تعطیلی سایت رسمی سرداران جرس !

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

 

اسماعیل هوشیار

در نخستین روز از بهار ۱۳۹۴ تارنمای جنبش سبز (جرس) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد به صورت «داوطلبانه» به کار خود خاتمه می دهد . بلافاصله بعد از پایان رسمی سایت اصلاح طلبان حکومتی ، آنها شعارها جدیدی را استارت زدند . آنها به مسئولان ارشد وزارت اطلاعات و نیروی قدس لقبهایی دادند تا آبروی ایرانی حفظ شود ، جان عمه شان….!

در پنجم فروردین ۹۴ جمعی از اصلاح طلبان خایه مال ، نویسندگان مشنگ ، روزنامه نگاران درپیتی  و فعالان اجتماعی و سیاسی تخمی در بیانیه‌ای که به مناسبت توقف کار جرس منتشر شده است، از تلاش‌های دست اندرکاران این تارنما در شش سال گذشته تقدیر به‌عمل آورده‌اند. نویسندگان این بیاینه ابراز امیدواری کرده‌اند که «گروه مسئول و در پیتی جرس ، با دانستن قدر و ارزش کار خود، وعده‌ای را که برای آغازی دیگر داده‌اند جهت شیره مالیدن سر امت ، عملی سازند . » چهره‌هایی چون حسن یوسفی اشکوری، حمید دباشی، سروش دباغ، تقی‌ رحمانی، عیسی سحر خیز، عبدالکریم سروش، رضا علیجانی، مرتضی‌ کاظمیان، ملیحه محمدی، رجبعلی مزروعی، عطاءالله مهاجرانی و فرخ نگهدار از جمله امضا کنندگان این بیانیه هستند.
 

یوسفی اشکوری از بنیان گذاران جرس از دلایلی که می تواند باعث این تصمیم شده باشد سخن گفت . از جمله وجود فشار از داخل حکومت ایران برای متوقف کردن فعالیت جرس در راستای “تلطیف فضا” برای کمک به برطرف شدن موضوع حصر موسوی و کروبی و رهنورد…. یعنی در تحلیل مشخص سیاسی ، پایان حصر میتواند نزدیک باشد و در چنین تابلویی قطعا انجام توافق جامع ، در چشم اندازی نزدیک است .

اصلاح طلبان حکومتی و مسئولان سایت جرس همیشه به سیستم سیاسی ولایت فقیه التزام عملی و تئوری داشته اند . در خارج از ایران من تعجب نمیکنم که شعار اصلاح طلبان برای “تلطیف فضا” از تونلی به نام سردار و آبروی ایرانی بگذرد ! فکرش را بکنید که سیستم میخواهد موضوع حصر غیر قانونی را جمع کند و بعد جماعتی جا خوش کرده در خارج از ایران و جاکشها…. به فرماندهی نیروی تروریستی قدس لقب سردار میدهند !

خود سردارقاسم سلیمانی به ولایت فقیه و سیستم سیاسی موجود معتقد و ملتزم است . سالهاست فرماندهی جنگهای نامتعارف در عراق و سوریه را به نمایندگی از طرف حکومت اسلامی به عهده دارد . بعد از تعطیلی سایت جرس ، مسعود بهنود در لندن قاسم سلیمانی را سردار عارف نامید ! محمد قوچانی قاسم سلیمانی را سردار صلح نامید و بالاخره ابراهیم نبوی قاسم سلیمانی را آبروی ایرانی معرفی کرد ! این جماعت ثابت شد که رسما شاخه سیاسی نیروی قدس حکومت اسلامی ایران در خارج از کشور است ، و سایت جرس هم در این سالیان به مثابه سخنگوی نیروی قدس سپاه پاسداران حکومت اسلامی ایران عمل میکرده است ! سوال این است که : چنین جماعت قرمساقی که همیشه کردیت سیاسی و لجستیک غرب را هم دارد ، چرا از ایران خارج شد و درهمان جغرافیا برای سرداران تروریست اسلامی و آبروی خودش ، به تخم مقام عظما آویزان نماند ؟

بیچاره ذهنی که برای هر روزنامه نگار و روشنفکر پفیوزی کلاه برمیدارد….تا پفیوز مربوطه باز هم کلاه بگذارد….

 

اسماعیل هوشیار

26.03.2015

 

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.