اعتصاب کارگران ذغال سنگ البرز شرقی در اعتراض به خصوصی سازی

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

اعتصاب کارگران ذغال سنگ البرز شرقی در اعتراض به خصوصی سازی

بیش از هزار کارگر معدن ذغال سنگ البرز شرقی در واکنش به بی‌توجه‌ای مسئولان در خصوص واگذاری ۴۲ هکتار از زمین‌های این معدن به شهرداری شاهرود که درادامه سیاست خصوصی سازی این معدن صورت گرفته است، صبح امروز دست از کار کشیده و در محوطه معدن و در مقابل ساختمان امور اداری تجمع کردند.

به گزارش۲۳تیرایلنا،صبح امروز دوشنبه (۲۳ تیر ماه) بیش از هزار کارگر معادن ذغال سنگ البرز شرقی (واقع در منطقه طرزه استان سمنان) در اعتراض به خصوصی سازی این معدن وهمچنین واگذاری زمینهای در تملک آن به شهرداری که بدون اطلاع کارگران صورت گرفته است دست از کار کشیده ودر محوطه معدن تجمع کردند.

براساس این گزارش،سازمان خصوصی سازی، سهام شرکت ذغال سنگ البرز شرقی را به صورت صد در صد به بخش خصوصی ذوب آهن اصفهان واگذار کرد، این درحالیست که ۵ درصد از سهام تدریجی این معدن واملاک ان به ۱۳۹۲ نفر از کارگران تعلق دارد.

علاوه بر آن سازمان خصوصی سازی در ادامه ۴۲ هکتار از زمین‌های تحت مالکیت این معدن را که در مرکز شهر شاهرود واقع شده بدون اطلاع کارگران به شهرداری واگذار کرده است.

او با بیان اینکه اگر این موضوع به اطلاع کارگران می‌رسید کارگران می‌توانستند این املاک را با شرایطی که برای شهرداری در نظر گرفته شده است مطالبه کنند.

گفتنی است،با وجود آنکه در چندین نوبت از مسئولان استانی وشهرستانی از سوی کارگران خواسته شده است مانع خصوصی سازی این معدن وواگذاری ۴۲ هکتار از زمینهای این واحد به شهرداری شوند اما آنان نسبت به این موضوع بی‌توجه بوده وسکوت آنان موجب گسترش اعتراضات کارگری در این معدن شده است.

در همین رابطه آقای ربیعی‌نژاد مدیر عامل شرکت ذغال سنگ البرز شرقی ضمن تایید تجمع اعتراضی کارگران این معدن بر علیه واگذاری املاک این واحد معدنی به شهرداری، گفت: اعتراض صنفی کارگران البرز شرقی بمدت نیم ساعت بود که با وعده پیگیری هم اکنون خاتمه یافته است.

او با بیان اینکه هم اکنون همه کارگران معدن البرز شرقی مشغول به کار هستند و اعتراض آنان خاتمه یافته است افزود: به کارگران قول داده‌ایم پیگیر ۵ درصد سهام تدریجی آنان وهم چنین در زمینه واگذاری زمینهای تحت تملک معدن به کارگران تمام تلاش خود را انجام دهیم.

ربیعی‌نژاد در زمینه خصوصی سازی معدن البرز شرقی گفت: در ابتدا کارگران مخالف واگذاری سهام این معدن به شرکت فولاد اصفهان بودند که در ‌‌نهایت با توجیه آنان این مسئله منتفی شد، اما انچه امروز مورد اعتراض کارگران است مسئله فروش زمین‌های در تملک معدن به شهرداری شاهرود است که آنهم از سوی سازمان خصوصی سازی صورت گرفته است.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.