​یکصد و شصت و هشتمین روز تحصن در برابر کانون وکلا

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

گردهمایی برای همبستگی با نسرین ستوده و یارانش

پاریس، میدان سن‌میشل، یکشنبه 12 آوریل، از ساعت 16 تا 17

«درهمه جای دنیا تحقق حقوق بشر به یک شرط اساسی وابسته است و آن فعالیت شهروندان و فعالان حقوق بشر در یک جامعه است. بنابراین تحقق حقوق بشر در ایران مثل همه جای دنیا، تبعیت می‌کند از دقت لازم و شهامت مدنی و فعالیت فعالان حقوق بشر در ایران.»

 

Affichage de Haghe_Kar_169 net.jpg en cours...

هم‌میهن آزاده در شرایطی که همه چیز تحت الشعاع مذاکرات هسته ای، و همه نظرها معطوف به توافق جمهوری اسلامی و قدرت‌های بزرگ بر سر برنامه اتمی جمهوری اسلامی ست، تاکید نسرین ستوده بر تلاش شهروندان برا ی تحقق حقوق بشر، در حقیقت هشداریست که نقض حقوق بشر در ایران را فراموش نکنیم. در همین مصاحبه نسرین می‌گوید :

«به یاد داشته باشیم یک‌سال و نیم بعد از روی کار آمدن دولت حسن روحانی، هنوز آمار اعدام‌ها رو به افزایش است، وضعیت زندانیان سیاسی هیچ بهبودی پیدا نکرده، برخورد با فعالان حقوق بشر، وکلا، روزنامه نگاران، دانشجویان، کارگران و زنان هیچ تغییری نکرده». گزارش اخیر احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل هم وضعیت وخیم حقوق بشر در ایران را تایید می‌کند.

رعایت حقوق دگراندیشان از اصلی‌ترین پایه های رعایت حقوق بشر در یک جامعه است. نسرین ستوده صد و شصت و هشتمین روز تحصن خود را برای دفاع از حقوق دگراندیشان در برابر کانون وکلای مرکز پشت سر گذاشت. او مصمم است حرکت شهروندی شجاعانه خود را تا لغو حکم غیرقانونی ممنوعیت اش از کار ادامه دهد.

«کارزار حق کار، حق دگراندیشان» در شهرهای مختلف اروپا و آمریکا گردهمایی‌های اطلاع‌رسانی برگزار می‌کند تا افکار عمومی جهان از مبارزه مدنی نسرین ستوده و دیگر شهروندان ایرانی در دفاع از «حق کار دگراندیشان»، آگاه شوند.

چهارمین گردهمایی همبستگی با نسرین ستوده و یارانش در پاریس، به دعوت سه نهاد دمکراتیک و حقوق بشری در روز یکشنبه 12 آوریل از ساعت 16 تا 17 در میدان سن میشل برگزار می‌شود.

ما از ایرانیان ساکن پاریس دعوت می‌کنیم برای دفاع از حقوق دگراندیشان و برداشتن گام در راه تحقق حقوق بشر در ایران، در گردهمایی اطلاع رسانی و همبستگی با نسرین ستوده و یارانش، در روز یکشنبه 12 آوریل در پاریس شرکت کنند.

انجمن جمهوریخواهان ایران – پاریس – جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران

کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی – پاریس

 

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.