جامعه سوسیال دموکرات های لائیک ایران سدلا
 
تلویزیون رنگین کمان

بزرگداشت از آقای عباس امیر انتظام (۴ اکتبر ۲۰۱۴ پاریس)

6 روز گذشته
772 بازدید

مشاهده تصویر

Loading

+ لیست علاقه

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=14896

لینک کوتاه

QR Code For: بزرگداشت از آقای عباس امیر انتظام (۴ اکتبر ۲۰۱۴ پاریس)

اجلاس بزرگداشت آقای عباس امیرانتظام با حضور و پشتیبانی بخشی از شخصیت‌های اپوزیسیون ایران و کنشگران حقوق بشر برای قدردانی از مقاومت‌ها و مبارزات این آزادی‌خواه و طرف‌دار حقوق بشر که با ارزش‌ترین سال‌های زندگی خود را در مخوف‌ترین زندان‌های جمهوری اسلامی گذرانده و کماکان ازحقوق مدنی خود محروم می باشد برگزار شد. در این نشست تعداد کثیری از هم‌میهنان مقیم پاریس حضور داشتند. ایده نیز از دوستداران آقای عباس امیر انتظام ازکشورهای بلژیک، آلمان، سوئد و هلند برای شرکت در این جلسه به پاریس آمده بودند.

سخنان مستقیم اما کوتاه آقای عباس امیر انتظام از تهران، علیرغم بیماری بسیار شدید که نتیجه شرایط سخت و غیر انسانی زندان‌های جمهوری اسلامی می‌باشد حاضرین را به شدت مورد تأثیر قرار داد که با ابراز احساسات خود از او تجلیل به عمل آوردند. این بزرگ داشت به کوشش “سایت رنگین‌کمان بنیاد آزادی اندیشه و بیان” هماهنگی و برگزار شد. در تدارک آن بسیاری از اعضای کمیته ضدسرکوب شهروندان ایرانی در پاریس با خلوص نیت مشارکت عملی داشتند.

عباس امیرانتظام

کمال ارس (آلمان)

  آزرم (نعمت میرزازاده) (پاریس)

  ابوالحسن بنی صدر، (پاریس)

  کورش زعیم (تهران)

 پرویز نویدی، (پاریس)

  رضا علیجانی، (پاریس)

  هدایت متین دفتری، (پاریس) 

 روزبه میرابراهیمی (امریکا)

 فرهنگ قاسمی، (پاریس) 

Facebook Comments

فایل های پیوست این مطلب

نظرات
 1. دردمند از تهران
  ۲۳ تیر, ۱۳۹۷
  پاسخ

  جنابان آقایان باور کنید که دردمندم. چرا که فکر می کنم حیف از عباس امیر انتظام که خودش را قر بانی ما کرد. باید گفت شماها همگی شاید به جز روزه امیر ابراهیمی آنهم قدری کمتر، همتان مرا و مار ا مایوس کردید. چرا که من با تلفنم از اکران فیلم گرفتم و بر ای دیگران فرستادم و همه نامید شدند. واقعا باید گفت که سخنان همگیان در مجموع ناامید کننده و خسته کننده بود. گویی اصهاب کهف از آن غار معروف نزول کرده باشند. حرفهای بی محتوای زعیم عالی قدر که آن همه شرافت و کاردانی و لیاقت و علم و هنر و…خلاصه همه هنرها و علم ها را در ایر انیان دیده بود، در حد نژادپرستی! فرهنگ قاسمی که با آنهمه دوستی ای که برایش دارم آن همه تعارف آبکی و الکی به خورد و همه شنوندگانش داد، حتا ما، بنی صدر که خودش هم نمی دانست از چه سخن میگوید چه برسد به ما. و آن شاعر که گویی بر فلک منت گذاشته که از سکنه کره زمین است! پرویز نویدی با کمرویی و خجالتی و ضعیف قدری به اشتباه خود اعتراف کرد. اما حیف و صد حیف که اعتراف نکرد و شاید هرگز نکند که چه جنایتی در سیاهکل شده، جنایتی که فداییان رفتند همچون داعشیان سر چندین پاسبان را بریدند و یا با گلوله کشتند که هر دو یکی ست در حالیکه اسنادش هست که آن بیچاره ها از رده های پایینی بودند که فیش حقوقشان از دو هزار تومان تجاوز نمی کرده. ایکاش روزی این سازمان از تاریخ بابت این جنایت هولناک معذرت بخواهد. همنچنان که شازمان مخوف تروریستی مجاهدین خلق پایه گذار آمریکایی کشی بوده و هستند و هرگز از مردم ایران و آمریکا معذرت خواهی نکردند. و اصوصلا این خط مشی آنها بود که سفارت آمریکا را دوستانشان گرفتند. دوستانی که بعد ها دشمن هم شدند….

  امیدوار بودم که رضا علیجانی که میشناسمش چیزکی بگوید که گفت! اما حیف همه چیز را نگفت، اما در عین حال که در کشوری در امنیت ماوا گزیده که حکم اعدام ممنوع است اما خشونت پنهانی اسلامیش را لو داد و گفت که بعصی از سران حکومت پهلوی مستحق اعدام بودند. اما با دادرسی و قصاوت.رضا ناخودآگاه قاضل شد و همان حکم اسلامیش را صادر کرد! و خلاصه حتا یکنفرشان، آقایان یکنفرتان جرات با انگشت نشان دادن مقصر اصلی که اسلام ناب و جنایتکار است نداشتید و نخواهید داشت. چرا که هر قدر هم مدعی لاییسیته و دموکرات بودن داشته باشید، باشید تا مغز استخونتان مسلمان است. برای همین شماها با جامعه امروز ایران رابطه ندارید. جامعه ای که با سرعتی عجیب نااسلامی و ضد اسلامی میشود. همین که عنوان شما «بازگشت همه به سوی اوست» نوشته اید معلوم میشود که در سالهای پنجاه خورشیدی تشریف دارید. بیخود نیست که کل جمعتان با این وسایل عجیب و غریب جمعی و خبری سی نفر هم نیست. البته اگر بیشتر بودید مرا تصحیح کنید. در هر حال امروز در ایران مطرح است که بدبختی مردم ما همه و همه از اسلام است. تا شما این مسئله را نشنوید و آنرا در سحنانتان بازتاب ندهید و همچون ابولحسن بنی صدر در پی برپایی یک حکومت اسلامی بدون ولایت فقیه باشید . انقلاب اسلامی در هجرت چاپ و چوپ کنید وضعتان همین است. در ایران اقبالی نخواهید داشت. شما اصلا به قانون اساسی حکومت اسلامی ایران که قرآن این دستوالعمل قتل و جنایت و حجاب و حقارت است اشاره ای نکردید. اشاره ای هم نخواهید کرد. برای همین همینطور مهجور و منزوی خواهید ماند. شما آیا از خودتان پرسیده اید که چرا این حکومت ضد ایرانی با وجود داشتن بیش از نود درصد مردم ایران به عنوان مخالف و هشتاد در صد مردم ضد باز هم بر قدرت است!!؟ به خاطر همینهاست که گفتم. چرا چپ ایران نمی تواند در چنین فقر سیاهی جایگاهی داشته باشد؟ برای اینکه گذشته ای سیاه دارد البته سیاهترین آن حزب توده است، دیگر اینکه در تمامی دورانها بخش مهمی و شاید مهمترین بخش سیاهش لاس زدن با اسلام و قرآن و شریعت است. همان لاسی که اروپایی ها نیز با اسلام زدند و ثمره اش را دیده و بسیارانی دیگر خواهند دید. امروز اطلاحطلبان حتا بیش از بسیاری دیگر مورد تنفر مردمند. چرا که این اصلاحطلبان مدعی اصلاح در تمامی بزنگاهها معلمان را ، کارگران را، دانشجویان را، بازاریان را، دستفروشان را، کامیونداران را، و معترضان دیماه را و… به ترتیب و یکان یکان تنها گذاشتند. البته این تنها گذاشتنها به خاطر ناپاک بودنشان و ترسشان از رو شدن دستشان و غارتهای پیدا و پنهانشان دخالت در ازاله ی بکارتهاشان و افشا شدنشان بوده و هست، اضافه بر همه ی اینها سرسپرده گیشان نزد ولایت اسلام است که همچون چسب این ملات خود می نماید. اصلا یک انسان سیاسی باید عقیده مذهبیش را بر ای خودش نگه دارد. جناب زعیم که خودش را قطب ملی گرایی میداند و بنده در هر کجا از ایشون به عنوان یک انسان زندانی هم اعاده حیثیت کرده ام و خشونت زندان ایشان را افشاء اما این چه صیقه ایست که « بنام خداوند جان و خرد» سخنرانی کند! و بارها بنده از ایشان شنیده ام. برای همه ی اینها ما در جمع شما دموکرات لاییک نمی بینیم. تازه شماها مثلال درس خواندگان سربون پاریس و برلکی و لندن و برلین هستید. آقایان دیری ست دیر شده به خود آیید. مردم ایران از شما دیری ست عبور کرده اند. میانبر بزنید شاید که از دست شده ها را باز یابید! شاید. با احترام

