنو صحبت کردن با امام زمان جایزه تعیین کرد. محمود احمدی نژاد، در جشنی کهبه مناسبت نیمه شعبان با حضور خانواده کارکنان نهاد ریاست جمهوری برگزار شده بود،با طرح این پرسش که «اگر امام زمان را ببینید از ایشان چه درخواستی خواهید کرد؟» وعده داد «به 313 نفر که بهترین پاسخ را به این سئوال بدهند از طرف نهاد ریاستجمهوری هدیه ‌ای اهدا می ‌گردد.» او، هم چنین گفت که خود او نیز به صورت جداگانه به همهشرکت کنندگان جایزه ای خواهد داد.

احمدی نژاد، در تشریح پرسشی که طرح کردهبود، اضافه کرد: «سئوال این است که اگر امام زمان (عج) را ببینید و یا مقابل شماقرار گیرد و یا به هر وسیله ‌ای با ایشان ارتباط برقرار کنید چه چیزی می ‌خواهید و چهسئوالی مطرح می ‌کنید.»

به نظر می آید اشاره احمدی نژاد، به 313 نفری که قراراست جایزه «ارتباط با امام زمان» به آن ها اهدا شود، معطوف به روایات و احادیثشیعیان باشد که بر مبنای آن ها تعداد یاران امام دوازدهم که پس از ظهور به او میپیوندند 313 نفر خواهد بود.

هم زمانبا این سخنان احمدی نژاد، سایت خبری رجانیوز هم در مطلبی به تشریح «راه های ارتباطنزدیک تر و صمیمی تر با امام زمان» پرداخت.

 

رفت و آمد امام زمان «به صورت ناشناس» بین مردم

یکی از مراجع تقلید حامی دولت احمدی نژاد، از «رفت و آمد ناشناخته امام زمان در میان مردم»خبر داد. آیت الله جعفر سبحانی، در پاسخ به تعدادی پرسش درباره امام زمان که سایت «مرکز خبر حوزه»، 25 بهمن 1389، آن ها را منتشر کرده، گفت: «معنای غیبت امام این نیست که آن حضرت بهشکل روح نامرئی و یا شعاعی ناپیدا در می ‌آید، بلکه او از یک زندگی طبیعی و آرامبرخوردار است؛ به طور ناشناخته در میان همین انسان ‌ها رفت و آمد دارد.»

او با اشاره به «ارتباط» برخی افراد با امام زمان که آن ها را افراد «مستعد» خطابمی کرد، افزود: «بر خلاف آن چه بعضی می‌ پندارند، رابطه امام در زمان غیبت به کلی ازمردم بریده نیست، بلکه آن گونه که از روایات اسلامی برمی ‌آید، شمار اندکی ازآماده‌ ترین افراد که سری پر شور از عشق خدا و دلی پر ایمان و اخلاص فوق‌ العاده برایتحقق بخشیدن به آرمان اصلاح جهان دارند با حضرتش در ارتباط‌ند.»

این آخوند، هم چنین اضافه کرد که «افراد مستعد، به تفاوت میزان استعداد وشایستگی خود، توفیق درک این سعادت را پیدا می‌ کنند. بعضی از آنان چند لحظه و برخیچند ساعت یا چند روز و جمعی سال‌ ها با حضرت بقیه الله در تماس بوده‌ اند.»

آیت الله سبحانی، این افراد را کسانی توصیف کرد که آن چنان بر بال و پر دانش وتقوا قرار گرفته و بالا رفته ‌اند که هم چون «مسافران هواپیماهای دور پرواز بر فرازابرها قرار می‌ گیرند»، آن جا که هیچ‌ گاه حجاب و مانعی بر سر راه تابش جهان‌ بخشآفتاب نیست، در حالی که دیگران در زیر ابرها و در تاریکی و نور ضعیف به سر می‌ برند.

