jalal ijadi 01

آستانه هشتم مارس 2015 !

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

jalal ijadi 01

اسماعیل هوشیار

روز جهانی زن هر ساله در روز هشتم مارس برگزار می‌شود . این روز، روز بزرگِ برپایی جشن‌هایی برای دستاوردهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی زنان است . این روز در ابتدا به عنوان یک رویداد سیاسی سوسیالیستی در بین احزاب سوسیال آمریکا٬ آلمان و اروپای شرقی آغاز شد، اما بعدها در فرهنگ بسیاری از کشورها جوهر سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی ، خودش را از دست داد و آمیزه‌ای از روز مادر و ولنتاین شد….

سال گذشته بعد از پایان روز جهانی زن یعنی هشتم مارس 2014 که انبوهی شعار دادیم و دور هم حالشو بردیم و برگشتیم خانه….تا امسال اتفاقات زیادی افتاد . جانم برایتان بگوید که کار واقعی و جدی از روز نهم مارس برای مردان آغاز شد . وقایع مهمی که در سنگر زنان طی سال گذشته اتفاق افتاد را ، باید خود زنان بازگو یا نتیجه گیری کنند . من ترجیح میدهم تا راندمان عملی کار مردان را اشارتی کنم !

یکی ازمهمترین کارهای مردان طی سال گذشته ، مهندسی و ظهور داعش درخاورمیانه بود . خود داعش چیدمانی کاملا مردانه داشت . بهترین راندمان کاری را در توحش و جنایت ارائه کردند . آنها به زنان هم اجازه دادند تا برده شوند و در تابلوی جهاد نکاح ، نقشی ایفا کنند . در نقطه مقابل راندمان زنان کوبانی هم کاملا مشهود بود . مذاکرات مهم و حساس اتمی غرب و حکومت اسلامی ایران به شکلی مردانه ادامه پیدا کرد و هنوز ادامه دارد. حدود 90 درصد ازسنگرهای سیاسی مربوط به مردان، همچنان مردانه باقی ماند. سال گذشته وظایف زنانه ومردانه دستخوش تغییراتی کیفی و حتی کمی نشد . حادثه تروریستی و مردانه هفتم ژانویه 2015 در پاریس یکی دیگر از کارهای مردان است !

سرنوشت اتحادیه اروپا هم یکی دیگر از قدمهای مردانه سال پیش است . اتحادیه اروپا از ابتدا قرار بود قدرتی اقتصادی و سیاسی شود در مقابل چین و آمریکا….! ولی بعدها با همت و تلاش مردان ، سرنوشت اتحادیه خیلی شکل مسخره پیدا کرد . اتحادیه که به 2 گروه اقلییت وام دهنده و اکثریت وام گیرنده تقسیم شده ، حالا حدود 3 کشور قوی وام میدهد و بقیه وام میگیرد و باید نزول همان وام را پس بدهد ! یعنی در داخل اتحادیه بخش قوی سوار بخش ضعیف شده و اساسا فراموش کرد که قرار بود با چین و آمریکا رقابت کند . آنها مشغول تناول خودشان است !

ای زنان جهان ، در آستانه روز جهانی زن درسال 2015 راندمان مخرب مردان جای مو شکافی بیشتری دارد که در این مختصر نمیگنجد ! جنایات مردانه درسطح دولتی فقط سرعتش زیاد شد . مردان در نقاط مختلف با هم مسابقات جنایت گذاشته اند . در ایران اسلامی جنایت دولتی اعدام و قصاص ادامه دارد . شش نفر سنی مذهب را در اوج مذاکرات مردانه اتمی اعدام کردند ! گردن زدن سه محکوم به اعدام درسه شنبه سوم مارس در عربستان سعودی… از آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی حکم اعدام را در باره ۳۸ تن از محکومین سعودی و خارجی به مرحله اجرا گذاشته است ! حکم قصاص اسید پاشی توسط مردان مسلمان در ایران اجراء شد و در کنارش به مسیح علینژاد جایزه ای کاملا مردانه دادند ! درهند وپاکستان تجاوز گروهی مردان شکلی فراگیر پیدا کرده وبه موضوعی تفریحی تبدیل شده است. اختلاس میلیاردی مردان درایران اسلامی به شکل سریالی ادامه دارد ، اسرائیل به شکلی مردانه در پارلمان آمریکا سخنرانی کرد ، اوباما مثل یک مرد جوابش را داد که چائیدی…

( موضوع سخنرانی جنجالی نتانیاهو در مجلس آمریکا ، صرفا و فقط یک ژست تبلیغاتی بود . به طوری که رسانه های داخلی اسرائیل هم این حرکت را پوشش ندادند تا در انتخابات پیش روی اسرائیل از حالا تاثیری نداشته باشند . مقامات آمریکا هم حرفهای اسرائیلی را جدی نگرفتند ! دولت اسرائیل فرزند ناخلف غرب در خاورمیانه است و کاملا غیرواقعی است که از غرب بیشتر به فکر منافع خود غرب باشد . موضوع اتمی که نتانیاهو روی آن سوار شده و مانور میدهد ، از اساس بهانه ای بیش نبوده و نیست . دولت اسرائیل بروی زرادخانه اتمی چمبره زده و حتی اگر حکومت اسلامی هم توانایی یک بمب اتمی پیدا کند ، آنها متقابلا 40 برابر زورشان بیشتر است . این وسط عکس العمل نیروهای خارج از نظام مسخره بود ، عمده نیروهای مخالف خارج نظام با شاغول سیاستهای غرب تنظیم میکنند . پدیده ای به نام اپوزسیون ایرانی که در زمین سیاست و جامعه ، تاثیرگذار باشد ، عملا وجود خارجی ندارد . این در همان جنبش عمومی خرداد 1388 به همه ثابت شد که نیروی مخالفی که هیچ رابطه مستقیم و ارکانیگی با عنصر اجتماعی ندارد ، قطعا درک درستی هم از شرایط سیاسی و اجتماعی موجود ندارد و نمیتواند حتی یک قدم در سازماندهی جامعه نقشی داشته باشد ! نیروی مخالف خارج از کل سیستم یا برانداز البته وجود دارد که اسمش اپوزسیون به صفت تاثیرگذاری نمیتواند باشد. )

الان وضع همین است که مختصر ومفید گفتم . درآینده قرار است تا خانم کیلنتون کاندید ریاست جمهوری سیستمی کاملا مردانه در آمریکا شود . زنان مجموعا حضورشان عطف به اراده مردان است . زنانی قوی که نقشهای مردانه خوبی در کلوپهای مردان بازی میکنند ، زیاد نیستند ! مارگارت تاچر از انگلیس ، خانم مرکل از آلمان ، خانم لوپئن از فرانسه ، خانم کلینتون از آمریکا وتعدادی دیگر….که به عنوان بهترین بازیگر زن در نقش مرد ، لایق اسکار هستند ! در کشورهای عمدتا اسلامی یا جهان سوم که ، اساسا هنوز به نقطه دادن همین نقش سمبلیک به زنان نرسیده اند ! اسم زن مترادف است با ابعاد و شکل تن و بدن لخت ! خلاصه اینکه از سال گذشته تا روز جهانی زن در سال 2015…خیلی وقایع سیاسی پیش آمد که ربطی به زنان ندارد . همان یک روز جهانی را در هشتم مارس قدر بدانید و تبریک و حالشو ببرید !

 

اسماعیل هوشیار

ششم مارس 2015

 

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.