حادثه شهر مکه و اعتبار مراسمی به نام حج!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

mohamad ami mehrassaمحمد علی مهرآسا

در مراسم حج، حاجیان روز عرفه طواف مکعب سیاهی به نام کعبه را می کنند و روز عید قربان همگی مقیم چادرهای تپه ی عرفات می شوند تا بقیه مراسم را به جا آورند، یکی از این مراسم  «رمی ی جمرات» نام دارد که هر حاجی باید عدد معینی سنگ به سوی شیطان موهوم پرتاب کرده و مانند بچه ها بازی کنند.

سابق تنها یک ستون کم قطر بود که اغلب سنگها به آن اصابت نمی کرد و حاجی مجبور بود کار را تکرار کند. و اگر کسی در حول و حوش ستون راه می رفت این سنگهای شیطانی به او می خورد و او را زخمی یا حتا می کشت. دولت عربستان سعودی برای جلوگیری از این حوادث سالهاست دیواری بسیار بلند به مانند سدهای آبی در پشت آن ستون درست کرده و آنگونه حوادث را از بین برده است. اما مدتی است به یمن وجود حکومت اسلامی شیعه ایران هر سال در ایام حج که در اسلام عبادت بزرگی محسوب میشود، اتفاقات غیر منتظره به وجود می آید و عده ای از ابلهان طواف کننده می میرند. چند سال پیش به دستور خمینی در صحرای عرفات به نام برائت از مشرکین شروع به تظاهرات سیاسی کردند و مرگ بر اسرائیل و آمریکا سردادند که کاملاً مخالف عبادت و طواف است و پلیس عربستان مجبور به مداخله نظامی شد و چون ایرانیان مقاومت مذبوحانه کردند، پلیس تیراندازی کرد و حدود 400 حاجی خمینی پرست به دیار باقی شتافتند.

امسال نیز در رمی جمرات حدود 2000 نفر کشته و زخمی شده اند. و مطابق آنچه که من از فیلم حرکت زائران دیدم حادثه را به چیزی بجز حماقت و بلاهت مردان خدا نمی توان تعبیر کرد.

این حادثه هیچ ارتباطی به دولت سعودی ندارد و تنها نادانی و تعجیل حاجیان سبب این فاجعه بود.  زیرا به محض باز شدن دروازه آهنینی که شش متر طول داشت و همه به راحتی می توانستند از آن عبور کنند، مسلمانان نادان مثل اینکه کوپون بنزین یا آش نذری پخش می شد، چنان هجومی بردند که زودتر از دیگران شیطان را له و لورده کنند، این تعداد در زیر پاهای دیگر افراد طواف کننده و حاجیان الله، راه آخرت پیش گرفتند.

تنها گناه و جرم حکومت عربستان این است که چون این مراسم برایش سودآوراست و ثروت تولید می کند، هر سال به تعداد سهمیه کشورها می افزاید و تعداد جمع شدگان درشهر مکه را مرتب بالا می برد. به این دلیل مجبور است مرتب خانه های دور حرم را بخرد و ویران سازد و به وسعت بیت الحرام بیفزاید. در نتیجه جرثقیل غول پیکر و لازمی در حرم قرار می دهند که باباد و طوفان چپه می شود و حدود 400 نفر را کشته و زخمی می کند و…

اما متأسفانه کارگردانان مراسم حج نمی دانند که حاجیانی که از هر کشوری به سوی مکه می روند، 85% شان از روستائیان بی سواد و فاقد شعور اجتماعی اند.

به من هرچه دلتان خواست ناسزا نثارکنید؛ ولی من سخن خودم را بی پرده و عیان می گویم و می نویسم. دین اسلام  آئینی است که انسان را از زندگی خوب و درست محروم کرده و به امید بهشت واهی و حوریان لخت و عور پس از مرگ، این دنیا را برای باورمندانش به یک جهنم تبدیل کرده است. چرا خدای اسلام را باید روزی 34 بارسجده کرد و هر روز دعا و مناجات نثارش نمود؟ چرا سالی 30 روز باید روزه گرفت؟ چرا باید به حج رفت و به دور مکعبی سیاه که سنگ بی ریخت و قواره سیاهتری را در آن نهاده اند چرخید و له له زد؟ این یادگار همان بت پرستی نیست؟ این خدائی که این اندازه خودخواه و مستبد و خودشیفته است که از من روانه 34 بار سجده می طلبد، برای لای جرز خوب است. من مخلوق چنین موجودی نیستم. گرچه می دانم و 100% مطمئنم که وجود ندارد و اوهام و حقه بازی و شارلاتانیزم انسانهای خود پیامبر شناخته آن را ساخته است؛ و به قول مارکس خدا انسان را خلق نکرد، بلکه انسان خدا را خلق کرد! ولی این سخن را تکرار می کنم که من مخلوق الله، یهوّه، پدر آسمانی و آهورا مزدا نیستم.