این مرجع تقلید، در توضیح آن چه «نفوذ شخصیت» امام زمان خواند، گفت: «وجود مبارکامام در پشت ابرهای غیبت نیز این اثر را دارد که از طریق شعاع نیرومند و پردامنهنفوذ شخصیت خود، دل‌ های آماده را در نزدیک و دور، تحت تاثیر جذبه مخصوص قرار داده،به تربیت و تکامل آن‌ ها می‌ پردازد و از آنان انسان‌ هایی کامل ‌تر می‌ سازد. ماقطب‌ های مغناطیسی زمین را با چشم خود نمی‌ بینیم، ولی اثر آن‌ ها روی عقربه ‌هایقطب‌ نما در دریاها، راهنمای کشتی ‌هاست و در صحراها و آسمان ‌ها، راهنمای هواپیماها ووسائل دیگر است. در سرتاسر کره زمین، از برکت این امواج، میلیون‌ ها مسافر راه خودرا به سوی مقصد پیدا می‌ کنند. وسائل نقیله بزرگ و کوچک به فرمان همین عقربهظاهرا کوچک از سرگردانی رهایی می‌ یابند.»

او بر این مبنا، این پرسش را طرح کرد که: «آیا تعجب دارد اگر وجود مبارک امام درزمان غیبت، با امواج جاذبه معنوی خود، افکار و جان‌ های زیادی را که در دور یا نزدیکقرار دارند، هدایت کند و از سرگردانی رهایی بخشد؟»

آیت الله سبحانی، در پاسخ به پرسش خود، چنین جواب می دهد: «نباید فراموش کرد که امواجمغناطیسی زمین، روی هر آهن پاره بی ‌ارزش اثر نمی‌ گذارد، بلکه تنها بر عقربه‌ هایظریف و حساسی که خاصیت آهن ‌ربایی یافته‌ اند و یک نوع سنخیت و شباهت با قطب فرستندهامواج مغناطیسی پیدا کرده‌ اند، اثر می ‌گذارد. بدین ترتیب دل‌ هایی که ارتباطی باامام دارند و شباهتی را در خود ایجاد نموده ‌اند، تحت تاثیر آن جذبه روحانی قرارمی گیرند.»

سخنان آیت الله جعفر سبحانی، درباره رفت و آمد امام زمان به صورت ناشناس در میانمردم و ارتباط برخی افراد با او در حالی عنوان می شود که در سال های گذشته و با رویکار آمدن دولت محمود احمدی نژاد در ایران، مباحث مربوط به مهدویت به یکی از جنجالیترین مباحث فضای سیاسی و رسانه ای این کشور تبدیل شده است.

 

یا علی گفتن خامنه ای هنگام تولد؟!

یا علی گفتن آیت الله خامنه ای هنگام تولد به روایت امام جمعه و تولیت قم، آیت الله سعیدی، یکی از داغ ترین خبرهایی بود که هفته های اخیر در فضای مجازی و ماهواره ای  منتشر گردیده است.

تردیدی نیست که غیرعقلانی بودن و دروغ بودن داستان «یا علی گفتن خامنه ای هنگام تولد» و بیان آن از زبان یک حجت الاسلام بر فراز منبر، بسیار مضحک و خنده دار است.

البته همه داستان ها و روایت هایی که در مورد خدا، قرآن، پیامبران، امامان و معجزات آن ها و ارتباطات شان با نیروهای غیبی و غیره ساخته اند نخست به همین شکل مضحک تولد خامنه ای و یا دیدار او با امام زمان بیان شده و سپس به کتاب ها و اسناد تاریخی نفوذ داده اند و با قدرت عجیب و غریبی شکل مقدس به آن ها داده شده است. سیستم سرمایه داری نیز برای این که مردم مذهبی و خرافی را در اسارت و بردگی خود نگه دارد با هزینه کردن میلیاردها دلار، این داستان ها و روایات جهالت و خرافات را در طول تاریخ بازتولید کرده و به عنوان ابزاری به خدمت خود درآورده است.

انتقال روایات و افسانه های مذهبی از نسلی به نسلی دیگر و تدریس آن در حوزه های علمیه تحت عنوان «علم» فقه، داستان سرایی های دروغین و خرافه پرستی بیش نیستند. اما بازار کسب و کار بزرگ اقتصادی و سیاسی و اجتماعی، برای مفت خوران روحانی و شاهان و درباریان و کاخ نشینان هستند.

