آن حافظه تاریخی !

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

 اسماعیل هوشیار

ظریف : آمریکایی‌ها متن تفاهم لوزان را از پیش نوشته بودند….( پس قرار بود بعدا بنویسن گاگول خان ! )

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، ( یکشنبه ۵ آوریل- ۱۶فروردین) در مراسم عید پاک و درجمع هزاران مریم ناپاک و مسیح خُل وچل با اشاره به تفاهم سوئیس بر سر برنامه هسته‌ ایران ابراز امیدواری کرد که ، این توافق بتواند گامی محکم به سوی دنیای امن‌تر و دوستانه‌تر باشد….تا بهتر و راحتر و بیشتر بچه بازی کنیم !

یک ایرانی آریایی میهن پوست : امروز رفتم بقالى ماست بگیرم ، دیدم عین دوغ آبکى است ، مى گویم جعفر آقا به نظر شما این خیلى رقیق نیست ؟! مى گوید همینه که هست ، ما با ۵+ ١ توافق کردیم که هیچ چیز را با غلظت بالا تولید نکنیم…. !

عزیز نسین : روزی یک روستایی سوار تراکتور هم دهاتی اش میشه و میرن سمت شهر…. وسط راه صاحاب تراکتور به شوخی میگه : اگر از اون تپاله گاو بخوری تراکتورم را میدم مال تو ! طرف هم که شوخی و جدی براش فرقی نمیکرده ، قبول می کنه و میره پایین یک شکم سیر ازش میزنه و صاحاب تراکتور میشه ! عصر موقع برگشتن دهاتیه به فکره که همه دهاتیها اگر بفهمند که اون چطوری صاحاب تراکتور شده آبروش میره….و اون یکی هم مثل سگ پشیمون بوده چطور سر یک شوخی “گُه خوری” تراکتورش را از دست داده  ! در فرصتی مناسب ، یهو دهاتی برمیگرده میگه : حالا تو اگه از این تپاله تازه گاو بخوری تراکتور را بهت پس میدم ….و صاحب قبلی تراکتور هم امون نمیده و میره می خوره و دوباره صاحب تراکتور خودش میشه ! نزدیک روستا که می رسند دهاتیه میگه : می دونی به چی فکر می کنم ، صبح من صاحب تراکتور بودم و الان هم صاحب تراکتورم ، فقط نمی دونم این گوه خوردن مون واسه چی بود ؟ و این حکایت ربطی به تفاهم و توافق هسته ای نداره….تو بمیری !

فرخ نگهدار و بقیه اپوزسیون تخمی : حالا دیگه مرگ بر ضد لایت فقیه….توافق هسته ای حق مسلم ماست !

بعد از تفاهم لوزان و بازگشت ظریف به تهران ، عده ای جشن گرفتند و این حکایت نسلی است که بی خیال همه چیز شده است ! آنها باز هم جشن خواهند گرفت . برای رفع ممنوعیت انتشار اخبار و تصاویر محمد خاتمی یک ماه جشن میگیرند ! این ممنوعییت همه جانبه خاتمی ، به گفته سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی، تصمیم شورای عالی امنیت ملی ایران است . برای رفع حصر موسوی و شرکاء ، احتمالا هفت شبانه روز جشن دارند . و اگر روزی حجاب اجباری لغو شود ، آمار ناشی از سکته خوشحالی ، افزایش خواهد داشت ! این نسل ، نگاه ندا آقا سلطان و باقی قربانیان را فراموش نکرده اند ، حافظه تاریخی اش بد نیست ، فقط بد جور خودش را به بی خیالی زده است . خیلی زشت !

به دنبال تفاهم لوزان بین غرب و حکومت اسلامی ایران ، فرانسه حضور مانکن‌های بسیار لاغر در صحنه‌ مُد را ممنوع اعلام کرد . وزارت خارجه سوئیس با تعجب سوال کرد که مانکن با جام زهر چه ربطی داشت ؟ دولت فرانسه این سوال را نشنید و مردم را به جشن و پایکوبی دعوت کرد و الان در فرانسه 3 روز است که مردم جشن میگیرند !

