مراسم خاک‌سپاری یونس عساکره در فضایی اعتراضی برگزار شد و چند نفر بازداشت شدند/گفت وگو

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

مراسم خاک‌سپاری یونس عساکره در فضایی اعتراضی از سوی مردم خرمشهر برگزار شد و در جریان این مراسم چند تن از شرکت کنندگان دستگیر شدند و از سرنوشت آن‌ها اطلاعاتی در دست نیست.

یونس عساکره جوان ۳۲ ساله‌ای بود که به دلیل تخریب دکه میوه فروشی‌اش از سوی شهرداری و فشارهای اقتصادی به نشانه اعتراض به شرایط موجود در مقابل شهرداری خود را به آتش کشید.

با شدت سوختگی هفتاد درصد، یونس عساکره به بیمارستان طالقانی در شهر اهواز منتقل شد؛ اما به دلیل شدت سوختگی بالا او را به بیمارستان مطهری در شهر تهران منتقل کردند که در نهایت ۲ فروردین سال ۱۳۹۴ در همان بیمارستان جان باخت.

کریم دحیمی فعال حقوق بشر اهواز در گفت و گویی با حسام یوسفی می‌گوید: «دولت هیچ حمایتی از یونس نکرد و خانواده یونس به دلیل فقر مالی امکان سریع انتقال او را به تهران نداشتند و دولت و بیمارستان هم هیچ کمکی به خانواده نکرده‌اند. شرکت هواپیمایی برای انتقال یونس ۵۰ میلیون تومان خواسته بود که خانواده توان پرداخت آن را نداشتند و در نهایت با شدت سوختگی بالا او را با آمبولانس به تهران منتقل کردند.»

کریم دحیمی در ادامه می‌گوید «پس از جان باختن یونس و انتقال به شهر خرمشهر (زادگاهش)، مردم در مراسم با شکوهی همراه با شعار و یزله خوانی او را به خاک سپردند.»

دحیمی فعال حقوق بشر اهواز اعتراضات دو روز اخیر را نوعی خیزش اجتماعی می‌داند که مردم یونس را نماد فقر و بیکاری، بی حقوقی و تبعیض می‌دانند و به شرایط موجود اعتراض کرده‌اند. شایان ذکر است که این فعال حقوق بشر از دستگیری چند تن از اعتراض‌کنندگان خبر می‌دهد.

فایل صوتی گفت و گوی حسام یوسفی با کریم دحیمی فعال حقوق بشر:

http://icae-iran.com/1394/01/6728/

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.