اتحادیه کارگری ترانسپورت سوئد،سازمان سراسری کارگران سوئد:

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

 ما خواهان احترام به حقوق بشر و آزادی فعالیت اتحادیه ای در ایران هستیم!     
ال.او و اتحادیه کارگری ترانسپورت به کرات علیه اعدام های بی پایه قضایی و زندان، آزار و اذیت که در ایران اتفاق می افتد اعتراض کرده و آن را محکوم کرده اند. رشته های شغلی بسیاری از فشار رژیم آسیب می بینند: رانندگان، معدنچیان، معلمان، پرستاران، خبرنگاران و وکلا. فعالین اتحادیه ای در این مشاغل که برای تشکیل تشکلهای مستقل و آزاد مبارزه میکنند بطور ویژه ای تحت این فشار قرار دارند.

خصوصی سازی های بخش دولتی، معادن و بخش تولید شرایط کاری در بسیاری از عرصه های شغلی را بطور چشمگیری بدتر کرده است. عدم پرداخت دستمزدها و حقوق بازنشتگی عادی شده و سیستم پرداخت حقوق ایام بیکاری کار نمیکند. این شرایط به اعتراضات و اعتصاب های سراسری درشش ماهه اخیر منجر شده و این توسط رژیم با نیروهای انتظامی پاسخ میگیرد. بسیاری از رهبران اتحادیه ای که در این اعتراضات دخیل بوده اند مورد بازجویی قرار گرفته و به اتهام اخلال در نظم عمومی محاکمه و زندانی میشوند.
پاسخ رژیم به اعتراضات اتحادیه ای به کاربردن خشونت بوده است. بسیار روشن است که رژیم ایران حقوق پایه ای بشر و مقاوله نامه های پایه ای سازمان جهانی کار را رعایت نمیکند. ال.او و اتحادیه کارگری ترانسپورت خواهان جلب توجه به مواردی است که آزادی های فعالین اتحادیه ای به انحاء مختلف از آنان سلب شده است.
محمود صالحی، از مؤسسین انجمن صنفی کارگران خباز(سقز)، چند روز قبل از اول ماه مه دستگیر شد و بعد از 32  روز به خاطر وضعیت وخیم کلیوی از زندان آزاد شد. ایشان از کمک های پزشکی و دارویی در زندان برای مقابله با بیماری کلیوی  محروم بوده و شرایط سلامتی ایشان چنان بحرانی بود که مسئولین زندان در مورد سلامتی او از خود سلب مسئولیت کرده و او را با قید ضمانت آزاد کردند.
بهنام ابراهیم زاده، که ال.او و اتحادیه کارگری ترانسپورت قبلا در مورد او گزارش کرده اند هنوز هم در زندان بند 2 رجایی شهر، “بند دارالقرآن”، که در آن زندانیان مجبور به انجام ضوابط سخت مذهبی از جمله خواندن قرآن و انجام 5 وعده نماز میشوند، بسر میبرد. به بهنام اجازه تماس با خانواده و پسر تحت درمان سرطان اش داده نشده و از درمان صدمات شکنجه محروم بوده است. بعد از بروز اختلاف با مسئولین زندان بهنام مورد ضرب و شتم مأمورین  قرار گرفته و به سلول انفرادی منتقل شد و هیچ گونه اطلاعاتی راجع به سلامتی ایشان در دست نیست.
جعفر عظیم زاده، دبیر هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران بخاطر فعالیت های اتحادیه ای به اتهام تشویش اذهان عمومی و اخلال در نظم عمومی به 6 سال زندان محکوم شده است،  او هم اکنون به همراه شاهپور احسانی راد، دیگر عضو هیئت مدیره این اتحادیه نیز در بازداشت به سر می برد و هنوز از وضعیت آنان اطلاعی در دست نیست.
ابراهیم مددی و داود رضوی از سندیکای کارگران شرکت واحد بعد از 22 روز زندان با وثیقه آزاد شده اند.
علاوه بر این ده ها فعال اتحادیه ای بخاطر اقدام به برگزاری مراسم اول ماه مه در زندانهای مختلف ایران بسر میبرند.
 ال.او و اتحادیه کارگری ترانسپورت با نگرانی زیاد شکار وحشیانه دگراندیشان توسط رژیم ایران و واکنش سیستم قضایی ایران مبنی بر محاکمه های بدون پایه قضایی را دنبال میکند. تعداد اعدام ها بعد از روی کار آمدن روحانی از سال 2013  بطور چشمگیری افزایش پیدا کرده است، بر عکس آن چیزی که او قول داد.
همزمان مایلیم که بگوییم که فعالیت های ما هم نتایج مثبت خود را دارد. بنا بر اطلاعات کمپین های بین المللی اتحادیه ها و مبارزات دیگر نقش مهمی در آزادی رضا شهابی و دیگر فعالین اتحادیه ای داشته است. حمایت های بین المللی نقش تعیین کننده ای در امکان معالجه رضا شهابی در بیمارستان داشته است.
ال.او و اتحادیه کارگری ترانسپورت می خواهد :
•         توقف همه اعدام ها
•         آزادی همه زندانیان اتحادیه ای و سیاسی
•         توقف رفتار وحشیانه با دگراندیشان و احترام به حقوق بشر
•         تشکیل یک کمیسیون بین المللی حقیقت یاب برای تحقیق شرایط زندانیان اتحادیه ای و سیاسی در ایران و تحقیق در مورد موارد مرگ قبلی در زندان ها
اتحادیه کارگری ترانسپورت سوئد
سازمان سراسری کارگران سوئد
استکهلم
4 ژوئن 2015
 

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.