به همین دلیل معتقدان اسلام به ویژه زوّاّر بیت الله دراکثریّت چون بیسواد و عامی اند، از نظر فهم و شعور نیز کمیتشان می لنگد و گرنه باید می اندیشیدند که در این عصر و زمانه که بر روی کره مریخ ماشین ساخت بشر مشغول کند و کاو است و مرتب به زمین علامت و اطلاعات می فرستد، نماز و روزه و حج و دعا و زیارت جز اتلاف وقت و اثبات حماقت چه چیزی را نشان می دهد و ثابت می کند؟

کسی که از روزی زن و فرزند می برد و خانواده را در تنگدستی نگه می دارد و خود به زیارت مسجد الحرام می رود، و پول لباس و غذای خانواده را خرج یک دستور غلط و موهوم و بی خاصیت و آشغال می کند، البته هرچه در این راه بر او بگذرد و برسرش آید عین ثواب است و او مستحق چنین صوابی است. من خود در بچگی این درد را حس و آزموده ام و پدر من که فرزند بزرگش من، کلاس سوم ابتدائی بودم و مادرم بچه شیرخوار بر سینه اش بود، ما را به امید خدای کعبه ول کرد و از راه زمینی به زیارت بیت الله شریف مشرف شد؛ و شش ماه در سفر بود و در برگشت نیز سه شبانه رز ولیمه به مفت خورها داد و مارا به درستی درتنگنا و فقر گذاشت.

اما سخن من با خدائی است که طبق دین اسلام و کتاب قرآنش صاحب کعبه است و ابراهیم موهوم و لاوجود چنین بتخانه ای را برای او ساخته است. این الله که نمی تواند در مراسم عبادت بندگانش از افتادن و چپه شدن جرثقیلی که مشغول تعمیر خانه اش بود جلوگیری کند، چگونه از سلامت من و دیگر خدا پرستان و آن حاجیان می تواند حفاظت کند؟ من حتا عکسی را دارم از خانه خدا به هنگام باران فراوان چند سال پیش عربستان که سیل وارد حرم شده و تا یک متری کعبه آب بالا رفته است. یعنی خدا، کعبه را ازدست سیل نیز نجات نداده است.

در ضمن من هنوز نمی دانم اگر ابراهیم خلیل الله طبق نوشته تورات و قرآن بتشکنی کرد و تمام بتهای کعبه را شکست و کارش را به گردن بت بزرگ گذاشت و به این دلیل مردم به ابراهیم گرویدند و یکتاپرست شدند، چگونه دوباره این مکعب بتخانه شد و محمد نیز مجبور به بت شکنی گشت؟ می بیینید که تمام داستانهای تورات و انجیل و قرآن عاری از واقعیّت بوده و دروغند؟

این الله شما مؤمنان و مسلمانان نه در مراسم چندین سال پیش خمینیست های ایرانی درعرفات که به نام «برائت از مشرکین» تظاهرات به راه انداختند و 400 کشته دادند؛ و نه در این چند روز که جرثقیل سقوط کرد و دویست نفر را کشت؛ و نه در توحش حاجیان برای سنگ زدن به شیطان که با آرنج به سینه هم می زدند که زودتر شیطان را فراری دهند و در حدود 2000نفر کشته شده اند،

توانست جلو فاجعه ای که در بیت الله یعنی خانه خدا روی داد کاری بکند و جلو کشتار را بگیرد!

