تجمع اعتراضی کارکنان نیروگاه دماوند به روز دوم کشیده شد

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

تجمع اعتراضی کارکنان نیروگاه دماوند به روز دوم کشیده شد

از روز گذشته (دوشنبه ۲۳ تیرماه ۹۳) جمع کثیری از پرسنل شرکت مدیریت تولید برق دماوند (شهدای پاکدشت) دست به تجمع اعتراض آمیز زدند.

به گزارش۲۴تیر برق نیوز، معترضین که بالغ بر ۲۰۰ نفر هستند، به نحوه اعمال سیاست‌های این شرکت و بنیاد شهید به عنوان مالک آن، در قبال پرداخت‌های معوق، پاداش سال ۹۲ و همچنین اعمال افزایش حقوق سال جاری اعتراض دارند.

حرکت اعتراضی پرسنل از جلوی درب اصلی نیروگاه در ساعت ۸ آغاز شد و نهایتا بعد از یک ساعت منجر به حضور مهندس جمال‌الدین عزیزی مدیرعامل جدید نیروگاه شهدای پاکدشت (دماوند) شد.

مدیریت جدید این نیروگاه در سخنان خود تلاش کرد تا با توضیحات خود در قبال مشکلات، آرامش را به معترضین برگرداند. با این حال قول‌های مهندس جمال‌الدین عزیزی مورد توجه معترضین واقع نشد و تجمع به سمت ایستگاه گاز گسترش یافت به گونه‌ای که برخی زمزمه‌ها از تلاش برای قطع کردن گاز نیروگاه و از مدار خارج کردن ۲۱۰۰ مگاوات ظرفیت فعلی نیروگاه دماوند به گوش می‌رسید.

در ادامه و با اصرار معترضین جهت حضور مقامات بالاتر جهت ارائه پاسخ شفاف و قانع کننده، “سرپرست شرکت مدیریت تولید برق دماوند” به عنوان متولی نیروگاه و “معاون مالی و سرمایه‌گذاری بنیاد شهید” که به تازگی مالک نیروگاه شده، گردید که بعد از ساعت‌ها تاخیر حوالی ساعت ۱۵:۳۰ جلسه با معترضین شد.

در روز دوم این تجمع اعتراض آمیز، اعضای هیئت مدیره شرکت مدیریت تولید برق دماوند (آقایان عزیزی، دزفولی و آقایی) به همراه مدیرعامل شرکت تولید برق دماوند (مهندس بشیری) و نماینده بنیاد شهید دکتر مقدم در جمع پرسنل حاضر شدند.

نمایندگان کارفرما در جلسه ای که با معترضین داشتند در خصوص موارد پانزده ­گانه­‌ای که توسط پرسنل مطرح شده بود، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

براساس این گزارش، مدیران شرکت تولید برق دماوند و نماینده بنیاد شهید در این دیدار، برخی از خواسته‌های کارکنان را به صورت مشروط پذیرفتند و قول بررسی بیشتر را دادند.

افزایش حقوق و دستمزد مطابق مصوبات توانیر که اصلی ترین خواسته کارکنان معترض بود، منوط به برگزاری مجمع عمومی شرکت در تاریخ اول مرداد ماه سال جاری شد. همچنین مدیران نسبت به پرداخت ۱۰% مطالبات کارکنان اقدام کردند.

بنا بهمین گزارش، عدم فعالیت نهادهای صنفی کارگری و کارمندی در این نیروگاه، به گونه‌ای که بتواند جهت پیگیری و دفاع از حقوق پرسنل و تضمین سلامت تصمیم در مصوبات، آیین‌نامه‌ها در جلسات هیئت مدیره شرکت اقدام کرده و از حقوق پرسنل در راستای بهبود شرایط سخت کاری دفاع کند، یکی دیگر از دلایل نابسامانی وضعیت نیروگاه دماوند است.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.