اعلام مواضع شبکهء سکولارهای سبز ایران در مورد «انتخابات آزاد»

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

اعلام مواضع شبکهء سکولارهای سبز ایران در مورد «انتخابات آزاد»

از آنجا که مسئلهء «انتخابات آزاد» از جانب شخصیت ها و گروه های مختلف، با تعبیرات و تعاریفی گوناگون، مطرح شده و ابهامات متعددی را ـ که اغلب راه به وارونه سازی معنای واقعی انتخابات آزاد می برند ـ آفریده است، شورای هماهنگی شبکهء سکولارهای سبز بدینوسیله درک و تعریف خود از این اصطلاح را برای رفع هرگونه سوء تفاهمی به شرح زیر اعلام می دارد:

۱. هدف شبکهء سکولارهای سبز، همچنان و همواره، انحلال حکومت اسلامی بهر صورت ممکن، برای برگرداندن حاکمیت به مردم و تعیین قانون اساسی جدید و حکومت سکولار ـ دموکرات برآمده از آن از طریق برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه است.

۲. شبکه ما امر «انتخابات آزاد و منصفانه» را تنها مشروط به اجرائی شدن کلیهء پیش بینی های مندرج در مادهء ۲۱ بیانیهء جهانی حقوق بشر و اعلامیهء ۱۵۴ نشست شورای بین المجالس در پاریس، مورخ ۲۶ مارس سال ۱۹۹۴، درک کرده و می پذیرد.

۳. در عین حال، ما «انتخابات آزاد و منصفانه» را نه «هدف» و نه «استراتژی» مبارزه علیه حکومت اسلامی می دانیم و آن را صرفاً «وسیله» ای دموکراتیک برای آگاهی یافتن از ارادهء آزادانهء ملت می دانیم که لزوماً حاصل پیروزی نیروهای اپوزیسیون مبارزه کننده علیه این رژیم استبدادی است.

۴. همچنین ما معتقدیم که در هیچ انتخابات آزادی نمی توان پرسش هائی را طرح کرد که با مفاد اعلامیه حقوق بشر در تغایر و تضاد باشند. مثلاً، پرسش از اینکه «جمهوری اسلامی آری یا نه؟»، با توجه به تجربهء عینی و عملی خونین سی و سه سال گذشته، که کلیت این رژیم را در تضاد با آن اعلامیه قرار می دهد، پرسشی ضد حقوق بشر است.

شورای هماهنگی سکولارهای سبز ایران برای آزادی و دموکراسی

یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۱ـ اول ماه آوریل ۲۰۱۲

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.