پس شما مؤمنان عزیز که حتا در کالیفرنیا مسجد ساخته اید که در آن عبادت معروف قنبلم به هوا انجام دهید، باید دستکم در خلوت خود بیندیشید که چرا دنیائی که تنها یکبار در آن زنده ایم را باید به جهنمی تبدیل کنیم که پیامبران دروغگوی جاهطلب در مغز معیوبشان ساخته اند.

در این فاجعه دولت عربستان سعودی مطلقاً مسئول نیست مسئول اصلی دهاتی های ایرانی و دیگر کشورهای اسلامی هستند که با پول مفت یارانه دولتی به حج رفته اند تا خدا آنهمه گناه دزدی و دروغگوئی و فساد اخلاقشان را ترمیم کرده و از بین ببرد.همچنانکه در ایران هیچ نوع قانونی را رعایت نمی کنند و مثلاً راهنمائی و رانندگی بلبشوئی است که هیچ افسر راهنمائی عقلش قد نمی دهد که این مردم را چگونه با این قوانین آشنا سازد و ترافیک را دستکم 10% معقولانه وهمانند کشورهای متمدن کنند. پس نه با آین نامه تغییری در شعوراجتماعی این جماعت رخ می دهد و نه در اوضاع ایران سامانی به وجود می آید. طبق اخبار رسیده از منابع موثق 300 نفر از ایرانیان به هنگام هجوم لاشعورانه حجاج از رفتن به رجم شیطان، یا منصرف می شوند یا آنرا به وقتی دیگر موکول می کنند؛ در نتیجه از همان راه که آمده اند برمی گردند و با ازدحام میلیونها حاجی مواجه می شوند.  

یعنی ار همان راهی که آمده بودند در جهت عکس حرکت دیگرحجاج شروع به پیشروی می کنند در نتیجه این فاجعه را به وجود می آورند. باید قبول کرد که ایرانیان در هرکاری تابع عجله هستند و خودشان با زرنگی می خواهند قبل از دیگرانی که تو نوبتند به محل معهود برسند. اینان در تمام دنیا همین رویه را دارند به طور مثال در همین کالیفرنیا که آمریکائیها و دیگران در صف می ایستند که نوبتشات بشود, ایرانیها حقه ای می زنند و خود را به جلو صف مثلا سینما می رسانند که زودتر بلیط را بگیرند و جای مناسب نصیبشان شود. یعنی یکی را در جلو صف گیر می آورند که آشنای سی سال پیش است؛ با او چاق سلامتی می کنند و کنارش می ایستند و با نوبت او خود نیز نوبت را با حقه اشغال می کنند. و در بیشتر موارد هم مورد تمسخر مردم ایستاده در صف قرار می گیرند. در ضمن می بینید که در این کشتار عربی، شمار ایرانیان از دیگر کشورها بیشتر است. واین دو علت دارد:

1- تعداد ایرانیان حج رفته از دیگر کشورها به مراتب بیشتر است. 2- به هیچ وجه رعایت قانون و نوبت را نمی کنند و حتا با آرنج به سینه پهلو دستی میکوبند که خود جلو افتند.(نقل از خسی در میقات جلال آل احمد)  

اما نکته ظریف و خنده دار در این فاجعه سخنان سران حکومت ایران است که به علت دشمنی با خاندان سعودی تقصیر را به گردن دولت عربستان انداخته اند. علاوه بر سخنان هجو خامنه ای، دادستان کل کشور گفته است:« حادثه منا را در مجامع و دادگاه های بین المللی پیگیری می کنیم»

این هم یک نوع بلاهت دیگر؛ چون من فیلم را دیدم و می دانم هیچ تقصیر و جرمی متوجه دستگاه حکومت سعودی نمی شود و تنها لاشعوری و نفهمی مردان خدا در عجله برای زود رسیدن باعث این مصبت شد.

کوتاه سخن اینکه تمام اینگونه مصائب ناشی از دین اسلام و اعتقاد شدید مسلمانان است که نمی توانند دست از این آئینی که آنها را در دنیا در پائینترین مرحله زندگی قرار داده و تمام کشورهای اسلامی قشری بدبخت و فاقد تمدن روزند، دست بکشند و یا دستکم آن را در ذهنشان رقیق کنند.

کالیفرنیا    دکتر محمد علی مهرآسا       27/9/2015

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.