به دنبال تفاهم لوزان ، تیتری در رسانه های جهانی منتشر شد با این مضمون که : حضور زنان در ورزشگاهها آزاد اعلام شد و انبوهی شادی و پایکوبی درگرفت . بلافاصله حکومت اسلامی این خبر را تکذیب کرد . یک مقام وزارت کشور مصوبه شورای امنیت کشور برای حضور زنان در استادیوم‌های ایران را تکذیب کرد. بابک دین‌پرست، رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور، گفت: “شورای امنیت کشور در خصوص حضور بانوان در سالن‌های ورزشی مصوبه‌ای نداشته است.” پیش از این معاون وزیر ورزش و جوانان ایران از تصویب طرحی در “شورای امنیت کشور برای حضور خانواده‌ها و زنان در سالن‌های ورزشی” خبر داد. عبدالحمید احمدی، به ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، گفت اواخر سال ۱۳۹۳ شورای امنیت کشورآیین‌نامه پیشنهادی وزارت ورزش برای حضور خانواده‌ها و زنان در سالن‌های ورزشی را تصویب کرده است….

حتی اگر از طرف حکومت این تیتر تکذیب نمیشد و واقعا اتفاق بیافتد ، باز هم خوشحالی ندارد و فقط ابلهان هورا میکشند ! این تیترها زمانی جلب توجل بیشتر میکند که در موازاتش عده ای اصلاح طلب و یا پروستات طلب….حرفهایی میزنند که آمیبهای اولیه هم حالشان بد میشود . مقایسه ظریف با مصدق و امیرکبیر و قهرمان سازی از نوع اسلامی ولایت….خیر گوگولی ! زمان قاجاریه نیست که هر مزخرفی را بچپانی !

خوشحالی از ورود زنان به ورزشگاه ، مثل این است که یک قلدری سالها پیش با زور و تفنگ تمام داروندار ما را گرفته و خوش بوده است ، و بعد از سالها روزی به هر دلیلی هوس میکند که یک تومان از همان میلیونها ثروت خودمان را پس بدهد ، فقط کُسخلهای روانی بی دنده و ترمز ، از این یک تومان پس داده شده، خوشحالی میکنند و یا جشن میگیرند. مواردی که شاید جای جشن ودست مریزاد برای حکومت اسلامی ایران دارد عبارتند از : برگزاری رفراندوم آزاد برای تعیین نوع نظام سیاسی….رفراندوم برای تغییرات بنیادین در قانون اساسی…بقیه کارهای نظام در حاشیه تفاهم لوزان درهر اندازه و شکلی شادی ندارد کُسخل خان گاگول . زندگی نرمال و طبیعی اعم از فکر کردن و خواندن و نوشتن و پوشیدن و نوشیدن و دیدن….حق مسلم هر انسانی است ! 
 

بعد از تفام لوزان ، درمجموعه کارتونی کلاه قرمزی شاهد یکی از کلیشه‌های رایج اسلامی در ایران هستیم . حکومت اسلامی سر جیگر هم حجاب گذاشت . جیگر الاغ این مجموعه است . هنوز معلوم نیست که آیا حجاب بر سر یک الاغ کارتونی ، جنبه تخریبی داشته و یا سازندگی ؟ یعنی هدف مسخره کردن حجاب بوده است و یا تحقیر زنان !؟ همه این موارد در تفاهم لوزان نوشته شده است . البته دیدن این تصاویر فقط محدود به این مجموعه کارتونی نمی شود و متاسفانه هر روزه در ساخته های کانال های داخلی شاهد این مسائل هستیم…پس لطفا برای هر شکلکی که حکومت اسلامی ایران در میآورد شادی نکنید ، تا حداقل در تاریخ ، به قوم آریایی اتهام بلاهت و کّسخلی نزنند ! آن حافظه تاریخی مردم و جامعه فراموش و یا گُم نشده و نمیشود، فقط به دلایلی در آرشیو بایگانی شده است. آنالیز این بایگانی کردن ، مربوط  به مباحث جامعه شناسی است .

رفسنجانی روز شنبه در دیدار با جمعی از مسئولان دولتی تلاش کرد تفاهم‌نامه لوزان را به‌عنوان پیروزی جلوه دهد و گفت : در همین قضیه مذاکرات دیدیم که چگونه بعضی‌ها در لباس نقد منفی‌بافی می‌کردند ، در صورتی‌که آن‌گونه سخن گفتن جز ایجاد تنش در فضای داخلی و خارجی نخواهد بود. به گزارش ایسنا، رفسنجانی در این دیدار از جمله گفت : در پروسه نظام اسلامی ‌دو سه مقطع خطرناک داشتیم که از پیچ‌های سرنوشت‌ساز عبور کردیم ، البته باید با هوشیاری، توجه داشته باشیم که در سراشیبی بعد از عبور از گردنه‌های خطرناک، دچار خودشیفتگی نشویم….

 

اسماعیل هوشیار

06.04.2015

     

 

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.