برای مثال روایت بعثت، روایتی که در زمان خود محمد دروغی بزرگ به شمار می آمد به طوری که خود پیغمبر حتی جرات بیان آن را نداشت. این روایت ها را بعدها پس از این که محمد به قدرت رسید ساختند حتی قرآن که در واقع به نوعی قانون اساسی حکومت اسلامی محمد بود پس از مرگ او جمع آوری شد و منتشر گردید. در حالی که در روایات آمده است جبرئیل بر پیامبر اسلام فرود آمد و از سوی الله قرآن را به او اهدا کرد؟! بنابراین، شیوه افسانه و اسطوره سازی خرافات مذهبی و یا دروغ گویی از دوران بادیه نشینی و آغاز حکومت و ایدئولوژی اسلامی محمد تا قرن بیست و یکم، هم چنان بازتولید شده است.

افسانه هایی که در طول تاریخ، روحانیون و درباریان برای پیامبران و امامان و خود درست کرده اند بسیار هولناک هستند و شباهت زیادی به فیلم های ترسناک دارند. برای مثال، طبری یکی از اولین تاریخ نویسان نزدیک به دوران رسالت می نویسد که: ابوذر غفاری گوید:

از پیغمبر پرسیدم: «اول بار چگونه یقین کردی که پیغمبر شدی؟»

گفت: «ای ابوذر غفاری من به دره مکه بودم که دو فرشته سوی من آمدند یکی بر زمین بود و دیگری میان زمین و آسمان بود، و یکی شان به دیگری گفت: این همان ست.»

دیگری گفت: «همان ست؟»

گفت: «او را با یکی وزن کن.» و مرا با یکی وزن کردند که بیش تر بودم.

پس از آن گفت: «او را با ده تن وزن کن.» و مرا با ده تن وزن کردند و بیش تر بودم.

آن گاه گفت: «او را با صد تن وزن کن.» و مرا با صد تن وزن کردند و بیش تر بودم.

آن گاه گفت: «وی را با هزار تن وزن کن.» و مرا با هزار تن وزن کردند و بیش تر بودم.

یکی شان به دیگری گفت: شکم او را به شکاف و شکم مرا به شکافت.

آن گاه گفت: «دل او را برآر» یا گفت: «دل او را به شکاف و دل مرا به شکافت و قطرات خون از آن بر آورد و بیفکند.

آن گاه دیگری گفت: «شکم او را بشوی و قلبش را بشوی.» آن گاه آرامش را بخواست که گویی صورت گربه ای سپید بود و آن را به دل من نهاد و گفت «شکم او را بدوز» و شکم مرا بدوختند و مهر نبوت میان دو شانه ام زدند و برفتند و گویی هنوز آن ها را می بینم.» (جلد سوم، ص852)

یا این که تبلیغ زنده بودن امام دوازدهم شیعیان پس از هزار سال؟! بنابراین، تولید روایت «یا علی» گفتن خامنه ای هنگام تولد توسط آخوند سعیدی، چندان داستان عجیب و غریبی در حکومت جهل و جنایت و ترور اسلامی نیست. حکومتی که سرانش در یک چشم به هم زدن مساله «شرعی را غیرشرعی» و «غیرشرعی را شرعی» و «حلال را حرام» و «حرام را حلال» اعلام می کنند؛ تغییر رنگ می دهند؛ و به هر ترفندی و جنایتی متوسل می شوند تا قدرت خود را حفظ کنند، تعجب آور نیست که رهبرش بلافاصله هنگام تولد «یا علی» بگوید و قابله اش را دچار شوک سازد؟! بنابراین، این رهبر حکومت اسلامی، از همان لحظه ای که چشم به جهان گشوده رعب و وحشت آفریده و با رعب و وحشت و کشتار نیز چشم از جهان فرو خواهد بست.

اما در حال حاضر، سران حکومت اسلامی در بالاترین سطوح سران و مقاماتش دچار بحران فزاینده ای شده اند و کشمکش و شکاف شان نیز روزبروز عمیق تر می گردد. از این رو، دیگر خدا، قرآن، محمد، علی، امام زمان و هم چنین طلسم و جادو و تسخیر اجنه و به طور کلی توجیهات غیبی خرافی مذهبی، بیش از این برای حفظ قدرت مافیایی شان کارساز و معجزه آفرین نیستند.

bahram.rehmani@gamil.com

پنج شنبه پانزدهم اردیبهشت 1390 – پنجم می 2011

ادامه دارد

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.