 2. شینم هویدا
  ۲۳ تیر, ۱۳۹۷
  پاسخ

  با سلام خودتان یکبار گوش کنید از این برنامه چه چیزی دستگیرتان می شود که بدرد و خصوصا بدرد امروز ما بخورد. همه اش و آنچه خوب خوب درش هست حشویات است. تعارفات است

 3. فرخنده الف از ایران
  ۲۴ تیر, ۱۳۹۷
  پاسخ

  آقایانی که در غرب آزاد نشسته اید لطف کنید و این «بزرگداشت» تان را با بزرگداشتهای یهودیان و دیگر غربیها برای مردان زجر دیده و زندانی کشیده شان برقرار می کنند مقایسه کنید تا بفهمید که کجای کار هستید. من اولا به عنوان همسر یکی از کسانیکه بر این برنامه نظر نوشته و حتما چون به به نگفته منتشر نشده اعلام می کنم که درست است که زنان ما در طول تاریخ اسلام نحس سرکوب شده اند، اما شماها احساس تنهایی نکردید که حتا یک زن در بینتان نبود. و دیگر اینکه در تمامی این سخنرانیها حتا چند جمله درخور هم نبود. همه گویی مجبور بودند چیزی بگویند و گفتند و رفتند. حیف از آن مرد بزرگ که وارثانی چون ما دارد.

 4. الف ابرار از تهران
  ۲۶ تیر, ۱۳۹۷
  پاسخ

  بله شبنم خانوم، پیش از هر چیز نامت را درست ننوشتی. اما مشکل ما اصلا و ابدا حاکمیت نیست. مشکل ما مشکل فرهنگی بسیار ژرف است. مشکل ما کتاب نخواندن است، مشکل ما همین آقایان هم هستند. من با نظر دردمند که اولین نظر است هم موافقم. چنانکه میدانی پدر و مادر من از فداییان بوده و حالا هم هستند. اینان همچون مسلمانان و شیعه ها همچنان در خم یک کوچه اند. آنان در کرب بلا گیر کرده اند و این فداییان در سیاهکل که باید نامش را سیاهکار نامید گیر کرده اند. واقعا چه جرثومه ای لعنتی ای ست ایدئولوگی. شاید اما چنانکه تو هم گفتی این سایت نمونه محکمی ست که اگر تداوم یابد و کسانی نیز از آن الهام بگیرند کاری نیکویی ست. همینکه نظر هایی اینگونه را منتظر کرده دری ست به سوی روشنایی راهنما. راستی این آقای شاعر چرا اینقدر باد در غبغب می اندازد.ایکاش واقعا نویدی در مورد سیاهکل اظهار پشیمانی کرده بود. از بابت انتشار نظراتی حتا مخالف باید از این سایت سپاسگزاری کرد.

ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما