esmail nooriala 01

آغاز حل مشکلات داخلی !

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

esmail nooriala 01

اسماعیل هوشیار 

از نظر سیاسی تمامی مولفه های داخلی اعم از سبز و سرخ و بنفش و مردم….باید به رسمییت شناخته شوند . به عبارتی دیگر پدیده ای به نام دشمن معنی نخواهد داشت. موسوی وکروبی که جای خود دارد، رضا پهلوی ومسعود رجوی و کمونیستها هم به صف دوستان ملحق باید بشوند و یا حداکثر با هم در سیاست رقابت میکنند ، اگر سیستم چنین ظرفیتی دارد این گوی و این میدان….

به گزارش رادیو فردا ، رهبر جمهوری اسلامی روز چهارشنبه 27 می 2015 در یک سخنرانی تاکید کرد که مسئله غرب و آمریکا با ما به برنامه هسته‌ای محدود نمی‌شود و به گفته او غیر از مسئله هسته‌ای «سریال‌های دیگری نظیر حقوق بشر» نیز در انتظار جمهوری اسلامی است . وب‌سایت رسمی رهبر جمهوری اسلامی، آیت‌الله علی خامنه‌ای، روز چهارشنبه، ششم خرداد، در جمع نمایندگان مجلس ایران همچنین با تاکید بر این که مواضعش در مورد مذاکرات اتمی و مسئله هسته‌ای همان مطالبی است که «علنا» اظهار کرده، خواستار آن شد که تیم مذاکره‌کننده اتمی ایران بر این «مواضع پافشاری کنند».وی گفت: «در چارچوب مسائلی که با آمریکا، غرب و صهیونیسم داریم، غیر از موضوع هسته‌ای، مسائل پی‌درپی دیگری همچون حقوق بشر را نیز پیش‌بینی می‌کنیم.»آقای خامنه‌ای اضافه کرد: «اما اگر بر توان داخلی متمرکز شویم و مشکلات داخلی را حل کنیم، حل این مسائل نیز آسان خواهد شد.»

 اظهارات بالا توسط خامنه ای نکاتی جالب دارد . من هم با خامنه ای موافقم که به جز موضوع هسته ای زنجیره ای از مسائل روی میز عظما خواهد رفت . این همه چانه زدن و عقب و جلو کردن ، همین معنی را میدهد . موضوع سلاح هسته ای فقط بهانه ای قوی برای خوراندن جام زهر است . نکات جالب سر حل و فصل مشکلات داخلی است ، که خامنه ای قرار است حل کند ، تا مسائل دیگر موضوعییت نداشته باشد . این مسائل داخلی چیست یا کیست ؟

مهمترین آن حل و فصل مشکلات یا بن بست مطلق اقتصاد داخلی است . بنا به شرایط جدید منطقه و جهان، 1000 عظما هم جمع شود نمیتوانند جدا از جامعه جهانی معجزه ای کند . اگر خامنه ای بدون وصل شدن به زنجیره جهانی و با همین سیستم اقتصادی الیگارشی موجود ، توان حل مشکلات اقصادی را دارد ، این گوی و این میدان….

از نظر اجتماعی مردم باید نفس راحت بکشند و آب بازی و تمامی بازیها و سرگرمی های دیگر ، جرم نیست و هیچ کار یواشکی موضوعییت ندارد . حجاب اجباری لغو میشود ، پوشاک و نوشاک و باقی سلیقه های فردی ربطی به سیستم ندارد ، زندانی سیاسی نخواهد بود ، و باقی حقوق مسلم اجتماع و مردم ! اگر سیستم چنین ظرفیتی دارد ، این گوی و این میدان….

از نظر مذهبی هیچ برتری رسمییت ندارد . شیعه همان قدر محترم است که بهایی و سنی و مسیحی و بی دین….اگر سیستم چنین ظرفیتی دارد ، این گوی و این میدان !! در یک کلام برای حل مشکلات داخلی ، خامنه ای باید تمام جامعه و مردم را با خودش و سیستم همراه وهم دل کند ، به جز تعداد معدودی حقوق بگیر و مزدور سرکوبگر ، کجاست آن ذهن کودنی که فکر میکند تمام مردم با سیستم ولایت فقیه همراه و همدل است یا میشود ؟

آقای خامنه ای میخواهی مشکلات داخلی را حل کنی ، اول قانون اساسی را زیرورو کن ، بعد مقام و جایگاه ولایت فقیه را به موزه بسپار و یا دفنش کن ، و بالاخره یک رفراندم توپول جهت تعیین نوع حکومت توسط مردم برگزار کن ، لازمه انجام هر کدام از این قدمها این است که مردم و جامعه را به رسمییت بشناسی ! اگر چنین ظرفیتی هست پس مبارک است . حرف غیرعملی و مفت ، بازگشت مجدد پاسداران اسقاطی ، و توسل به هزار معصوم ذهنی هم ، مشکلات داخلی را حل نمیکند .

به قول شاعر که فرمود : اگر را با مگر تلفیق کردند….از آن چیزی پدید آمد کاشکی نام !

 

اسماعیل هوشیار

28.05.2015

     

www.tipf.info

28.05.2015

     

www.tipf.info

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.