jebheh melli 01

خواهان پایان کشتار و تخریب در خاور نزدیک میباشیم

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

jebheh melli 01

jebheh melli 01سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

طیف های سیاسی در منطقه خاورمیانه را میتوان امروز به دو بخش تقسیم نمود. اول گروههای مخرب که در پی منافع گروهی، مذهبی، فرقه ای، ناسیونالیستی و یا حفظ دیکتاتوری میباشند و دوم گروههائی که خواهان صلح و آرامش، رفاه، آزادی و رعایت حقوق مردمند.

یکی از این نیروهای مخرب، جمهوری اسلامی است که در این مدت تحت عنوان دفاع از مذهب به دیگر نیروهای مخرب منطقه جان تازه بخشیده و باعث شده که علیرغم برخورداری از ذخائر و ثروت های عطیم طبیعی، مردم منطقه همچنان درجا زده و گرفتار جنگ، فقر و فقدان آزادی بیش از پیش باشند.

گروه مخرب دیگر دولت اسرائیل است که با ادعای کوشش برای ایجاد امنیت خویش، سالهاست که سرزمینهای فلسطینی را بطور غیر قانونی و ناقض قطعنامه های مکرر سازمان ملل متحد اشغال نموده و با اعلام دولت فلسطین مخالفت می ورزد. دولت اسرائیل حقوق مردم فلسطین در مناطق اشغالی را بشدت پایمال میکند، به خانه سازی در این مناطق پایان نمیدهد و کوشش نیروهای معتدل فلسطین برای صلح را همواره با شکست روبرو میسازد. این دولت علاوه بر این کوشش دارد کشورهای منطقه را بجان هم بیاندازد تا آنها تضعیف شوند و خود بر آنها مسلط بماند. این در حالیست که ادامه دشمنی، جنگ، جنایت و تخریب این سرزمینها و تقویت سایر نیروهای مخرب، در دراز مدت چنان زمینه صلح و آبادانی را از میان میبرد که بعید است خود اسرائیل هم از گزند آن در امان بماند.

نیروی مخرب دیگر گروه بنیادگرای حماس است که جان و زندگی مردم فلسطین، برایش در مقابل اهداف بنیادگرایانه، ارزشی ندارد. حماس کوشش دارد بجای پشتیبانی کامل از حکومت خودگردان فلسطین برای دستیابی به پیروزی های سیاسی و افشاء نقض حقوق فلسطینی ها توسط اسرائیل، جدا از آن قدرت نمائی کند. موشک پرانی حماس در زمانی که نیروی هوائی اسرائیل میتواند در جنگی نابرابر، جان و هستی مردم غزه را نابود سازد، چیزی جز بی توجهی به جان و مال مردم غزه نمیباشد. حماس بیشتر به پیروزی خویش میاندیشد تا رهائی مردم فلسطین.

در کنار گروههای مخرب نامبرده، دیکتاتوری های فاسد منطقه هستند که ضمن پایمال نمودن حقوق و آزادیهای مردم کشور خویش، به بهانه مبارزه با اسرائیل مبالغ هنگفتی از سرمایه های ملت خود را حبف و میل نموده، توسط آن همچنین آتش جنگ و خصومت در منطقه را شعله ورتر میسازند.

بازنده اصلی جنگ اسرائیل و فلسطین، مردم زجر کشیده این دو کشورند که دهه هاست در ترس و وحشت باقی مانده و شاهد قربانی شدن عزیزانشان می باشند. بمباران اخیر ارتش مجهز اسرائیل در غزه تا کنون بیش از ۳۰۰ قربانی داشته، خانه و زندگی بسیاری از مردم را تخریب نموده و هزاران نفر را آواره ساخته است. در سوی دیگر این جنگ مردم اسرائیل اند که آنها نیز در شرائط جنگی قرار گرفته اند. در اثر این جنگ ها وضعیت اقتصادی اسرائیل رو به وخامت گذاشته و فقر و نارضائی در آنجا نیز روز افزون است.

پس از ۶۰ سال تجربه جنگ، متاسفانه هنوز نشانه ای دیده نمیشود که دولت اسرائیل آموخته باشد که منازعه این کشور و فلسطینی ها راه حل نظامی ندارد و امنیت و ثبات اسرائیل و مردم فلسطین تنها از طریق صلحی عادلانه و پایدار بین آنان میسر است.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور کشتار مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین، کودکان، زنان و مردان غیر نظامی با آتش ارتش اسرائیل را بشدت محکوم میکند و آنرا جنایتی علیه بشریت میشناسد. ما از سوی دیگر موشک پرانی های بی مسئولیت، برخورد خشونت آمیز و بی توجه به نیازهای امروز زندگی مردم غزه توسط بنیادگرایان حماس که این مردم را بزعم خود برای پیشرفتهای سیاسی به گروگان گرفته و گوشت دم توپ تانکهای اسرائیلی ساخته و به نیروهای مخرب اسرائیل برای ادامه جنایات خویش بهانه میدهد را، به همان درجه محکوم مینمائیم.

با آرزوی صلح و آبادانی پایدار در منطقه و از میان رفتن همیشگی جنگ و کشتار و جنایت!

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور ۲۸ تیرماه ۱۳۹۳ برابر ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۴

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.