همجا و جدل

ما خواهان صلح در منطقه و در جهان هستیم و حمله به پیشمرگۀهای حزب دمکرات کردستان ایران را محکوم می کنیم

4 سال گذشته
463 بازدید

مشاهده تصویر

Loading

+ لیست علاقه

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=16286

لینک کوتاه

QR Code For:  ما خواهان صلح در منطقه و در جهان هستیم و حمله به پیشمرگۀهای حزب دمکرات کردستان ایران را محکوم می کنیم

حمله به پیشمرگۀهای حزب دمکرات کردستان ایران را محکوم می کنیم

  ما خواهان صلح در منطقه و در جهان هستیم،

 

در شرایطی که آتش جنگ بخش بزرگی از خاورمیانه را فرا گرفته است و هر روز صدها نفر از مردمان این منطقه در اثر سیاست‌های سرمایه‌داری و کشورهای وابسته به آنان  جان خود را از دست می‌دهند خبر حمله حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.کا.کا) به پیشمرگه های حزب دموکرات کردستان ایران در دامنۀ  “شاه کوه” در منطقۀ “برادوست”، که باعث کشته شدن قادر کریمی و زخمی گردیدن سه پیشمرگۀ حزب دمکرات کردستان ایران شده است، تأسف عمیق ما را برانگیخت.

 

از نظر ما هیچ انسانی مجاز به آزار دادن، شکنجه کردن و کشتن انسان دیگری نیست. به ویژه برادرکشی بین مردمان کردغیر از دامن زدن به ناامنی و ریختن آب به آسیاب امپریالیسم، نتیجه ای ندارد. این رفتارخیانت به بشریت وبه مردم بی گناه محسوب می‌شود و زمینه را بیش از پیش برای توسعه سیاست‌های سرمایه داران جهانی و دست نشاندگان آنان مانند؛ جمهوری اسلامی، داعش،عربستان سعودی و اسرائیل در منطقه فراهم می‌سازد.

 

امروز خاورمیانه بزرگ‌ترین بازار خرید اسلحه در جهان شده است؛ هر درگیری نظامی دیگری در این منطقه حساس تنها در جهت ترویج بازار فروش تولیدکنندگان و بازرگانان اسلحه و جنگ‌افزارهای خانمان‌سوزخواهد بود و بی‌تردید استقلال و آزادی مردمان را مورد تجاوز قرارخواهد داد و حکومت‌های استبدادی و دیکتاتوری را تقویت کرده و در این رهگذر فرهنگ و تمدن‌های ما را تخریب خواهد نمود.

 

همه هم‌میهنان ما و نیز هم میهنان کرد ما باید همچون بقیه مردم جهان در شرایط امن و صلح و پیشرفت فرهنگی و آموزشی و با حق دگراندیشی و با برخورداری از عدالت و آزادی و دموکراسی و استقلال در چارچوب سرزمین ایران زندگی کنند.

 

متأسفانه  نظام ضد انسانی حاکم بر میهن ما سال‌هاست که این حقوق را پایمال می‌کند. کوشش همه مردمان ایران باید در جهت گذار از جمهوری اسلامی و بر کناری حاکمیت ولایت فقیه، برای دستیابی به یک دموکراسی پایدار باشد تا از تمرکز قدرت و ثروت در دست مشتی دزد و آدمکش در ایران جلوگیری به عمل آید.

 

هبستگی ملی جمهوری‌خواهان  ایران از تداوم دوستی مردمان کرد با یکدیگر و مردمان دیگر، پشتیبانی می‌کند و در عین حال هر گونه تجاوز به حقوق کردها و مردم ایران را بر نمی‌تابد و با قاطعیت محکوم می کند.

هبستگی ملی جمهوری‌خواهان  ایران

 

شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴ – ۳۰ می‌‌ ۲۰۱۵

Facebook Comments

فایل های پیوست این مطلب

ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما