افشین ندیمی راهی زندان شد!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

افشین ندیمی راهی زندان شد!

به گزارش رسیده امروز چهار شنبه ۴/۴/۹۳ افشین ندیمی فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری برای گذراندن یک سال حکم تعزیری خود به زندان مرکزی سنندج منتقل گردید.

این فعال کارگری پس از اعلام اجرای احکام دادگاه انقلاب شهر کامیاران، صبح چهارشنبه خود رابه دادگاه معرفی و سپس از طرف دادگاه تحویل کلانتری محل شد و از آنجا به زندان مرکزی سنندج انتقال یافت. لازم به ذکر است افشین ندیمی به همراه مهرداد صبوری مدتی در سلیمانیه عراق مشغول به کارگری بودند که در تاریخ ۱۷/۸/۹۲ هنگام بازگشت توسط نیروهای اداره اطلاعات شهر بانه بازداشت و به اداره اطلاعات شهر کامیاران منتقل گردیده و بعد از نزدیک به دوماه بازجویی در اداره اطلاعات شهر سنندج، سرانجام به زندان مرکزی شهر سنندج منتقل گردیدند.

این دو فعال کارگری پس از مدتی بدون حضور وکیل مدافع در شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج توسط قاضی بابایی محاکمه شدند که افشین ندیمی به اتهام عضویت در کمیته هماهنگی به ۵سال حبس تعزیری وبه اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ یک سال حبس تعزیری (جمعاً ۶ سال) و مهرداد صبوری به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم گردیدند. آنان در دادگاه تجدید نظر از حیث عضویت در کمیته هماهنگی تبرئه، و احکام آنان تنها با تبلیغ علیه نظام برای افشین ندیمی به یکسال، و برای مهرداد صبوری به چهار ماه تقلیل یافت. که افشین ندیمی موقتاً در تاریخ ۴/۱۲/۹۲ با تودیع وثیقه ی یکصد و سی میلیون تومانی، آنهم تا ابلاغ حکم قطعی آزاد گردید. مهرداد صبوری نیز پس از اتمام چهار ماه حبس خود در تاریخ۲۱/۱۲/۹۲ آزاد شد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ضمن محکوم کردن اجرای حکم زندان افشین ندیمی، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط این فعال کارگری و همچنین آزادی سایر کارگران و فعالین کارگری و زندانیان سیاسی می باشد.

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

۴ تیر ۱۳۹۳

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.